On kamala kakara! Miten joku voi olla noin kamala
Kamala Belle!
pettynyttt
22404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
ota huomioon että se narttu on dingle kuten myös debbie!!
Ja vetäkää käteen, dinglen naiset on the best for ever
Belle oli vielä vähän aikaa sitten symppis, mutta nykyään ihan hunningolla - ja pahempaa on vaan tulossa... Hannah Bartonin kaltaiselle fiksulle teinille olisi kylässä tilausta.
Minä panin kyläkoulun rehtorin paksuksi
Kukahan sen Bellen sairaalaan järjestää veikkaan että se eläintarhasta karannut gorilla, toivottavasti Cain ja Zak opettavat apinalle käytöstapoja.
Taitaa Bellestä tulla koko kylän jakorasia nyt jo aika lailla Suoroksen perässä ja ikä vasta hieman toisella kymmenellä. On noilla Dinglen naisilla taipumusta jakaa tavaraansa.
Bellen äitistä puhumattakaan, flirttaili ja tussuaan tyrkytti sille työkaverillensa (nimeä en muista)
sentää naimisissa oleva nainen.
Bellestä tuli ihan pelle, kamala pelle.
Tämä Bellen muutos kuuluu samaan sarjaan, jossa joku ihmettelee hahmojen muutoksia.
Laidasta laitaan muuttuvat ja liian äkkiä. Tuskin pelkkää murrosikäisen kapinaa tämä Bellen nykyinen käytös on. Voiko herkkä tyttö muuttua naiseutensa kynnyksellä tälläiseksi paholaismaiseksi Debbiekakkoseksi?
Debbiekin on muka niin lapsirakas, aikuinen äiti. Mutta ei rakasta ketään muita kuin, sisäsiittoisesti omiaan. Julmasti sanoi 14 vuotiasta teiniäkin hutsuksi.
Toivottavasti narttu-Belle kuolee juotuaan narttu-Debbien vodkaa!
olisi parempi kuolla ku elää tuollaisessa sairaassa sisäsiittoisessa perheessä.
Debbie juotti sitten tätinsä sairaalaan.
Lisa taas tapansa mukaan hyppii hysteerisenä seinille.
Dingleklaanin tavat kummallisia. Ensin oltiin niin jyrkkiä Bellelle, että tyttö tunsi kaikkien hylänneen hänet. Nyt ollaan sitten taas porukalla nokat solmussa armottomasti Debbielle.
Sitten kun Debbie ehkä makaa jossakin sairaalassa, tai hänelle sattuisi jotakin kohtalokasta, klaani tulee taas lässyttämään potilaalle katuvana anteeksipyyntöjään.
Ettekö te muut ole olleet teini-ikäisiä tai kohdanneet teini-ikäisiä? Se oli mustavalkoista aikaa.
Lisa tulee aina ihan sokeaksi toisten hädän edessä ja unohtaa, mitä on minuutti sitten ajatellut. Dinglen klaani pitää huolta omistaan.
Eikö Debbie ja Robbie itsekin horineet sitä myymäänsä myrkkyviinaa välillä? Myivät sitä myös Ericille majataloon. Miksi ei siellä kukaan oireile myrkkyviinasta? Ihan kuin vain Belle olisi yksin juonut tätä ainetta.
Mitä tapahtui Bellen yksityiskoululle, jonka Rosemary maksoi ja myös testamenttasi Bellelle? Ehkä asia on selitetty sivulauseessa, mutta multa on mennyt ohi.
Debbien ja Robbie joivat joivat sitä Kirkiltä luovittua pimeetä vodkaa. Tää talliin piilotettu satsi oli toiselta tyypiltä.. Vaikka kyllähän puoli pulloa raakaa vodkaa ensikertalaisen elimistön laitraa koville jo itessään.
Ei riittäneet maksut sen pidemmälle, eikä dingleillä ole niin isoja rahoja, joten bellen piti palata takas taviskouluun .
eiks sillä rosemaryllä ollut jotain isoja velkojakin? siksihän se alunperin sen ukkokingin pokasi.. rakkaus tuli mukaan sitten myöhemmin.
Kiitos sulle. :)
Sitähän mun vielä piti ihmetellä...
Belle erotettiin koulusta ja Dinglet palkitsee likan äiti-tytär reissulla. En mä nyt ihan ymmärrä 14 vuotiaan äitinä. Työleiriä se meillä tietäis ja jumalattomasti koulutyötä. Dokaamisesta rangaistuksena menkööt sairaalareissu.
Kyllähän Belle nyt jo vähän tokeentu ja tajus tehneensä väärin. Pohjimmiltaan se on ihan hyvä tyttö, sekoilu mahtaa mennä murrosiän piikkiin.
Se koulusta erottaminen oli kyllä ihan ylireagointia koulun puolesta. Eihän Belle muuta tehnyt kuin kirjoitti taululle tekstin Gemman abortista. Gemma oli se, joka sen tappelun aloitti. Gemma on muutenkin paljon pahempi teini kuin Belle: mustasukkaisuudessaan makasi kaverinsa poikakaverin kanssa ja aiheutti sen Bellen kuvan leviämisenkin netissä... Jos joku jostain syystä olis ansainnu koulusta erottamisen, niin Gemma sen kuvajupakan takia.
Itse asiassahan Belle oli sellainen kiltti pikku tyttö siihen asti, kunnes tutustui Gemmaan. Vasta Gemman myötä alkoivat Bellen ongelmat.
Ja mikä ihmeen oikeus Domilla on uhkailla Belleä? Olkoonkin vaikka kuinka oman tyttärensä puolella tässä, niin kyllä aikuisella miehellä pitäisi olla sen verran järkeä päässä, että tajuaa olla uhkailematta teinityttöä. Jos joku tekisi Gemmalle saman, olisi taatusti helvetti irti Domin puolelta. Kyllä nyt niin raivostuttaa koko ukko.
Domihan näki, kun Debbie ja Cameron veivät tajutonta Belleä. Olihan se varmasti pysäyttävä hetki. Ainiin joo, tuokin on lapsi. Toivottavasti.
Kaikkihan ne ovat lapsia, Belle, Sean ja Gemma. Onhan tuossa nyt häröä kolmen porukkaan paljon. Toisille ei tapahdu noin paljon edes elinaikana - onneksi!
Ainahan tuossa kylässä on häröileviä teinejäkin ollut. Saippuaa, niin herkullista. :)
Eikö teillä ole elämää ollenkaan?
Elämää on ja runsaasti, elämään kuuluu seurailla myöskin televisio-ohjelmia.