Lasten ampujat

Tämän päivän HS kertoo, että Israelin armeija ampuu pikkulapsia. Tuleekohan Suomen johdolta tuomiota ?
10523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Israelin armeija on tappanut lapsia jo monen vuosikymmenen ajan. Ihme että Hesari edes viitsi pitää sellaista tapausta uutisena. Yhtä suuri uutinen olisi jos matkailupalstalla mainittaisiin että suomalaisturisti on ollu kännissä Mallorcalla.

Äänestä
  • no ei kai suomalianen nyt oikeesti oo kännissä ollu mallorcalla?

    Äänestä

  • Olihan juutalaisilla maailman parhaat kouluttajat.
    SS ja Gestapo.
    Israelilaisethan on niin kiintyneitä kuudenkymmenen vuoden takaisiin aikoihin, että ympäröivät asumuksensa viellä nykyäänkin piikkilangalla.

    Äänestä

Niinhän
ne
sanovat
että
UFOJAkin
on
olemassa

Pää
sekoaa
jos
kaikkeen
uskoo

Äänestä

Ei tule tuomioita ! mutta huolissaan ovat kuten tavallisesti !

Äänestä
  • Tapaushan on loppuunkäsitelty. Tytön tappanut Majuri sai potkut, koska on menettänyt alaistensa luottamuksen. Oli surrannut koko lippaallisen pienokaiseen, vaikka yksi kuti olisi riittänyt puolustuskyvyttömän lapsen lopettamiseen.

    Äänestä

Avaisit sen toisen silmäsi ja lukisit ne uutiset itsemurhapommeista ruuhkabusseissa Israelissa.

Saatana.

Äänestä
  • palvelus yhteiskunnalle ja ammu ittes

    Äänestä

Israel on terrorisoinut ja tappanut palestiinalaisia jo vuosikymmeniä amerikkalaisten rahalla ja siunauksella. Tälläisiä nämä jumalan miehet ovat.
Israelin sotilaat tappoivat pelästyneen pikkutytön häikäilemättä ja nautintoa tuntien, ovathan he jumalan asialla.

Äänestä
  • saman lailla palestiinalaiset tappaa lapsia israelissa..tuo nyt vain sattui olemaan sopiva median silmiin. älytön sota mitä pidetään ulkopuolelta virkeenä. ei tuu loppuun ennenkuin jompikumpi osapuoli on hävinnyt kartalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pöyristynyt kirjoitti:

Tämän päivän HS kertoo, että Israelin armeija ampuu pikkulapsia. Tuleekohan Suomen johdolta tuomiota ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu