Minkähän takia Seinäjoella ei ole vasemmiston kannatusta?
Omaa kuoppaanne kaivatte sillä vasemmisto tulee nousemaan uuteen nousuun.
Omaa kuoppaanne kaivatte sillä vasemmisto tulee nousemaan uuteen nousuun.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Seinäjoella on noudatettu kunnollisia elämäntapoja, ei ole päässyt sikiämään mitään sellaista, joka kannattaisi yhteiskunnan siivellä oleileviä häiriköitä
Aivan, juuri niin. Tässä taloudentilassa vasemmisto ottaisi vain lisää velkaa eikä leikkaisi, aika typerää porukkaa, mutta onko tuo nyt uutta?
Millä sitä velkaa sitten maksettaisiin kun jo nyt on työikäiset vähissä? Lisää työperäisiä siirtolaisia tarvittaisiin, mutta mistä ne tulisi? Siinä pulmaa purtavaksi vaikka vasureille jos osaavat nyt sellaista edes ajatella.
Lisää somalialaisia. Suomalaiset työukot on hyödyttömiä.
Koska vasemmisto huijaa ihmisiä. Ovat mukamas duunarin puolella ja sitten kuitenkin pyrkivät raahaamaan tänne koko maailman mamut laskemaan palkkoja, viemään sosiaalihuollon resursseja ja räjäyttelemään pommeja.
EPllä ihmiset eivät ole tyhmiä ja näkevät kusetuksen läpi. Siksi täällä ei kannateta vasemmistoa.
Vasemmisto on syöpä.
Mitä enemmän on köyhyyttä ja kurjuutta, niin sitä enemmän vasemmistolla on äänestäjiä. Vasemmiston etu on pitää maa surkeassa kunnossa.