Miten on lauantai-ilta mennyt ? Onko tullut uusia ohjeistuksia Kremlistä ? Mielenkiintoista, kun olen seurannut tätä palstaa, niin tiettyinä aikoina tuo Venäjän harjoittama sotapropaganda on perin hiljaista. Onkos Teillä siellä jonkinlainen työaikalaki ?
Hyvää iltapäivää, Venäjän trollitehtaille !
19
101
Vastaukset
- Kasaskaja
Vitun Nato trolli, painu helvettiin täältä.
- rajat
Ei se painu mihinkään,suomaliset sivut on avoimia natokannattajille,siinä kun venäläisillekkin.
Paina tämä lähtemättömästi mieleesi ! - Adolf1939
Taida olla niitä Putinin kannattajia.
Vitun saatanan molonaama idiootti jälkeenjäänyt apinan persettä nuoleva paskaa täynnä oleva likainen kusipäärotta PAINU SINÄ VITTUUN JA VEDÄ ITSESI KIIKKUUN MAHDOLLISIMMAN PIAN!!!
https://www.google.fi/search?q=hakaristilippu&tbm=isch&imgil=JCOXS8ETMsJBuM%3A%3BZnqd3DHiI-TooM%3Bhttp%253A%252F%252Fhh-88.com%252Fshop%252Fproduct_info.php%253Fproducts_id%25253D46&source=iu&pf=m&fir=JCOXS8ETMsJBuM%3A%2CZnqd3DHiI-TooM%2C_&usg=__-YtDXzwMMs3B2RaeGfbYz4eNy28=&biw=1653&bih=925&ved=0CC4Qyjc&ei=xGzxVNaeHYSrU92DgLAJ#imgdii=_&imgrc=JCOXS8ETMsJBuM%3A;Znqd3DHiI-TooM;http%3A%2F%2Fhh-88.com%2Fshop%2Fimages%2Fhakaristilippu.jpg;http%3A%2F%2Fhh-88.com%2Fshop%2Fproduct_info.php%3Fproducts_id%3D46;567;351
- hfgdsdfa
"Venäjätrollauksen loppuraportti
Eilen oli siis suuri päivä kun YLEn tutkivan journalismin piti paljastaa ne kuulut venäjä-trollit. Mitä meille jäi käteen tästä Jessica Aron suuresta ajojahdista?
Sitten oli artikkeli siitä Pietarin trollitehtaasta josta oli otettu kuva ja loppuartikkeli oli toimittajan spekulointia ilman mitään konkretiaa. Olisin kyllä itse voinut kertoa että tämä legendaarinen Internet Reseach Agency lopetti toimintansa jo kauan ennen ukrainan kriisiä, ja että rakennuksessakin on tätä nykyä ihan toiset vuokralaiset. Aika vedätyshän koko juttu oli mutta uskottavuuden nimissä piti varmaan jotain kehitellä...>"
http://jukkanieminen11.puheenvuoro.uusisuomi.fi/187510-venajatrollauksen-loppuraportti- Lisäätyperiätoimittajia
Vain täydellinen idiootti suhtautuu ihmisten nettiohjailuun, kuten tuon alan expertti Jukka Nieminen. Jukka on itse hyvä todiste trollauksesta. Ja vielä... ei se trollaus lähde jostakin Pietarin korttelista, sitä on sijoitettuna joka puolelle Suomea. Kreml - Pietari linkki toimii vain ohjeistrajana ja ideariihenä. Tuo trollaus tehdään ihan jossain muuallla.
- Iskuri
Kiovan terroristijuntan punitiivien täydellinen katastrofi Dobaltsevossa.
Tuhottuja yksikköjä ovat ainakin 128 vuoristoprikaati, 8. erikoisrykmentti ja muita Ukrainan armeijan osastoja sekä alueelle keskitetyt Ukrainan kansalliskaartin joukot. Aluejoukkojen mukaan yhteislukumäärä Debaltsevon alueella oli noin 8 000 sotilasta kun aluejoukot aloittivat saartamaan ja tuhoamaan alueen yksiköitä.
Kovehtisetä Petron juntta menetti kaatuneina 3500 punitiivia.
Novorossijan vapautusarmeijan sotasaaliina hyvässä kunnossa:
28 taisteluvaunua
63 panssaroitua ajoneuvoa
145 autoa
2 aseistettua autoa
16 ilmatorunta-ajoneuvoa ZSU-23-12
13 tykistön ja heittimistön järjestelmää
265 jalkaväen asejärjestelmää
noin 1 000 tuliasetta
39 Ukrainan armeijan varusvarastoaKoska tuo trolli on tunkenut tuon vähän jokaiseen ketjuun, laitan vastineenkin:
Conflict Reporter laski twitterissään että:
Russian capture of Ukr army (shortly) operational vehicles in my count/estimate:
1 T-64BV
<10 BMP-1/2
<10 MT-LB
<5 2S1
<5 BRDM
<5 BTR-70/80
Laskenta tehty kapinallisten kuva- ja videomateriaalista yms. Ja nuista 5:stä 2s1 moottoroidusta tykistä kaksi oli ehkä sisäisesti tuhottu korjauskelvottomaksi.
Tuon lisäksi on mahdollisesti toinenkin T-64 joutunut kaapatuksi.
- Iskuri
Tämä konvehtisetä Petron punitiivinuorukainen ei kuulu enää työaikalain piiriin.
http://www.youtube.com/watch?v=bl8p1oFbFns
Young wounded UAF conscript appeals to Zionist Jew Poroshenko: "Look at what you brought me to." ENG
Young UAF "goy" wounded under the Debaltsevo...
youtube.com Miksi venäjällä miehet pussailee sangen yleisesti ja julkisesti:
http://koszalin7.pl/img/obywatel/brezniew.jpg
Onko tuossa jokin yhteys Venäläisten homofobiaan?
(suomen ttoisella puolella pussailevat miehet ja toisella puolella ruotsalaiset, huh huh, on meitä naapureilla siunattu!)- Viikinki
Niin on... veit jalat suustani, mutta Huhtikuulla muutan NOrjaan, enkä takaisin Suomeen tule. Täällähän opettelette naapurimaiden sivistystasoa...
- Voimatasapaino
Hauskinta että molemminpuolista trollausta hoitaa sama taho.
Helppoa, laita ensin jotain ihan itse jota voit sitten käyttää omaksi hyväksesi.
Ei kannata näitä äärimmäisiä kirjoituksia lukea ollenkaan, ei siis ollenkaan.
Mediassa on helppo käyttää manipuloivaa tekstitystä, ajatelkaa ihmiset ihan omilla aivoillanne. - Ylivoima
Ei kannata lukea, eikä niihin kannata vastata. Trollausta on myös täysin keskustelusta poikkeavan aiheen kirjoittaminen keskusteluun. Asiyhteyksien tahallinen sotkeminen ja keskustelun johdattaminen täysin eri asiaan. Olkaa siis varovaisia ! Missä tahansa on mahdollista manipuloida, ei vain mediassa. Miten esim. Natsi-Saksassa hoidettiin tuo virheellisen tiedon välittäminen kansalle ?
- AK-47
Nim. Sotilaspassi,154, Adolf 1939, Sappisas,Appisas ja muut hengenheimolaisensa viettävät rattoisaa yhdessäoloa trollitehtaansa kylpylässä.
http://4.bp.blogspot.com/_0JXnGVRDiDg/S0Vbl2b9lMI/AAAAAAAAAA8/wyuFpF5vMng/s1600/upseerit.altaalla.jpg - Silmänlumetta
Taitaa olla niin että Venäjä tulee perässä tässä trollausasiassa. Ainakin kymmenen vuoden ajan on eri tahoilta suoritettua trollausta esiintynyt tämänkin median palstoilla. Eivät suomalaisetkaan ole taitamattomia tässä mediapelissä.
- Venäjäntrolli
Päevää päevää.
Eikun nuo meijän Panijan vastaiset, eeposition voimat, häirittöö serverei. Mukavat päivät, sinne Finelandiaankin! - Iskuri
Nim.154. Yle palkkasi 15.04.2014 "tutkivan" journalistin,Jessika Aron selvittämään Suomessa Venäjän hyväksi tapahtuvaa probagannan levittämistä eli trollaamista. Aikaa on kulunut eikä Jessika Aro ole kyennyt esittämään tuloksia tästä trollauksesta Suomessa. Kun hän ei löytänyt trollitehdasta Suomesta, hän paineli yhdessä toimittaja Mika Mäkeläisen kanssa etsimään trollitehdasta Pietarista.Toimittajat viettivät kolme päivää Pietarissa tiiraillen kuin vakoilijat erästä rakennusta,jossa heidän mielestään toimii trollitehdas.Ylen suuressa trollipäivässä 19.02.2015 nämä toimittajat esittelivät ohjelman, joka oli täynnä hämäriä kuvia ja haastatteluja henkilöistä,joiden kasvoja ei näytetty.Toimittajat eivät pystyneet selvittämään kuinka paljon työntekijöitä trollitehtaassa työskentelee. Tämäkö on tutkivaa journalismia. Sehän ei täytä edes minkäänlaisia laadullisia kriteereitä.
- sappiass
Eilenhän se taas nähtiin mitä niille kasvonsa näyttäville on luvassa.
- kgb-
Onkohan se ryssän trolli Fueller joutunut siperiaan kun ei enää täällä kouhkaa.
- Historiaan
Tuo Venäjämielisten trollaus vetää vertoja -70 luvun suomalaiselle opiskelijaliikkeen hurmokselle:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti25216645Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235361- 1152544
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152002Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361741Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111972- 59936
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28842Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40840