Jussi Niinistö

Jussi Niinistöllä oli 1990-luvun alussa tiivis suhde äärioikeistolaiseksi kuvattuun Kansallinen Kulttuuririntama -järjestöön (KKR). Hän kirjoitti järjestön Valkoinen Rintama -lehteen artikkeleita ja tunsi läheisesti järjestön perustajan Jukka Mattilan.

KKR perustettiin vuonna 1989. Sen tavoitteena suomalaisen kulttuurin ja elämäntavan vaalimisen lisäksi oli vastustaa "pakolaisten, siirtolaisten ja kaikkien suomalaisuudesta ja esi-isiemme uhrauksista piittaamattomien kansanjoukkojen ryntäystä Suomeen"
11117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kuten niin monella muullakin oli "suhde" mitä erilaisempiin ja kummalisempiin porukuihin 90-luvulla.

Äänestä

Onko tämä sellaista trollausta, näitä epämääräisyyksiä tarjoilevia kirjoituksia on palstalle pukannut, tuon epäonnistuneen persuparjausohjelman jälkeen, liekö sellaista palstaraivoa ilmassa ;)

Äänestä
  • Sitähän se! Jussi hoiti homman hienosti, sai Soinilta kehut ja vei antipersun yöunet. Vikkojen odotus ja kirjoittelu meni hukkaan. Silloin on ryhdyttävä kaivelemaan menneitä jopa aikaa ennen perussuomalaista puoluetta. Puhutaan ajasta jolloin Putkonenkin oli demari. Mutta eipä Jussin silloiset aatokset niin huonoja ole, kansalliskulttuurin vaaliminen ja sosiaaliturvan perässä tuleville mamuille seis!

    Äänestä

Asiallinen kaveri, tuo Niinistö. Näkee, että on saanut hyvän kotikasvatuksen.

Äänestä

  • Jussi Niinistö on asiallinen mies.Samaa en sanois tästä toisesta Niinistöstä Ville Niinistöstä.
    Mutta hää onki vihreä.Kommunistien jälkeen pahin tuholaisporukka mitä suomessa on koskaan ollut.

    Äänestä

Minulla taas oli 90-luvun alussa suhde, "lutkahtavana" pidettyyn Pirjo nimiseen tyttöön. Ei muuten ollut sitten pätkääkään "lutkahtava".

Äänestä

Jussi Niinistöstä seuraavan hallituksen puolustusministeri.
Saatais pian Halosen ja Tuomiojan tuhoamat maamiinatkin takaisin.
Halpa puolustusase joka toimii aina.Toimii silloinkin kun kun niitei ole
hyökkäyslinjalle asennettu.Hyökkääjä ei tiedä onko vai eikö miinoja ja
etenemis halut vähenevä huomattvasti.

Toivon että persut sais kohtuullisen tuloksen vaaleissa.Sieltä saatais hyvää voimaa uuteen hallitukseen.

henkilökohtaisesti olen kyllä kepun äänestäjä.

Äänestä

Jussi Niinistö niin natsityylinen ilmeiltään ja puheiltaan että Herra armahtakoon ettei hänestä tule maalle ministeriä eikä varsinkaan puolustusministeriä.

Kansa onneksi päättää sen ettei tule ja nuo hallituspyristelyt tulevat naurettavaan valoon kuin vaalitulos julkaistaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kylmäkatse kirjoitti:

Jussi Niinistöllä oli 1990-luvun alussa tiivis suhde äärioikeistolaiseksi kuvattuun Kansallinen Kulttuuririntama -järjestöön (KKR). Hän kirjoitti järjestön Valkoinen Rintama -lehteen artikkeleita ja tunsi läheisesti järjestön perustajan Jukka Mattilan.

KKR perustettiin vuonna 1989. Sen tavoitteena suomalaisen kulttuurin ja elämäntavan vaalimisen lisäksi oli vastustaa "pakolaisten, siirtolaisten ja kaikkien suomalaisuudesta ja esi-isiemme uhrauksista piittaamattomien kansanjoukkojen ryntäystä Suomeen"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu