Ihmiskunta elää ja toimii TAAS, kuin!!

Herätykseksi

Ihmiskunta elää ja toimii TAAS, kuin!! Nooan aikaiset, jota saivat sen silloiselle pahan vallassa olevalle, saata naa kaikille hyväksi Jumalan Sanan vastaisesti palvelemaan taipuneelle ihmiskunnalle maailmansa lopuksi tuomionsa siinä vedenpaisumuksessa, josta vain se Vanhurskas (Jumalan sanan mukaisesti elävä ja toimiva, Nooan perhekunta yht. 8 vain vanhurskasta, (koko silloisesta ihmiskunnasta) ihmistä pelastui, siinä Jumalan Sanan mukaisesti rakentamassaan, pelastukseksi vaihtoehdossa, Nooan arkissa.

Montakohan vanhurskasta löytyisi nykyisestä ihmiskunnasta, suhde saattaa olla sama, kuin Nooan aikanakin.

"Löytäneekö uskoa", Raamatun UT mukaista ja mukaiseen, Jeesuksen nimessä... etsivä? vähäinen palvelijansa ja seuraajansa.

1

91

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herätykseksi

      Ja kaikki väki täällä edelleenkin pimeydessä nukkuvina, muista ja muusta niin väliä, itsekkyyden unelmissaan, vain OMA puolueellisesti tuomiokseen ja tuhokseen puolesta "pirun" hyväksi ja puolesta turvattomasti, (huomisesta ei tietä) jotenkin, pettävällä tavalla eläen.

      Jeesuksen nimessä... todeten, vähäinen, Totuudessa pysyvä ja mukaisetsi elävä ja toimiva palvelijansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1806
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      74
      1004
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      909
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      838
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      751
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe