On hämmästyttävää, miten ihmisaivot toimivat (lue: eivät toimi)
Jos taloudellisista ja tuotannollisista syistä porukkaa joutuu pihalle,
ovat työkaverit kilvan heittämässä lisää sitä itseään niskaan,
tyyliin:
"Maatakko vaan meinaat, mikset ole töissä senkin luuseri?"
Vihapuheet työttömiä kohtaan
10
462
Vastaukset
- ei_kai_sentään
Siis sullako on tuollasia työkavereita? Keksitkö heiton vai oikeastiko?
- Anonyymi
Kyllä kannattaa etsiytyä työttömyyden alkaessa pikimmiten töihin,
sillä vuosien jälkeen se on paljon vaikeampaa. - Anonyymi
Suomalaiset on tuhottava!
- Anonyymi
Näin voi sanoa vai kommunistien kätyri.
- Anonyymi
Kyllä ryhdikäs ihminen töitä löytää. Luspereiden kanssa on eri asia.
- Anonyymi
Kokoomushan sitä etunenässä harrastaa ja muistaa muistuttaa asiasta joka käänteessä. Kas kun eivät kaasuta.
- Anonyymi
Tässähän se on,ettei kaikki ymmärrä että on niitä työttömiä ketkä (ilman omaa syytä. joutuvat pois työelämästä. Ahkeralle ,yritteliäälle, vaikka vielä asuntovelalliselle on karmeaa menettää työpaikka yhtäkkiä. Ihmisten pitäisi muistaa ettei kaikki ole huvikseen työttömänä.
- Anonyymi
Rekryt ovat ikärasisteja. Minua 40 vuotta nuorempi rekry piipittää ettei sua kukaan enää palkkaa.
- Anonyymi
VASEMMISTOLAISTEN KESKUUDESSA ON SUURI VIHA TYÖTTÖMIÄ JA KÖYHIÄ KOHTAAN, HEITÄ EI ARVOSTETA, EIKÄ VANHUKSIA OLLENKAAN, HEIDÄT HALUTAAN KUOLEVAN POIS, VARSINKIN VIHREÄT, TAPPAISIVAT KAIKKI KÖYHÄT JA VANHAT.
- Anonyymi
Vihreät ovatkin puolueeksi naamioitunut äärijärjestö !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit355253Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984526Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1433005Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182038Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459