jos mä saisin joskus kaksoispojat

nimeksi laittaisin Uuno ja Urpo:D
14131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

on vaikea muuta olettaa. Et osaa samaistua lapsen asemaan ja ajatella miltä lapsesta moiset nimet tuntuisivat. Nauraisit vain, kun lasta kiusattaisiin koulussa.

Äänestä
  • no en mä nyt ihan tosissaan kirjoittanut:) ja sitä paitsi, jos minulle joskus siunaantuu lapsi tai lapsia, niin he saisivat niin paljon rakkautta ja vahvan itseluottamuksen, ei siinä pari nimeä kaataisi lasta sinne tai tänne.

    Äänestä

  • Aina nimelläkin on merkitystä. Sitä ei voi kiistää, jos ei vanhemmalle niin ainakin lapselle itselleen. En antaisi lapsilleni nimiä joita hän häpeäisi myöhemmin.

    Äänestä

Veli olisi hyvät nimet kaksosille. Jos siis olisivat tyttö ja poika.

Äänestä

ystävä perhe ,heillä on kolmoset joiden nimet ovat Olga, Aina, Hilja . Hauskat nimet vai mitä ? Vanhemmat varmaan toivovatkin joskus sitä.

Äänestä
  • tää on hyvä

    Äänestä

Matteus, Markus, Luukas ja Pasi

Äänestä

No nuo nimethän ois just hyviä, jos ne oiskin pelkästään sun lapsia :)

Äänestä
  • plusplusplus:DD

    Äänestä

Saako toinen poika isänsä nimen.

hyvinhyvin vihainen

Äänestä

vai urpo uuno äiti voisi antaa lapselleen moiset nimet.

Äänestä
  • ei kai kukaan oikeasti antaisi tollaisia nimiä URPOT;DDDD

    Äänestä

Leikillisesti oon kutsunut heitä Uunoksi ja Taunoksi;
pelkällä hyvällä.

Äänestä

hymy-minnakin taas aktivoitunut spämmäämiseen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


lisääehdotuksia kirjoitti:

nimeksi laittaisin Uuno ja Urpo:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu