Putlerin joukot taas eksyksissä Ukrainassa ;

561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

omalla tontillaan jos kansa keröis niille parempia kombasseja ?

da, kanniesna, pravda... dadadadadaaaaaaaaaaaaaaaaa

Äänestä

Venäjä on niin pieni maa, että välillä väkisinkin eksyy naapurin tontille

Äänestä

Eikös asiaan ole jo saatu uskottava selitys. Menevät kuulemma vapaaehtoisesti lomille Ukrainaan.

Äänestä
  • ja tulevat vastaanpanematta myös takaisinkin, hitsatuissa sinkkiarkuissa.

    Äänestä

Kaatuneiden tilalle pakotetaan lisää ruokaa Ukrainan tykistölle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Huonot-kompassit kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/ukraina-bussilasteittain-lisaa-venajan-joukkoja-tullut-rajan-yli/4802094

buuaahh :)))))))))))))))))))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu