Kylläpä oli hienoa kuulla että valtio myi teliasoneran osakkeita. Niin sikafirma kuin voi olla
Teliasoneran valtion osakkeet
5
208
Vastaukset
- Ruusu.Pullo
Ahaa, minä ajattelin, että Teliasonera olisi optimaalinen osake varmanpäälle pelaajalle. Mutta jos rikastua nopeasti haluaa, niin se on väärä osake.
- qdmj6
Ostin osakkeita kannatusmieliessä sen jälkeen, kun vaihdoin ensin liittymäni DNA:lta Telefinlandin halpaliittymään. Erinomainen liittymä hintaan, johon kilpailijat eivät pysty. Vähän samaa kuin Saunalahdella, ennekuin Elisa alkoi uudistaa (=tuhota) Saunalahtea. Elisa riistää asiakkailtaan, mutta kyllä se huomataan ja asiakkaat siirtyvät sinne, missä heitä ei yritetä maksattaa enemmästä kuin mitä ovat tilanneet.
- qdmj6
Niin, ja eikös Turcellin pitäisi maksaa Teliasoneralle ne puolen milrjardi osingotkin [2010-2014]?
- TankkaanLisää
Teliasoneran osakkeessa on kylläkin selkeästi nousuvaraa. Odottelen itse pössien dippiä kyseisen osakkeen lisätankkausta varten. Elisaakin mulla on jo paljon, hyvä oaingonmaksaja mutta ilmeisen yliarvostettu pörssikurssi tällä hetkellä. Nähtävästi juuri osinkojen vuoksi.
Satunnaiset pari isompaa verkkomurhetta ei asiakkaiden ja sijoittajien mielessä muutamaa kuukautta pidempään paina. - OsakkeetUp
Telia tarjoaa facebook käyttöä ilmaiseksi. Ruotsalais media kritisoi sitä sananvapauden ja tasavertaisuuden rajoittamisesta.
Hassua! Sekö on avoimuutta ja tasavertaisuutta, että joutuu maksamaan ennen kuin pääsee lukemaan maksullisille sivuille mediaa?
Ruotsalaismedia pelkää vain työpaikkojensa puolesta. Painetun median diktatuuri on murtumassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064632Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293433No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 491504
- 361403
- 381226
- 141132
- 1591026
- 271018
- 6944