http://keskustelu.suomi24.fi/t/13451924
Veikkaan että ei enää kovin kauan.
Joku kaahaa pikku-mersulla Nurmijärvellä
4
<50
Vastaukset
- polliisitulloo
Veikkaan, ettei kyseinen reikäpää kesää näe. Siinä mitään, mutta saattaa viedä sivullisia mukanaan. Ilmiantakaa kyseinen köhelö jos tiedätte.
- melsurally
Oliko mustalainen heronisti ratintakana?
- mersumies__100
Seuraavaa tapahtui mulle viime viikolla
m-b e 430 1997 ei kovin usein näe, ovat useimmiten jo paalattu. Mulla kuitenkin on, vaikka näitä mannelavetteja on vaikea löytää juurikin em. syystä.
Tyylikkäällä skodalla liikeellä olleet sivistyneet nuoret pysähtyivät liikennevaloissa viereeni. Skodan ratissa oli tyylikkäästi pukeutunut, kaunis nuori nainen ja hänen melkein mustat hiuksensa leikkivät kauniisti hänen kääntäessään päätänsä. Näin myös kuinka Skoda oli tyylikkäässä alkuperäiskunnossaan. Hieman nolotti ruosteinen mannelavettini johon liimailtu Bilteman tarroja ja asennettu suurempi pakoputkiston ulostulo sekä halpisvanteet.
Tuijotin romuni ikkunasta ja väläytin hymyn harvahampaisella suullani tytölle. Tyttö Skodassa pudisteli päätään ja ei enää vilkaissutkaan mitättömään olemukseeni. Huomasin, kuinka housuissani nyki, ja päätin näyttää lotisevan, pahasti öljyä käryävän mannelavettini voimat.
Valot vaihtuivat vihreäksi ja yllätyin, kuinka vauhdikkaasti nuori nainen lähti Skodalla liikkeelle. Mannelavettini jäi välittömästi taakse ja öljynkatkuisten pöllähdysten saattelemana lähdin Skodan perään, mutta Skoda vain kasvatti välimatkaa. Nyyhkytin autossani ja poljin pedaalia vasten ruosteista lattiapeltiä. E430 V8 lotisi ja paukahteli, toisin kuin Skodan sivistyneesti käyvä tsi.
Me vanhoilla, ruosteisilla, loppuunajetuilla mersuilla pätevät wannabe-premium -pojat olemme naurettavuudessaan ja noloudessaan aivan omaa luokkaansa.- valehtelet_taas
Ei siellä susirajan takana mitään liikennevaloja ole. Pure taas poroa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti24516617Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235351- 1152537
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar151995Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361736Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111969- 59935
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28838Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40830