Muslimi suunnitteli massamurhaa

Chiheb Esseghaier, joka suunnitteli suistavansa kanadalaisen matkustajajunan raitelitaan, halusi myös tehdä jotain suurempaa. Hän nimittäin suunnitteli Yellowstonen supertulivuoren räjäyttämistä. Tai ainakin sen yritystä.

Jos suunnitelma olisi onnistunut, yksi ainoa muslimiterroristi olisi vuonut tappaa muutamassa minuutissa tuhansia ihmisiä ja halvaannuttaa koko maailman.

Fundamentalistiset muslimit ovat vaarallisia ihmisiä. He tekevät ei-muslimien elämästä vaarallisempaa ja ikävämpää. He eivät lepää ennen kuin ovat tappaneet miljoonittain "vääräuskoisia".

Tässä taas yksi osoitus siitä, miksi näitä paskiaisia ei pitäisi päästää länteen ollenkaan.

http://www.frontpagemag.com/2015/dgreenfield/muslim-terrorist-wanted-supervolcano-explosion-in-yellowstone/
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Siinäpä opettavainen tositarina. Tuo artikkeli kertoo kaiken olennaisen muslimeista ja monikulttuurisuuden hyödyistä.

Tuon tarinan muslimi on sivistynyt ja hyvin koulutettu. Hän oli suorittamassa tohtorintutkintoa. Silti hän radikalisoitui ja alkoi terroristiksi, vaikka vasemmisto aina väittää, että köyhyys ja huono koulutus mukamas ovat syynä terrorismiin.

On karkea virhe kuvitella, että Suomi voisi pitkällä tähtäimellä välttyä tuollaiselta. Tiedä vaikka tälläkin hetkellä joku jihadistiporukka suunnittelisi iskua Suomen maaperälle. Nyt onkin tehtävät valinta. On valittava joko Suomen turvallisuudesta kiinni pitäminen tai muslimien maahanmuutto.

Suuret ongelmat voitaisiin vielä välttää jos siihen vain löytyisi halua. Tärkeintä on estää suuren muslimivähemmistön syntyminen Suomeen.

Äänestä
  • Islamin kasvaessa, kasvaa myös potentiaalisten terroristien määrä. Muslimit tekevät varmuudella terrori-iskun myös Suomessa. On vain ajan kysymys milloin se tapahtuu. Ajatus ja suunnitelmat elää monen maassamme asuvan muslimin mielessä. Muslimit uskovat suomalaisten olevan vääräuskoisia. He siis jo lähtökohtaisesti halveksivat meitä. Me olemme heidän uskontonsa mukaan saastaisia ali-ihmisiä, joita pitääkin tappaa.

    Äänestä

Juutalaisvaltion terroristit eivät vain suunnittele, vaan tekevät myös!

https://www.google.fi/search?q=gaza massacre&hl=fi&rlz=1T4ADFA_fiFI440FI440&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=miDoVJOyB-LFygO3soHIAQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1790&bih=1077&dpr=0.9

Äänestä

Kaikissa Euroopan maissa on islamisteja, ja Tanskan isku oli vakava varoitus koko maanosalle. Näin siis sanoo ruotsalainen iltapäivälehti Aftonbladet: https://www.suomenuutiset.fi/aftonbladet-kaikissa-euroopan-maissa-islamisteja-tanskan-isku-vakava-varoitus-koko-maanosalle/

Aftonbladetin kolumnisti Wolfgang Hansson näkee Pariisin ja Kööpenhaminan iskuissa yhtäläisyyksiä ja antaa vakavan varoituksen koko Euroopalle. Hänen mukaansa kaikissa Euroopan valtioissa on islamisteja, jotka pohtivat sitä, miten voisivat herättää kauhua muissa kansalaisissa. Erityisenä uhkana hän näkee Syyriasta ISIS-järjestön riveistä palanneet henkilöt. Kaiken takana on Isiksen puhemiehen Abu Muhammed al-Adnanin kehotus viime syyskuulta siitä, miten vääräuskoisia pitää kohdella:

“Murskaa hänen päänsä kivellä, teurasta hänet puukollasi tai aja hänen päälleen autolla, heitä hänet alas jyrkänteeltä, kurista tai myrkytä hänet”.

Hanssonin mielestä vakavasti otettavien terroristien tunnistaminen on erityisen vaikeata.

– Usein kaikkien vaarattomimmilta vaikuttavat henkilöt ovat vaarallisimpia. He ovat oppineet poliisin toimintatavat ja tietävät, minkä tyyppisiä ihmisiä polisi seuraa. Pariisin isku vaikutti siihen, että Kööpenhaminassa tehtiin aivan samanlaisen iskun yritys. Ja on vain ajan kysymys, milloin seuraava isku tapahtuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alllallaalaah kirjoitti:

Chiheb Esseghaier, joka suunnitteli suistavansa kanadalaisen matkustajajunan raitelitaan, halusi myös tehdä jotain suurempaa. Hän nimittäin suunnitteli Yellowstonen supertulivuoren räjäyttämistä. Tai ainakin sen yritystä.

Jos suunnitelma olisi onnistunut, yksi ainoa muslimiterroristi olisi vuonut tappaa muutamassa minuutissa tuhansia ihmisiä ja halvaannuttaa koko maailman.

Fundamentalistiset muslimit ovat vaarallisia ihmisiä. He tekevät ei-muslimien elämästä vaarallisempaa ja ikävämpää. He eivät lepää ennen kuin ovat tappaneet miljoonittain "vääräuskoisia".

Tässä taas yksi osoitus siitä, miksi näitä paskiaisia ei pitäisi päästää länteen ollenkaan.

http://www.frontpagemag.com/2015/dgreenfield/muslim-terrorist-wanted-supervolcano-explosion-in-yellowstone/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu