Mistä on kysymys kun keskusteluketjuun ei voi lisätä uutta kommenttia ja lähettää nappia painaessa tulee vain blokkaus ja teksti "aihetta on käsitelty jo aiemmin"? Lukitaanko täällä ketjuja vai mistä on kysymys? Vai onko joku tämän "aivan parhaan ja ihanan" uudistuksen meille suoma bugi?
Voiko blokkaus johtua siitä että joku on merkannut kyseisen ketjun asiattomaksi ja ketju suljetaan uusilta kirjoituksilta siksi aikaa että ylläpito ehtii asian tarkastaa?
Jotenkin vaan niin kummaa. Aiemminkin tuli tuollainen ja silloinkin oli kyseessä vähän kyseenalainen ketju.
Nyt kävi näin tässä ketjussa: http://keskustelu.suomi24.fi/t/13442833
Voiko blokkaus johtua siitä että joku on merkannut kyseisen ketjun asiattomaksi ja ketju suljetaan uusilta kirjoituksilta siksi aikaa että ylläpito ehtii asian tarkastaa?
Jotenkin vaan niin kummaa. Aiemminkin tuli tuollainen ja silloinkin oli kyseessä vähän kyseenalainen ketju.
Nyt kävi näin tässä ketjussa: http://keskustelu.suomi24.fi/t/13442833
Vastaukset 9
Vanhimmat
Voi kunpa tuollaisella ilmoituksella kuitattaisiin muutaman Tuksu-stalkkerin rasittavat höpinät!
Minulle kävi samoin. Yritin postata erääseen ketjuu asiallista kommenttia.
Nikkini ei mennyt läpi vaan...Lähetä "nappia" painaessani tuli blokkaus "Näitä merkkejä ei sallita (SPACE)" enkä saanut kommenttia postattua!
Outoa!! Ja sainpahan ainakin tarpeekseni koko S24:sta vaikka harvemmin olen täällä aikaani viettänyt!
Joo nykyään ei saa enää olla nimimerkissä välilyöntiä niinkuin ennen, pitää olla nimimerkki yhteen pötköön kirjoitettu.
Mutta tuosta esteestä pääsee yli kun vaan ottaa ne välit nimimerkistä pois, sitten voi postata kommenttinsa.
Välillä tulee joku palvelinvirhe.
Joo, näemmä sivu jumittaa ja kommentti julkaistaan kuitenkin, se ei vaan kirjoittajalle näy että meni läpi. Tullut tuplapostauksia kun ei ole tiennyt että edellinen meni kuitenkin läpi.
Ja aina muuten lagittaa uuden viestin tai ketjun ilmestyminen. Entisessä suolessa se napsahti heti foorumin kärkipaikalle näkyviin, nyt saattaa mennä minuuttikin ennenkuin vasta postattu uusi ketju tulee näkyviin tai ketju johon on vastattu pongahtaa.
Eipä tuo vakavaa ole, mutta naurettavaa kun bugittaa niin perkeleesti kaikki tässä muka niin uudessa ja hienossa ja parannetussa ripulisuolessa.
Joskus voi pullahtaa esim. neljäkin samaa avausta peräjälkeen, kun softa oikein innostuu.
Joo, olenkin miettinyt miksi on usein kaksi identtistä ketjua listalla. Selvisipä nyt tuokin.
Martinaa koskevat jutut on aina "käsitelty aiemmin" :DD