Yhteiskunta / Maailman menoa
Juutalaisvaltio on pahuuden valtakunta!
9
<50
Vastaukset
- koboltti
Ehei sinne päinkään, pahuuden valtakunta on venäjä, sitten takana seuraa Pohjois-Korea, Iran, ja nämä sekopäämuslimit! venäjällä on kansassa historiallinen perimäpoikkeama, joka on näkynyt viimeiset kakssataa vuotta!
- järkihoi
Mikäs perimäpoikkeama oli Neuvostoliiton perustaneilla juutalaisählämeillä, jotka toteuttivat historian suurimmat teurastukset?
- dfggffff
järkihoi kirjoitti:
Mikäs perimäpoikkeama oli Neuvostoliiton perustaneilla juutalaisählämeillä, jotka toteuttivat historian suurimmat teurastukset?
Se holestuttaa kun aina mennään etniseen alkuperään kiinni eikä välitetä uskonnollisista tai poliittisesta kannasta.Suurin osa Neuvostoliiton alkuaikojen sotarikollisista oli kuitenkin etnisiä Venäläisiä: Lenin , Stalin jne. Myös suorittajat olivat suurimmilta osin etnisiä venäläisiä.Stalin alkoi kuitenkin puhdistaa Neuvostoliittoa juutalaisista johtohenkilöistä ja tavallisesta juutalaisesta kansasta.Toisin sanoen juutalaiset olivat sieläkin kärsivänä osapuolena.
Tässä sama asia kun syyllistetään kaikki asaksalaisia natsien tekemistä hirmuteoista.
Natsien uhrien joukossa oli myös paljon saksalaisia, vammaisia, homoja, toisinajattelijoita jne. - lkjsdgn
Suurimmat uhkatekijät maailmanrauhalle ovat USA ja Israel. Ne eivät välita yhteisistä periaatteista eli pitävät YK:ta pilkkanaan.
- järkihoi
Vitunko väliä sillä on mitä joku ählämivaltio on siellä Lähi-Idässä?
Yksi ählämiporukka tappaa geenipoolinsa toista ryhmää, ja sama toiste päin.
Ei pitäisi olla säälin aihe meille.
Olkoot siellä aavikollansa miten lystäävät. Sitten on vasta meidän ongelma, kun tunkevat tänne ja sekaantuvat meidän asioihin.
Mitä sinä pyrit saavuttamaan tuollaisella lapsellisella pahuudesta puhumisella?
Tuhoamaan juutalaisvaltion???
Minnekäs sitten aioit laittaa kaikki juutalaiset?- simmoi
Googlaat gaza massacre!
- Mitäsvoit
Nykyisin koko maailma tuntuu olevan pahuuden valtakunta,menet minne menet.
Ihmis-saasta on pahin ja raaìn peto maanpäällä avatessaan auki sen Pandooranlippaansa.
Elämässään ihmisen tarkoitus on henkisesti kehittyä ylöspäin,mutta nyt elämme sitä aikaa jolloin
ihmiskunnan moraali painuu alle lipan ,tuoden kaiken saastan ja julmuuden esiin Saatanan hallitessa
maailmaa. - ghtfbygbhn
Kyllä ne pahuuden valtakunnat ympäröivät juutalaisvaltiota
- dfdfcvcvcv
Juuri näin minustakin näyttää.Arabivaltiot ovat kuin kärpäset maidon ja hunajan maan kimpussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145