... Merkelin agenttitaustasta, ja tietueet hänen historiastaan, joten Merkel toimii yhä KGB:lle.
http://hommaforum.org/index.php/topic,99110.0.html
Tuosta vaikkapa tämä kommenteista:
"BBC dokumentti ja melko hyvä esitys siitä kuka ja mikä Angela Merkel on. Tosin vain englanniksi.
Merkelin esitys Ukrainan suhteen Vladimir Putinin kanssa ei jätä enää mitään epäilystä siitä onko Merkel kgb:n värvätty. Putin päätti lunastaa Angela Merkel pelimerkin mutta läpeensä fiksuna daamina tämä tajusi raahata mukaan ranskan idioottipresidentin. Muuten olisi alkanut näyttämään vähän liikaa Molotov-Ribbentropilta koko tapaaminen.
Eli Angela Merkel on stasin kautta kgb:lle siirtynyt operatiivi tai henkilö jolle sattuman kautta tuli tilaisuus nousta Saksan johtoon. Ja toisin kuin Willy Brantin kohdalla, kgb ei hölmöillyt eikä antanut kaataa Merkeliä. Willy Brant joutui eroamaan kun paljastui että hänen apulaisensa Günter Guillaume, oli stasin agentti.
Putin puhuu täydellistä saksaa, Merkel venäjää. He voivat keskustella toistensa äidinkielellä kuin omallaan (jos haluavat). Mutta hassua on se että Vladimir Putin oli juuri se henkilö joka "pelasti" tai "suojasi" DDR:n kaatuessa parhaat agenttinsa ja heidän tietonsa. Ja on todennäköistä että hän nappasi Angelan kansiot itse itselleen monien muiden mukana. Mutta ajan kuluessa hänestä nousikin venäläiselle tiedustelupalvelulle huomattavan arvokas henkilö. Niin arvokas että häntä on luultavasti suojattu ja avustettu vielä kauan Saksojen yhdistyttyä.
Nyt tulee aito siviilitarkkailu-kysymysmerkki, Merkelin puhelinvakoilu
Minä rokenen väittää, että Merkel on ollut paitsi tietoinen myös "hyväksynyt" oman puhelinvakoilunsa jonka avulla hän on tarvittaessa toimittanut tietoa Venäjälle. Kannattaa muistaa että Merkel älähti vasta kun yhdysvaltalainen tietovuoto paljasti että kaikki muutkin tiedustelupalvelut ja jopa yksityiset toimijat vakoilivat kanslerin puhelinta. Tästä oli tullut "puolijulkinen puhelin" mikä vaaransi kanslerin vuodot Venäjälle ja vasta sitten Merkel rähähti. Kun kaikki tiesivät että tämän puhelin vuotaa "kaikkialle".
Merkel ei ole minusta mikään propagandisti vaan taitava taustavaikuttaja joka on keksinyt että Saksalla ja Venäjällä on enemmän yhteisiä kuin erottavia intressejä. Ja pakko olla. Saksan vihreät mielipuolet ovat tehneet Saksasta täysin riippuvaisen Venäjän kaasusta. Aikaisemmin epäilin sitä onko Angela kgb:n värväämä, Ukrainan rauhanneuvottelujen jälkeen siitä ei ole enää epäilystä. Merkel on kuin onkin kgb:n hanskassa ja Putin ovelana miehenä käytti tätä välineenä hyväksyä ja legitimoidan sotatoimensa Ukrainaan.
Saksa ei muuten ole oppinut mitään sitten Molotov-Ribbentropin...mikä ei ole toisaalta edes uutinen. "
Merkel on KGB:n agentti. Putlerilla ote
14
220
Vastaukset
- MerkelinAviotonPentu
hiioppi
- huomasitko
Linkki ei taida mennä oikeaan paikkaan. Kokeile uudelleen?
- AnotheBug
S24 näköjään hajottaa Hommaforum-linkit, jos ei käytä sitä "päälinkkiä", joka on säikeen yläosassa. Tämä toimii:
http://hommaforum.org/index.php/topic,99110.0.html - Surkeus
http://hommaforum.org/index.php/topic,99110.0.html
Näköjään ei toimikaan. Tuohon pitää lisätä pilkku siihen kohtaan, missä on rivin vaihto:
http://hommaforum.org/index.php/topic,99110.0.html
Ei hyväksy pilkkua linkissä. On muutenkin Hommaforumilta huono idea käyttää pilkkua linkeissä. Kokeillaan nyt vielä tätä:
http://hommaforum.org/index.php/topic,99110.msg1819587/topicseen.html#msg1819587 - CopypasteJaLisPilkku
Siis pilkku korvautuu välillä rivinvaihdolla, välillä välilyönnillä.
- minkäs_teet
Saksa on ns. pissassa ydinvoima-, tuulimylly- ja maakaasuhölmöilyssään.
- NKVD
Älä nyt pahasti ylläty, mutta tässä vähän ajan tasaista tietoa:
KGB:tä ei enää ole olemassa.- Eller_hur
Nimen muutos ei poistane otetta Merkelistä, eller hur?
- realitystory
Tosiasiassa Merkel johtaa EU akkalaumaa,jotka ovat kaapista tulleita byrokraattihomoja, ainoata miestä vastaan, jolla on valtaa .
Vihreänä kateudesta euroopan viimeisen valtion johtajalle, nämä markkinatalouden orjat kiehuvat vihaa Putinia kohtaan, joka on siis never surrender.
Obama on myös irvokas värillinen muoti nukke tontillaan.
Ei mitään valtaa maailmalla. Kyllä KGB on mutta se toimii vain Valko-Venäjällä.
- dsfkööryuii
Kyllä ja sekin on oikeastaan KDB jos käytetään valkovenäjänkielistä versiota: Камітэ́т дзяржа́ўнай бя́спекі, КДБ, Kamitet dzjaržaunai bjaspeki
- PutlerinOte
Putin haluaa naapurimaihin mahdollisimman paljon ummikkovenäläisiä, joilla on maan kansalaisuus ja ennen kaikkea äänioikeus...
- hdflflöjrwxacxxy
Hommafoorumin pojat on taas kerran ylittäneet itsensä.
- AngelaHitler
Angela(lue enkeli) Merkel(lue ihme) on Adolf Hitlerin tytär, keinohedelmöitetty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813212Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen853675Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1162966Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791410Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?371393Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1511329Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151284Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141214- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205989