http://www.tv7.fi/vod/player/?program=44766
Seksuaalisyntejä on kristillisisssä piireissä pidetty pelottavina tabuina. Ohjelma todisti, että niitä pitää käsitellä rohkeasti, koska ainakin minulle perusheterolle avartui uusi asenne ja rakkaus erilaisiakin ihmisiä kohtaan.
Homot ja lesbot, kannattaa katsoa tämä ohjelma, jossa teitä ei sanallakaan tuomita eikä halveksita.
Tv7 - Tällaisia jotkut teistä olivat ennen
3
127
Vastaukset
- BLOODOFJESUS
Jumala, Raamatun Jumala kyllä tuomitsee selvin sanoin kaikki luonnottomien lihan himojen orjuudessa, itsepäisesti elävät. Ei tv7 eikä mikään video tms tee asiasta Raamatun Jumalan hyväksymää..Jokainen saa vapaasti valita; haluaako selvitä 'puhtain paperein' kohti iankaikkisuutta...thats the fact.
- Ensimmäinen-kivi-lentää
Sinun kätesi ovat minut luoneet ja tehneet, kaiken, mitä ikinä minä olen. Job 10:8
- homostaheteroksi
Et siis ole katsonut ohjelmaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751430Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481322Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521106Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551088- 51795
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39728Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44701- 30647