MISTÄ IHMISEN PUHELINNUMERO???

numerokateissa

Haluaisin saada erään tutun puhelinnumeron selville sillä minä hävitin vahingossa ko.henkilön puh.numeron kännykästäni.
En voi laittaa viestiä enkä soittaa mihinkään maksullisiin numeroihin ja jostakin syystä fonectaan liittyminen ei onnistu millään vaan ilmoittaa kokoajan vain et sähköpostiosoite on käytössä!!!!
Totta kai se on käytössä kun se mun s-postiosoite!!!
VOISIKO JOKO AUTTAA MINUA????
Puh.numeron takaisin saaminen on todella tärkeää!!!

21

6877

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiTartteFonectaa

      vilkaseppas oletko vaihtanu puhelimessa asetusta, että mistä se näyttää numeroita. omassa ainakin voi vaihtaa puhelimen muistin ja sim kortin välillä, eli sim kortille tallennetut numerot ei näy jos valitsee puhelimen muistin ellei sitten ole tallentanut niitä sinne jo etukäteen.

      Ja jos ei muuten niin tee uusi tunnus fonectaa varten, voi vain olla että eipäs sitä numeroa sieltä löydykkään. ja viimeisenä keinona tietenkin on facebook jos haluaa jollakin tapaa edes yhteyttä ottaa

      • numerokateissa

        En oo löytänyt omasta puhelimestani millään tavalla ko.puh.numeroa.

        Fonectassa homma toimii niin että sulle laitetaan s-postiin tunnus joka sit laitetaan tekstarina 020202 ja sit saat puh.numeron.

        Mulla homma ei toimi koska mulla on sellainen liittymä ettei siitä voida soittaa eikä lähettää tekstaria maksullisiin numeroihin jollain tuokin 020202 on!!!

        Ennen ainakin Enirossa riitti kun sulla oli käyttäjätunnus niin sait suoraan nimellä hakemalla osoitteen sekä puh.numeron.

        Tietäiskö kukaan vieläkö Eniroa on olemassakaan kun minä en ainakaan oo löytänyt sitä googlettamalla????

        Miksi tästä hommasta on tehty näin hankala???Onko kysymyksessä vain rahan keräämisestä???

        Ei voi kuin ihmetellä!!!


      • didim

        Eniro on nykyään Fonecta.


    • NKempele

      Onko hän facebookissa? Ja oletko itse? Jos on facebookissa ja itse et, rekisteröidy sinne, niin voit haulla löytää hänet ja kertoa asiasi hänelle siellä. Jos ei ole sitten on hankalampi juttu. Et tiedä ko.henkilön meiliä, että voisit se kautta hänelle viestiä laittaa?

      • Anonyymi

        2025 10v vanha aloitus, mutta sanon silti. En laittai numeroani facebookissa kaverille edes mese viestissä. Mistä sen tietää miten face tietoa kerää.


    • tutturulla

      Kirjoitappa fonectan numerohakuun sen ihmisen nimi ihan ilman kirjautumisia. Näet onko hänestä mitään tietoja saatavilla, osoite ja puh. num on vaan peitetty siinä haussa. Vaihtoehto kirjautumiselle, vaihda liittymäsi tyyppiä, jollet sitten ole alaikäinen.

    • JXXXX

      kukasoitti.com

      • käkäkä

        en vastaa


    • puhelin

      Fonecta on vaitanut käyttäjätunnuksen sähköposti osoitteksi. Kirjoita sä.postiosoite tunnukseksi ja sitten salasana

    • DI1

      Ei voi olla noin vaikeaa. Luepa ne Fonectan ohjeet oikein ajatuksella, ja lakkaa sitten raivoamasta täällä. Siinä ei tarvita mitään 020202-numeroa. En anna enempää vinkkejä. Luetun ymmärtämistä opetetaan koulussa.

    • Ihmettelen

      Onko teillä yhteisiä tuttavia jota kautta numero voisi löytyä?

    • liug

      tuohan eniron/fonectan käyttö on tosi helppoa! mikä siinä mättää? ota facebookin kautta yhteyttä tai jos yhteisiä kavereita niin kysy niiltä! eihän tuo pitäs nyt sen vaikiampaa olla, vai ootko joku nössö xD

    • Ihmettelen

      Missä päin tämä tuttu asuu?

    • trollollooooo

      Voi elämän kevät. Jos joskus pääset ala-asteelle, voit oppia niistämään nenäsi. Ei kukaan ole oikeasti noin avuton.

      • Anonyymi

        🤭🤭🤭


    • Anonyymi

      Jos kaikki konstit on mielestään käyttänyt niin voi kokeilla myös tätä: jos tietää siis henkilön nimen niin googlaa, "myydään tori.fi nimi"(mahdollisesti myös paikkakunta)
      Jos henkilö on myymässä jotain tori.fi kautta yms niin sieltäkin voi löytää yhteystiedot.

    • Anonyymi

      Mites se tuttuus noin niinkuin on ilmennyt, että numero tuli tärkeäksi?

      • Anonyymi

        Höh. No se oli mun muistiossa, mut on salainen ja nyt hänellä on ollut muuta puuhaa ja ei ole nähty. Ihmettelee varmaan kun en soita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höh. No se oli mun muistiossa, mut on salainen ja nyt hänellä on ollut muuta puuhaa ja ei ole nähty. Ihmettelee varmaan kun en soita.

        Nimen sitten tiedät joten joko kokeilut onko hän myymässä mitään esim. Tori.fi? Googleen "myydään nimi"


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höh. No se oli mun muistiossa, mut on salainen ja nyt hänellä on ollut muuta puuhaa ja ei ole nähty. Ihmettelee varmaan kun en soita.

        Vanha viesti, mut jos ihmisellä on salainen numero niin ihan turha sitä on numeropalveluista (esim Fonecta) etsiä. Et sitä saa kuin ehkä yhteisiltä tutuilta jos asianomainen ei itse sinulle soita.. Ainoastaan viranomaiset saa tietoonsa tarvittaessa salaisetkin numerot jos on pakko tavoittaa. Ilmeisesti hän ei kuitenkaan pidä sinua niin tärkeänä jos ei edes soita, vaan odottaa vain sinun soittoasi. Jos pitäisi tärkeänä niin kysyisi mitä on tapahtunut.


    • Anonyymi

      minullla on sama oma mummini on hyvin tärkeä minulle MUTTA SAATANA MIKSI NUMEROA EI LÖYDY!!!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      94
      2850
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      79
      2369
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      23
      1911
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1480
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1450
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1302
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      872
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      867
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      806
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      719
    Aihe