Joku kysyi, mikä Paavo Väyrysessä on vastenmielistä? En minä vaan tiedä, mutta jotenkin vaikuttaa, ettei Väyrynen ole kepun johtohenkilöidenkään suosiossa.
Mistä lie sitten johtuu?
Mistä lie sitten johtuu?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kurja lusmu ei uskalla kantaa vastuuta. Ei ymmärrä, ei osaa. Tyypillinen pullasormi, menneisyyden haamu hamekankaassaan. Seurailee, kuin luihu rakki. Ei vastaa, vaan imppaa aivonsa, nielee, kuin käärme nahkoineen karvoineen.
http://yle.fi/uutiset/vayrynen_syyttaa_suomenmaata_puheenjohtajapeliin_puuttumisesta/6135896
"Paavo Väyrynen syyttää Kiviniemeä kampanjansa tärvelemisestä"
Ja Kiviniemi kepun puheenjohtajana sanoi, ettei kaipaa riidankylväjäksi nimeämäänsä Väyrystä kepun vappupuheita pitämään...
>>>johtohenkilöidenkään suosiossa<<<
Paavo Väyrynen on vahva persoona ja ilmaisee mielipiteensä napakasti. Se ei ole Suomessa kovin otollinen lähtökohta vaikuttaa tiimissä. Diskuteeraavassa Ruotsissa sellainen ei tulisi kysymykseen lainkaan.
Sen sijaan niiden keskuudessa, joilla ei päätösvaltaa ole, Väyrysen luonteinen henkilö voi olla suosittu. Ja Väyrynenhän on nimenomaan kansansuosikki. Siksi ihmettelin käyttämääsi päätettä "kään".
Miten määrittelisit KANSAN suosikin? Millä argumenteilla Väyrynen on sellainen?
Kyllä presidenttiehdokas, joka saa 17,5 prosentin ääniosuuden kahdeksan ehdokkaan vaalissa, on melkoinen kansansuosikki.
Ja peräti ilman ikuisen Neuvostoliiton tukea.
Väyrynenhän on kertonut olevansa suorastaan JUMALAN VALITSEMA KANSANJOHTAJA!!!
Hieno mies. Ja nyt saa varmaan kannatusta kepun sisäiselle taistelulleenkin?
HV voisi lopettaa tuon puskasta ruikkimisen ja lapsellisen yrityksen trollata Keskustalaisia ja yrittää saada heidät näyttämään tolliskoilta. Eikö sinua HV todella hävetä?
http://yle.fi/uutiset/kaunisto_arvostelee_vayrysta_populismista/5409863
Katselin toissailtana tv 1:seltä ohjelman: Venäläiset valtaajat. Oli karseeta katsottavaa. Rikollista toimintaa läpeensä. Tuli sellainen kuva, että tämä naapurivaltio voi tehdä ihan mitä tahansa - jopa solmituista sopimuksista välittämättä. Toivottavasti Väyrynenkin on jo puolustusliitto Naton kannalla.
Ko. ohjelma tulee uusintana la 28.2. TV 1 klo 13,05. Viestittäkää Patelle, että muistaa katsoa - Patehan haluaa olla venäläisten kanssa hyvää pataa.
Ohjelma oli tarkoitus hakuisesti tehty kokoomuksen ja Stubiloiden natottamista pönkittämään. Väyrynen näkee noiden mustamaalaamisten yli ja Venäjän johto ei ole osallisena. Ehkä nuo yritykset oli rikollisesti perustettuja ja sen vuoksi viranomaiset korjasivat tilanteen.
HV varmaan uskoo kaiken negatiivisen propagandan Venäjästä.
Väyrynen kuljee omia teitään, kuten minäkin. Ihmiskasoissa oirehtiva kanalauma ei ole kotoinen paikka.
Kun katsoo kepun nykyjohtoa, alkaa aiemmin vastenmieliseltä tuntunut Väyrynen vaikuttaa ihan "mukiinmenevältä" kepulaiselta.
Se kertonee jotain kepun nykyjohdosta lahkolaisjohtajineen?
Väyrynen sanoi presidentinvaalien aikana tv:ssä että jos Venäjälle tulisi Stalinin kaltainen hirmu johtajaksi niin Suomi Natoon. Kyllä Väyrynen on isänmaallinen. Eu ja euro ovat jo nyt maksaneet Suomelle liikaa.