ONKO HIRVISAARI?

loppu

Enää edes ehdokkaana eduskuntavaaleissa? Siksi hiljaista on miehen touhu. Kannattikos hänen sekoilla PS-ssä, nyt poliittinen ura kyllä näyttää olevan ohi...

15

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin

      Näyttää siltä, että Hirvisaari alkaa olla menneen talven-lumia! Ei muuta!

      • Muistutuksena

        Mihin "Aluepalauttaja" Sotta-Sepi vain koskeekin, se vajoaa automaattisesti aina alimpaan paskaan.


      • UBERHERE

        HIRVI ON OVER...KANNATTAA ÄÄNESTÄÄ VAIN PERSUJA


      • THEENDnow

        Lähtökohtana on, että Italian käynnistämät ja EU:n jatkamat meripelastusoperaatiot Välimerellä eivät ratkaise siirtolaispainetta vaan ainoastaan houkuttelevat lisää ihmisiä merelle. Kun vuonna 2013 keskisen Välimeren yli tuli 45 000 ihmistä, vuonna 2014 luku oli 170 000, ja tahti on jatkunut samanlaisena tänä vuonna.

        Refugees Mediterrania

        Uusi strategia on ylläpitää Välimeren eteläpuolella, lähtö- ja kauttakulkumaissa, leirejä, joista käsin turvapaikkaa tai “humanitaarista viisumia” voisi hakea turvallisesti. Vastaanotettavien määrän pitäisi olla niin suuri, että se lopettaisi laittoman siirtolaisuuden tai ainakin vähentäisi sitä merkittävästi, mutta ei kuitenkaan niin suuri, että se ajaisi Euroopan maat poliittiseen kriisiin (millä tarkoitetaan äärioikeiston vahvistumista).

        Ne tulijat, joille viisumi tai turvapaikka myönnettäisiin, jaettaisiin nykyistä tasaisemmin jäsenmaihin sitovalla, unionitasoisella mekanismilla. Jakokriteereinä olisivat esimerkiksi BKT, työttömyysaste, pinta-ala, väestön koko ja viimeisten viiden vuoden aikana vastaanotetut pakolaiset ja turvapaikanhakijat.

        Kriteeristöstä on useita luonnoksia, mutta mikä tahansa niistä – luonnollisesti – johtaa Suomen osuuden merkittävään kasvuun nykyisestä. Esim. ICMPD:n (The International Centre for Migration Policy Development) mallissa Suomeen sijoitettaisiin 3,37% EU-alueelle tulevista humanitaarisista muuttajista, mikä vuosien 2009-2013 keskiarvoilla merkitsisi 11 000 henkeä vuodessa ( perheenyhdistämiset). Tänä ja viime vuonna kokonaisluku on ollut suurempi, mikä tietysti näkyisi Suomenkin osuudessa.

        http://www.facebook.com/jussi.hallaaho/posts/748071178646412


      • VAAHTERANLEHTI66
        UBERHERE kirjoitti:

        HIRVI ON OVER...KANNATTAA ÄÄNESTÄÄ VAIN PERSUJA

        HIRVI ON EHDOKKAANA UUDELLAMALLA MUTTA TÄSSÄ ON VIELÄ PAREMPI EHDOKAS !!!

        http://blogit.iltalehti.fi/pauli-vahtera/

        Matkaopas Suvaitsevaisille

        05 Huh 2015

        Kirjoittanut Pauli Vahtera | 24 Kommenttia

        Jo riittää. Helsingin Sanomat, Yleisradio ja Nasima Razmayer voisivat olla edes viikon haukkumasta suomalaisia. Sillä olemme jo ylittäneet kuilun partaan. Sillä kohta äyskäröimme kaikki vettä uppoavasta laivasta pelastaaksemme Suomen. Tuskin maailma tulee meitä auttamaan, vaikka olemme lisänneet myllynkiviä veneeseemme jakamalla rahamme ulkomaille ja ulkomaalaisille.

        Laskin 2010 Maahanmuuton hintaa YLEn MOT-ohjelmalle. Selvitys asiasta on luettavissa Ylen sivuilta. Vaikka laskelma on tehty tupakkiaskin kansi-menetelmällä, aika lailla se vastasi Suomen Perustan torstaina julkaisemaa selvitystä. Itse olen ollut työryhmän jäsenenä. Vaikka Tilastokeskus viivytteli tietojen antamisen kanssa ja vaati tiedoista isot lunnaat, selvitys valmistui. Ja selvitystyö jatkuu. Tutkimus päätyi 700 miljoonaan, todelliset kustannukset menevät yli miljardin euron, minkä laskin viisi vuotta sitten.http://blogit.iltalehti.fi/pauli-vahtera/

        Matkaopas Suvaitsevaisille

        05 Huh 2015

        Kirjoittanut Pauli Vahtera

        Jo riittää. Helsingin Sanomat, Yleisradio ja Nasima Razmayer voisivat olla edes viikon haukkumasta suomalaisia. Sillä olemme jo ylittäneet kuilun partaan. Sillä kohta äyskäröimme kaikki vettä uppoavasta laivasta pelastaaksemme Suomen. Tuskin maailma tulee meitä auttamaan, vaikka olemme lisänneet myllynkiviä veneeseemme jakamalla rahamme ulkomaille ja ulkomaalaisille.

        Laskin 2010 Maahanmuuton hintaa YLEn MOT-ohjelmalle. Selvitys asiasta on luettavissa Ylen sivuilta. Vaikka laskelma on tehty tupakkiaskin kansi-menetelmällä, aika lailla se vastasi Suomen Perustan torstaina julkaisemaa selvitystä. Itse olen ollut työryhmän jäsenenä. Vaikka Tilastokeskus viivytteli tietojen antamisen kanssa ja vaati tiedoista isot lunnaat, selvitys valmistui. Ja selvitystyö jatkuu. Tutkimus päätyi 700 miljoonaan, todelliset kustannukset menevät yli miljardin euron, minkä laskin viisi vuotta sitten.


    • facebookis

      Sillä on niin pimeitä kannattajia, että menee maine Jamesiltakin niiden takia.

      • eikannata

        HUKKAAN MENEVÄT NEKIN ÄÄNET.....


    • sesiitä

      Kuten uutissakin kun käsiteltiin pienpuolueista, niin Muutos laskettiiin kaatopaikkapuolueeksi.

    • viatonmies

      Kyllä siinä natsitervehdysjutussa tehtiin kärpäsestä härkänen. James Hirvisaari on viaton.

    • 6PNJGH

      JOSKUS NUORENA MUISTAN PILOTTIPUSEROPÄÄLLÄ JA SEPPO TEKEE TERVEHDYKSEN. SOINI MUSTAMAALASI KANSANEDUSTAJAA TURHAN TÄHDEN NYT.

    • YII

      SIIS KYSEINEN SEPPO LEHTO ON TEHNYT MINULLEKIN NATSITERVEHDYKSIÄ TAMPEREELLA 20-VUOTTA SITTEN. MINULLA OLI SILLOIN PILOTTIPUSERO.

    • jf0y

      Soini toimi ominpäin. Siis mitä voin sanoa kuin että kärpäsestä härkänen se oli.

      • kommentz

        SEPPO LEHDON KANSSA EI KANNATA KAVEERATA.....UPPOAA HETI "SINNE"


    • loppumikäloppu

      Sen voin todeta, että olin oikeassa kun kirjoitin tämän aloituksen joitakinaikoja. Eli Hirvisaaresta ei enää puhuta mitään. Vaaleissa nähtiin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      134
      7238
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      98
      4992
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      73
      3801
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      3064
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      46
      2627
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      37
      2270
    7. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      68
      2055
    8. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      28
      1999
    9. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      210
      1527
    10. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      326
      1347
    Aihe