Kylläpä oli hienoa kuulla että valtio myi teliasoneran osakkeita. Niin sikafirma kuin voi olla
Teliasoneran valtion osakkeet
5
215
Vastaukset
- Ruusu.Pullo
Ahaa, minä ajattelin, että Teliasonera olisi optimaalinen osake varmanpäälle pelaajalle. Mutta jos rikastua nopeasti haluaa, niin se on väärä osake.
- qdmj6
Ostin osakkeita kannatusmieliessä sen jälkeen, kun vaihdoin ensin liittymäni DNA:lta Telefinlandin halpaliittymään. Erinomainen liittymä hintaan, johon kilpailijat eivät pysty. Vähän samaa kuin Saunalahdella, ennekuin Elisa alkoi uudistaa (=tuhota) Saunalahtea. Elisa riistää asiakkailtaan, mutta kyllä se huomataan ja asiakkaat siirtyvät sinne, missä heitä ei yritetä maksattaa enemmästä kuin mitä ovat tilanneet.
- qdmj6
Niin, ja eikös Turcellin pitäisi maksaa Teliasoneralle ne puolen milrjardi osingotkin [2010-2014]?
- TankkaanLisää
Teliasoneran osakkeessa on kylläkin selkeästi nousuvaraa. Odottelen itse pössien dippiä kyseisen osakkeen lisätankkausta varten. Elisaakin mulla on jo paljon, hyvä oaingonmaksaja mutta ilmeisen yliarvostettu pörssikurssi tällä hetkellä. Nähtävästi juuri osinkojen vuoksi.
Satunnaiset pari isompaa verkkomurhetta ei asiakkaiden ja sijoittajien mielessä muutamaa kuukautta pidempään paina. - OsakkeetUp
Telia tarjoaa facebook käyttöä ilmaiseksi. Ruotsalais media kritisoi sitä sananvapauden ja tasavertaisuuden rajoittamisesta.
Hassua! Sekö on avoimuutta ja tasavertaisuutta, että joutuu maksamaan ennen kuin pääsee lukemaan maksullisille sivuille mediaa?
Ruotsalaismedia pelkää vain työpaikkojensa puolesta. Painetun median diktatuuri on murtumassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2723459Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1211807Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2661524- 681409
- 751372
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991117Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531116- 631011
- 22977
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35893