Näin on ja hyvä niin!
PS on eduskuntavaalivoittaja
ksjshgfs
1764
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
KYLLÄ!
Tuoko homo-Sebastian persuille kaikkien homojen äänet? Tuleeko persuista homojen etuja ajava etujärjestö?
http://nyt.fi/a1305919111760
Mene sinä homppeli muualle kyselemään typeriä, pelle olmi!
olla enimmäkseen Kokoomuksessa joka ajoi homoille oikeuden adoptoida lapsia. http://m.iltalehti.fi/uutiset/2009122310805058_uu.shtml
Parempi äänestää perussuomalaisia,kuin jotain samoja ,jotka on edesauttanut
talouskurjuuden pahentamisessa.
Juuri näin.
PS on paras!
ok.
onko järkevämpää vaihtoehtoa?
On, on.
HALLA-AHON UUSIMPIA
Mamuehdokkaiden heikkolaatuisuus taas johtuu vain siitä, että mamuihin suhtaudutaan edelleen toteemiolentoina, joilta ei odoteta eikä edellytetä sitä mitä kaikilta muilta.
Jussi Hallaaho
Vaikka moni taas älähtää, että ei pidä antaa tyrkyille heidän kaipaamaansa huomiota, en malta olla hiukan pohtimatta Husu Husseinia. Joku hänen ihailijoistaan Usarin blogeissa arveli, että Husu voisi yllättää eduskuntavaaleissa kepulaisena "perhe-ehdokkaana".
Veikkaan perstuntumalla, että Husu saa 700-900 ääntä. Tämä johtuu siitä, että vaikka tummaihoiset ihmiset, etenkin somalit, aiheuttavat innostusta suvaitsevaisissa ihmisissä, sellaisia ihmisiä, jotka oikeasti äänestäisivät ö-luokan ehdokkaita pelkästään heidän ihonvärinsä takia, on hyvin rajallinen määrä.
Kepulaisia äänestäjiä on Helsingissä vähän, eikä niillä vähilläkään ole mitään syytä äänestää Husua, koska tarjolla on esimerkiksi Peltokorpi, Rehn ja Lehtomäki. Todellisuudessa Husu kalastelee siinä samassa puolueneutraalissa lammikossa kuin esimerkiksi Nasima Razmyar, Husein Muhammed, Zahra Abdulla ja muutamat muut. Myös RKP:llä on ollut säännöllisesti nevöhööd-somaleja listansa koristuksena.
Vihreiden, vasureiden ja demareiden joukossa toki on paljon niitä, jotka ovat tohkeissaan mamumuslimiehdokkaistaan ja ehkä leikittelevät ajatuksella näiden äänestämisestä, mutta oikeasti he äänestävät sellaisia ehdokkaita, joihin he voivat itse samaistua, sellaisia kuin Paavo Arhinmäki, Dan Koivulaakso, Silvia Modig, Tuula Haatainen tai Outi Alanko-Kahiluoto. Samalla he toivovat, että jotkut muut äänestäisivät maahanmuuttajaehdokkaita, ja suuttuvat vaalien jälkeen suomalaisille, kun näin ei käynytkään.
Suvaitsevaisellakin ihmisellä on intressejä, joita hän haluaa edustajansa eduskunnassa ajavan. Hän ymmärtää vähintään alitajuisesti, että joku lähinnä itsestään kiinnostunut sirkushahmo ei niitä intressejä edistä.
Zahra on pärjännyt vaaleissa melko hyvin, koska hän oli pitkään yksin omassa ekologisessa lokerossaan ja keräsi kaikki sieltä saatavissa olevat äänet. Hänen äänimääränsä alkoivat pudota heti, kun muita samanlaisia ilmaantui apajille. Koska näiden mamuehdokkaiden ainoa ominaisuus on mamuus ja ainoa asia rasismikitinä, he eivät tuo mamuehdokkaille uusia äänestäjiä vaan syövät kannatusta toisiltaan.
Ihmiset ottavat äänestämisen vakavasti ja arvostavat omaa ainokaista ääntään aika paljon, kuten pitääkin. Vaikka suurin osa suomalaisista epäilemättä voisi äänestää minkä väristä ehdokasta hyvänsä, valtava enemmistö heistä edellyttää kaikenvärisiltä ehdokkailta muita kuin toteemiominaisuuksia ennen kuin oikeasti äänestää heitä. Tämä on hyvä asia.
Kaikkien vaalien jälkeen maristaan sitä, että VIELÄKÄÄN ei valittu yhtäkään (varsinaista) maahanmuuttajaa eduskuntaan. Ongelma ei kuitenkaan ole äänestäjäkunnassa. Kyllä Helsingistä niin paljon löytyy monikulttuuriuskoisia äänestäjiä, että he niin halutessaan voisivat keskenään äänestää kaikenlaiset Husut ja Nasimat Arkadianmäelle. Ongelma on heikkolaatuisissa mamuehdokkaissa, joita edes heidän hehkuttajansa eivät oikeasti äänestä.
Ehdokkaiden heikkolaatuisuus taas johtuu vain siitä, että mamuihin suhtaudutaan edelleen toteemiolentoina, joilta ei odoteta eikä edellytetä sitä mitä kaikilta muilta.
Halla-ahon"uusimmat" ovat samaa vanhan toistoa. Ei kaikkia muunmaalaisia pidä kutsua sirkushahmoiksi. Nobel-palkituissa on myös muunmaalaisia kuin ainoastaan suomalaisia.
Sun örinät ovat samaa shaibaa aina pelle!
Olet nähnyt unta, vaalit vasta tulossa. En usko persujen uusimman vaalitäkyn eli tämän BB-Sebastianin tuovan paljoakaan ääniä homoilta. Voi käydä , että lähtee enemmän kuin tulee ääniä.
PS on paras!
teki laskelman persujen tulevasta jytkystä. Tässä tulos joka tuli ulos.
http://1.bp.blogspot.com/-9RQeWIe4hPM/ToCOyfSYIwI/AAAAAAAAAB0/gTf5lQyJkaA/s1600/26.9.2011_001.jpg
Hyvä PS!