Murtomies yllättyi ovella

Tässä maassa oikeus ja suomenlaki on perseestä, taas syytön maksaa.
USA:ssa olisi saanut ampua hengiltä tuollaiset kusipäät ja onniteltu lopuksi kun jätökset hävitetään kaupungista

http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/68284-murtomies-yllattyi-ovella-asukas-osoitti-tunkeutujaa-haulikolla
23153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Tää on niin tätä: uhria syytetään, tekijöitä suojellaan.

Äänestä
  • Ilmeisesti tunkeutuja olisi saanut tappaa ja viedä vainajan omaisuuden koska luuli rakennusta asumattomaksi.

    Äänestä

Mitalli isolla ruusukkeella ja kultavitjoilla tuolle haulikko miehelle, mutta pienellä moitteella miksi käytti puupanoksia eikä susihauleja. Että silleen.

Äänestä

Oilikohan tunkeutujilla ns. suojaväri?

Äänestä

"Mies kertoi luulleensa taloa asumattomaksi, koska talo oli ollut aiemmin tyhjillään. Tapauksesta kertoi Savon Sanomat."

Kun ei ole mitään kunnoitusta toisia kohtaan ja toisten omaisuutta, tuolla periaatteella nuo idiootit menevät tyhjillään olevaan autoonkin...

Äänestä

Oikeusasteen mukaan sakolta olisi välttynyt tekeytymällä näkymättömäksi.

Äänestä
  • Suomessa oikeutta ei saa kuin rikollinen uhrien oikeuksista ei ole niin väliä. Että silleen.

    Äänestä

Suomen laki on turvallisuusuhka rosvoillekin! Koska mitään ei uhri saa tehdä, on se nykysuomessa helpompi losauttaa rosvo hengiltä ja tiputtaa sillalta mereen painojen kera tai sotkea suohon.

Äänestä
  • Niimpä ei missään nimessä saa ilmoittaa kellekkään mitään roskiin ja kierrätykseen. Kun alkaa näitä ryöstelijöitä häviämään kummasti leviää myös sana ei kannata lähteä Suomeen ryöstelemään. Että silleen.

    Äänestä

  • Onko siis olemassa laki joka antaa luvan tunkeutua tyhjään taloon,
    jos asukit on vaikka lomalla niin sisään saa mennä ja tyhjentää sen?

    Äänestä

  • No ei ole mitään lakia joka sallii sen. Että silleen.

    Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    Niimpä ei missään nimessä saa ilmoittaa kellekkään mitään roskiin ja kierrätykseen. Kun alkaa näitä ryöstelijöitä häviämään kummasti leviää myös sana ei kannata lähteä Suomeen ryöstelemään. Että silleen.

    Nimenomaan, ei muuta ku pakettiin palasina ja mettään ketuille, soon sitä kierrätystä ja luonnonsuojeluu samalla. Saattaapi säästyä sosiaalitoimiston rahoja, ihmisillekki

    Äänestä

  • Poliisista ei ole mitään turvaa se on satojen kilometrien päässä. Oma apu paras apu.
    Täällä elämäss ollaan vain kerran ja sitä täällä oloa ei roistot vie millään oikeudella. Jos laki estää itseään, läheisiään tai omaisuuttaan puolustamasta, niin silloin laki on PASKA laki.
    Että silleen.

    Äänestä

  • Suomessa paskalakeja riittää, eipä juuri muuta.

    Äänestä

Pahoinpitelyn YRITYS?????

Äänestä

Suomi ei ole oikeusvaltio, takapajuinen diktatuuri valtio.
Raukkamainen valtio on vielä EU:ssa.

Äänestä

Taisi olla neekereitä nämä murtomiehet tuomion perusteella...

Äänestä

Tällainen on siis Suomen oikeusjärjestelmä. Roistoja paapotaan. Kunnon ihmisiä rangaistaan. Hyi!

Äänestä
  • No nyt kun puuhauleilla ampumisesta saa 264 € sakkoja, niin paljonko saa karkealla suolalla ampumisesta ? Paljonko susihauleilla ? Paljonko laakeri kuulilla ampumisesta ?
    Nythän on ennakko tapaus ja sitä on sovellettava jatkossa. Että silleen.

    Äänestä

Kuka nimittää nämä tuomarit? ovatko nimittäjät rikolisia jotka turvaavat omat rikokset? Perkele milloihan suomalaiset suuttuvat niin että ottavat oikeuden omaan käteen, kun tuomarit ovat itse pahimpia rikoksen suojelioita.

Äänestä

Tuskin maailma mitään tärkeää olisi menettänyt, jos haulikkomies olisi ampunut kaikki seitsämän paskaläjää ja haudannut takapihalleen kesäkasvien ravinteeksi.

Äänestä

JO haastaa käräjät KÄRÄJILLE !!!

VOIVITTU, mitä paskaa ! Olsipa mukava jututtaa tuommosia tuomareita mehtänuotiolla, että eikö niitä mikään enää hävetä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaioikeutta kirjoitti:

Tässä maassa oikeus ja suomenlaki on perseestä, taas syytön maksaa.
USA:ssa olisi saanut ampua hengiltä tuollaiset kusipäät ja onniteltu lopuksi kun jätökset hävitetään kaupungista

http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/68284-murtomies-yllattyi-ovella-asukas-osoitti-tunkeutujaa-haulikolla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu