Ihan onneton kyhäys. Eurooppa ei toivu koskaan entiselleen.
EU on raunioittanut Euroopan
16
149
Vastaukset
- kolmaskaan-kerta-ei-sano
Ei niin onneton kuitenkaan kuin Suomen itänaapuri. Ensin lässähti tsaari-Venäjä, sitten "supervalta" (heh) Neuvostoliitto hajosi ja parhaillaan on nyky-Venäjä painumassa kohti konkurssia.
- valtajavastuu
Olet oikeassa. Venäjä on nyt myös menettänyt kasvonsa sivistyneiden, länsivaltojen edessä.
- Että_silleen
Venäjä ei ole menossa konkurssiin. Kauppa käy vilkkaana mm. USA:n ja Kiinan kanssa, isojen sisämarkkinoiden lisäksi. NATO-kiimaiset koirat vaan ulostavat valheitaan palstalle.
- hshsfd
EU on menossa konkkaan sekin.
- hfsdsd
Emämunaus EU byrokraateilta kun eivät aikoinaan tarkistaneet Kreikan antamia taloustietoja. Todella surkeaa touhua.
- höpöhöpö
No eikös se Reini ollut yksi pääpukareista Kreikan liittämisessä ? Että sillleen.
- Voisinuahöpöhöpö
höpöhöpö kirjoitti:
No eikös se Reini ollut yksi pääpukareista Kreikan liittämisessä ? Että sillleen.
Kreikka oli valitsemassa Suomea Eu:n jäseneksi aikoinaan ja siellä taisi olla joku ikävä kreikkalainen jolla oli jotain Suomea vastaan. Taisi olla Pertti Salolainen joka tuosta tuohtuneena vähän mainitsi jossain lehtijutussa.
- hsgsf
EU on tuhoon tuomittu kyhäelmä.
- 1eurooppa
Eurooppaa on yritetty yhdistää kautta sen historian. Koskaan se ei ole pysyvästi onnistunut. Ei väkivalloin, eikä näköjään sopimallakaan.
- suossa_ollaan
Suuret luulot ja huonot johtajat veivät Euroopan konkurssin partaalle, rahan kuluttajia on paljon enemmän kuin rahan tekijöitä.
- jshsgf
Poliitikkojen ja virkamiesten ahneus pilaa kaiken eli myös EU:n.
- keu-keu-keulii
Millä tavalla Euroopan Unioni poikkeaa entisestä Neuvostoliitosta? No, EU:ssa eliitti ylittää puoluerajat, ja toisinajattelijat tapetaan vain henkisesti. Muuten mennään neukkulasta tutuilla keskusjohtoisuuden nuoteilla. Ikään kuin Neuvostoliitto olisi toteuttanut itseään väärin ja siksi EU toteuttaa sitä nyt oikein. Ihminen on kummallinen ja äänestäjä vielä sitäkin kummallisempi.
- että_tolleen
Tänään oli lehdessä kuva toisilleen kuiskuttavista (ja nauravista!) Tsiprakseksta ja Varoufakisista. Että sellainen "hätä" Kreikalla on. Täysiä huijareita.
Tulee ihan mieleen nuo Minskin 2. neuvottelut, jossa kahdella herralla on ah niin hauskaa; katso kuvaa alla!
http://www.belsat.eu/media/uploads/images/3.jpg-large_large_article_big.jpg- uskomatonta
Molemmat herraparit pitävät toista osapuolta pilkkanaan.
- Bryssien-Talous-sota
Sionisti-EU:n taustalla hääräävät globalistikonnat halajavat Kreikan suuria kulta- öljy- ja kaasuesiintymiä, aikovat viedä ne maksuina mahdottomista korkovelkaponzi-rästeistä.
- fsdsd
EU on paskakeko
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti25216645Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235361- 1152544
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152002Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361741Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111972- 59936
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28842Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40840