MISTÄ IHMISEN PUHELINNUMERO???

numerokateissa

Haluaisin saada erään tutun puhelinnumeron selville sillä minä hävitin vahingossa ko.henkilön puh.numeron kännykästäni.
En voi laittaa viestiä enkä soittaa mihinkään maksullisiin numeroihin ja jostakin syystä fonectaan liittyminen ei onnistu millään vaan ilmoittaa kokoajan vain et sähköpostiosoite on käytössä!!!!
Totta kai se on käytössä kun se mun s-postiosoite!!!
VOISIKO JOKO AUTTAA MINUA????
Puh.numeron takaisin saaminen on todella tärkeää!!!

21

7451

Äänestä

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiTartteFonectaa

      vilkaseppas oletko vaihtanu puhelimessa asetusta, että mistä se näyttää numeroita. omassa ainakin voi vaihtaa puhelimen muistin ja sim kortin välillä, eli sim kortille tallennetut numerot ei näy jos valitsee puhelimen muistin ellei sitten ole tallentanut niitä sinne jo etukäteen.

      Ja jos ei muuten niin tee uusi tunnus fonectaa varten, voi vain olla että eipäs sitä numeroa sieltä löydykkään. ja viimeisenä keinona tietenkin on facebook jos haluaa jollakin tapaa edes yhteyttä ottaa

      • numerokateissa

        En oo löytänyt omasta puhelimestani millään tavalla ko.puh.numeroa.

        Fonectassa homma toimii niin että sulle laitetaan s-postiin tunnus joka sit laitetaan tekstarina 020202 ja sit saat puh.numeron.

        Mulla homma ei toimi koska mulla on sellainen liittymä ettei siitä voida soittaa eikä lähettää tekstaria maksullisiin numeroihin jollain tuokin 020202 on!!!

        Ennen ainakin Enirossa riitti kun sulla oli käyttäjätunnus niin sait suoraan nimellä hakemalla osoitteen sekä puh.numeron.

        Tietäiskö kukaan vieläkö Eniroa on olemassakaan kun minä en ainakaan oo löytänyt sitä googlettamalla????

        Miksi tästä hommasta on tehty näin hankala???Onko kysymyksessä vain rahan keräämisestä???

        Ei voi kuin ihmetellä!!!


      • didim

        Eniro on nykyään Fonecta.


    • NKempele

      Onko hän facebookissa? Ja oletko itse? Jos on facebookissa ja itse et, rekisteröidy sinne, niin voit haulla löytää hänet ja kertoa asiasi hänelle siellä. Jos ei ole sitten on hankalampi juttu. Et tiedä ko.henkilön meiliä, että voisit se kautta hänelle viestiä laittaa?

      • Anonyymi

        2025 10v vanha aloitus, mutta sanon silti. En laittai numeroani facebookissa kaverille edes mese viestissä. Mistä sen tietää miten face tietoa kerää.


    • tutturulla

      Kirjoitappa fonectan numerohakuun sen ihmisen nimi ihan ilman kirjautumisia. Näet onko hänestä mitään tietoja saatavilla, osoite ja puh. num on vaan peitetty siinä haussa. Vaihtoehto kirjautumiselle, vaihda liittymäsi tyyppiä, jollet sitten ole alaikäinen.

    • JXXXX

      kukasoitti.com

      • käkäkä

        en vastaa


    • puhelin

      Fonecta on vaitanut käyttäjätunnuksen sähköposti osoitteksi. Kirjoita sä.postiosoite tunnukseksi ja sitten salasana

    • DI1

      Ei voi olla noin vaikeaa. Luepa ne Fonectan ohjeet oikein ajatuksella, ja lakkaa sitten raivoamasta täällä. Siinä ei tarvita mitään 020202-numeroa. En anna enempää vinkkejä. Luetun ymmärtämistä opetetaan koulussa.

    • Ihmettelen

      Onko teillä yhteisiä tuttavia jota kautta numero voisi löytyä?

    • liug

      tuohan eniron/fonectan käyttö on tosi helppoa! mikä siinä mättää? ota facebookin kautta yhteyttä tai jos yhteisiä kavereita niin kysy niiltä! eihän tuo pitäs nyt sen vaikiampaa olla, vai ootko joku nössö xD

    • Ihmettelen

      Missä päin tämä tuttu asuu?

    • trollollooooo

      Voi elämän kevät. Jos joskus pääset ala-asteelle, voit oppia niistämään nenäsi. Ei kukaan ole oikeasti noin avuton.

      • Anonyymi

        🤭🤭🤭


    • Anonyymi

      Jos kaikki konstit on mielestään käyttänyt niin voi kokeilla myös tätä: jos tietää siis henkilön nimen niin googlaa, "myydään tori.fi nimi"(mahdollisesti myös paikkakunta)
      Jos henkilö on myymässä jotain tori.fi kautta yms niin sieltäkin voi löytää yhteystiedot.

    • Anonyymi

      Mites se tuttuus noin niinkuin on ilmennyt, että numero tuli tärkeäksi?

      • Anonyymi

        Höh. No se oli mun muistiossa, mut on salainen ja nyt hänellä on ollut muuta puuhaa ja ei ole nähty. Ihmettelee varmaan kun en soita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höh. No se oli mun muistiossa, mut on salainen ja nyt hänellä on ollut muuta puuhaa ja ei ole nähty. Ihmettelee varmaan kun en soita.

        Nimen sitten tiedät joten joko kokeilut onko hän myymässä mitään esim. Tori.fi? Googleen "myydään nimi"


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höh. No se oli mun muistiossa, mut on salainen ja nyt hänellä on ollut muuta puuhaa ja ei ole nähty. Ihmettelee varmaan kun en soita.

        Vanha viesti, mut jos ihmisellä on salainen numero niin ihan turha sitä on numeropalveluista (esim Fonecta) etsiä. Et sitä saa kuin ehkä yhteisiltä tutuilta jos asianomainen ei itse sinulle soita.. Ainoastaan viranomaiset saa tietoonsa tarvittaessa salaisetkin numerot jos on pakko tavoittaa. Ilmeisesti hän ei kuitenkaan pidä sinua niin tärkeänä jos ei edes soita, vaan odottaa vain sinun soittoasi. Jos pitäisi tärkeänä niin kysyisi mitä on tapahtunut.


    • Anonyymi

      minullla on sama oma mummini on hyvin tärkeä minulle MUTTA SAATANA MIKSI NUMEROA EI LÖYDY!!!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

      Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
      Maailman menoa
      19
      1315
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      170
      1072
    3. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      104
      1070
    4. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      65
      785
    5. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      57
      762
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      51
      761
    7. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      729
    8. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      714
    9. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      51
      669
    10. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      559
      630
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      617
    12. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      32
      602
    13. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      84
      578
    14. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      573
    15. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      551
    16. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      7
      534
    17. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      525
    18. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      523
    19. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      44
      511
    20. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      81
      499
    Aihe