tämä ei ole teidän yleispalstanne, jossa kirjoittelette yleisiä asioita ruotsiksi. Tällä palstalla pitää keskustella RKP:n harjoittamasta politiikasta, eikä teidän arkipäiväisistä jutuistanne.
Te näytätte jälleen sen kuulun ylimielisyytenne, kun meinaatte että teillä on täällä oikeus kirjoitella niitä näitä, asioita jotka ei lainkaan liity palstan aiheeseen.
Ja huom. teillä on omat ruotsinkieliset yleispalstanne.
Te näytätte jälleen sen kuulun ylimielisyytenne, kun meinaatte että teillä on täällä oikeus kirjoitella niitä näitä, asioita jotka ei lainkaan liity palstan aiheeseen.
Ja huom. teillä on omat ruotsinkieliset yleispalstanne.
Vastaukset 18
Vanhimmat
..joihin ei ns. "toisella kotimaisella", Suomella SAA kirjoittaa :)
Annars skulle den enda spalten också vara fylld med era språkrasistiska inlägg.
Huhhuh. Sananvapauden puolestapuhujat oikein viimeisen päälle. Kiitos äidinkielestäni.
Inte är spalten heller tänkt för skymfande och kränkande inlägg om svenskspråkiga människor.
Ja mitäs tekee tuo yksi sveko joka vähän väliä linkittää näitä fenno-juttuja tänne?
Yksi? Jokainenhan heistä on sellainen.
Självklart är det en fenno som skriver de inläggena,ni påstår ju att alla hot och kränkande inlägg mot svenskspråkiga är skrivna av hurrit.säkert fungerar det på samma sätt tvärtom.
Är det här forumet tänkt för hundratals inlägg av ÅÅÅÅÅ vareviga vecka ?
Vaför är alltid Talas valpropaganda på den här spalten,kan han inte posta dem på sitt eget partis debatt ?
Eihän täällä Talasta puhu muut kuin te hurrit.
Svekosurut tunnetusti toimivat kuin säännöt eivät heitä koskisi. Kerran etuilija, aina etuilija. Kunnes etuilusysteemi romutetaan. Sitten muuttava emomaahansa.
Siltä näyttää
Ja Silviakin kuulemma tulee Suomeen.......
Tuleeko ne kenties pyytämään anteeksi Ruotsin satoja vuosia Suomessa tekemistään riistosta ja murhasta? Kun mm. käyttivät nuoria aseettomia suomalaisia talonpoikia sodissa? Tai tuleeko vaan pöhköilemään, että täällä ollaan etteivät tunnista mitään Suomen vastaisia sota- tai ihmisoikeusrikoksia ja että haluavat maamme ruotsalaistuvan? Tulevatko antamaan käskyjä suomalaiseen pässi-poliiseille?
Voisi minun puolestani pysyä siellä kotona sen ansaitsemattomassa linnassa. Niille toki kuuluisi toisenlainen linna, sellainen, jonka määräisi ihmisoikeustoimioistuin.
Minusta tuntuu, että ne ovat niin vajavaisia, etteivät ne ymmärrä, että tekevät väärin. Kuten 6-vuotias, jota ei koskaan vanhempien taholta ojennettu.
Tai sitten ne rikolliset ajattelevat, että muut ovat sen verran alempirotuisia, että ei ole syytä kohdella meitä sivistyneinä ihmisinä.
Kumpikin vaihtoehto on realistinen, kun kyseessä on wannabe-ruotsalaisista.
Kuten Etelä-Afrikassa, mustien puheet annettiin mennä korvasta sisään ja ulos, alempirotuisten aivothan kun eivät ole yhtä kehittyneitä, joten miksi sellaisia kuuntelisi?
Kirjoitin Someen Ylen mamurakastajista jotka levittivät la-su 14.-15.2. Avara luonto-ohjelmassa muslimien harjoittamaa eläinrääkkäystä (kamelijuoksutusta)
hyväksyvien selostuksien. Sen sijaan Yle ei ole paljastanut 25 -vuotiaan iranilaisen pedofiilin rotua tämän poltettua
alaikäisen Porissa. Eikä 8 somaliraiskaajaa, HUOM, EI VAIN RODULTAAN VAAN MYÖS SOMALIAN kansalaisia, Amorella-raiskaajaa, joilla osalla
on raaka rikostausta
pidätetyt
Abdullahi Barre Barre, född 1992, Sundbyberg. Somalisk medborgare.
Ahmed Nur Abdurahman Ahmed, född 1991, Hässelby. Somalisk medborgare. Tidigare dömd för flera egendomsbrott.
Abdullahi Ahmed Jama, född 1991, Spånga. Somalisk medborgare.
Bjar Mhamad Shakir, född 1987 i Arbil, Irak. Svensk medborgare men kan även ha irakiskt medborgarskap.
Tidigare dömd för flera brott som narkotikabrott, stöld, tillgrepp av fortskaffningsmedel, olovlig körning, misshandel, rån med mera.
Mohamed Ahmed Abdi, född 7 mars 1990 i Mogadishu, Somalia. Somalisk medborgare
Se on tuo ylimielisyys heillä.