Jumala ja oikeus antaa anteeksi,Päivi Räsänen ei.

Tämä tuli esiin Aneli Auerin tapauksen vapauttavan päätöksen lopputulemana.
360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

bai bai ristilliset bai bai.

Äänestä

Kristilliset tosi mätä puolue, hyi mikä iljetys

Äänestä
  • Ei Suomerssa ole kristillistä puoluetta.

    Kristillisiksi osoittaunuvat kun on ja elävät kaikkiin nähden puoluettomasti, vain kaikille hyväksi Oikealla, vasta Oikeasti Laillisella, ihan Lain / Laillisuuden täyttymyksen, = Krist. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi mukaisella tavalla, tarkoituksella ja kaikessa täydellisyys päämäätäisesti eläviä ja toimivia / vaikuttavia.

    Jeesuksen nimessä... muistuttaen ja valistaen, vähäinen valkeudeksi / herätykseksi sanoman tuojaksi ja tämän kaikille hyväksi, vasta Oikeasti Krist. vahtoehdon rakentamisen puolesta puhuva ja toimiva palvelijansa ja seuraajansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyyros kirjoitti:

Tämä tuli esiin Aneli Auerin tapauksen vapauttavan päätöksen lopputulemana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu