Merkel on KGB:n agentti. Putlerilla ote

EUn_desantteja

... Merkelin agenttitaustasta, ja tietueet hänen historiastaan, joten Merkel toimii yhä KGB:lle.

http://hommaforum.org/index.php/topic,99110.0.html

Tuosta vaikkapa tämä kommenteista:

"BBC dokumentti ja melko hyvä esitys siitä kuka ja mikä Angela Merkel on. Tosin vain englanniksi.

Merkelin esitys Ukrainan suhteen Vladimir Putinin kanssa ei jätä enää mitään epäilystä siitä onko Merkel kgb:n värvätty. Putin päätti lunastaa Angela Merkel pelimerkin mutta läpeensä fiksuna daamina tämä tajusi raahata mukaan ranskan idioottipresidentin. Muuten olisi alkanut näyttämään vähän liikaa Molotov-Ribbentropilta koko tapaaminen.

Eli Angela Merkel on stasin kautta kgb:lle siirtynyt operatiivi tai henkilö jolle sattuman kautta tuli tilaisuus nousta Saksan johtoon. Ja toisin kuin Willy Brantin kohdalla, kgb ei hölmöillyt eikä antanut kaataa Merkeliä. Willy Brant joutui eroamaan kun paljastui että hänen apulaisensa Günter Guillaume, oli stasin agentti.

Putin puhuu täydellistä saksaa, Merkel venäjää. He voivat keskustella toistensa äidinkielellä kuin omallaan (jos haluavat). Mutta hassua on se että Vladimir Putin oli juuri se henkilö joka "pelasti" tai "suojasi" DDR:n kaatuessa parhaat agenttinsa ja heidän tietonsa. Ja on todennäköistä että hän nappasi Angelan kansiot itse itselleen monien muiden mukana. Mutta ajan kuluessa hänestä nousikin venäläiselle tiedustelupalvelulle huomattavan arvokas henkilö. Niin arvokas että häntä on luultavasti suojattu ja avustettu vielä kauan Saksojen yhdistyttyä.

Nyt tulee aito siviilitarkkailu-kysymysmerkki, Merkelin puhelinvakoilu

Minä rokenen väittää, että Merkel on ollut paitsi tietoinen myös "hyväksynyt" oman puhelinvakoilunsa jonka avulla hän on tarvittaessa toimittanut tietoa Venäjälle. Kannattaa muistaa että Merkel älähti vasta kun yhdysvaltalainen tietovuoto paljasti että kaikki muutkin tiedustelupalvelut ja jopa yksityiset toimijat vakoilivat kanslerin puhelinta. Tästä oli tullut "puolijulkinen puhelin" mikä vaaransi kanslerin vuodot Venäjälle ja vasta sitten Merkel rähähti. Kun kaikki tiesivät että tämän puhelin vuotaa "kaikkialle".

Merkel ei ole minusta mikään propagandisti vaan taitava taustavaikuttaja joka on keksinyt että Saksalla ja Venäjällä on enemmän yhteisiä kuin erottavia intressejä. Ja pakko olla. Saksan vihreät mielipuolet ovat tehneet Saksasta täysin riippuvaisen Venäjän kaasusta. Aikaisemmin epäilin sitä onko Angela kgb:n värväämä, Ukrainan rauhanneuvottelujen jälkeen siitä ei ole enää epäilystä. Merkel on kuin onkin kgb:n hanskassa ja Putin ovelana miehenä käytti tätä välineenä hyväksyä ja legitimoidan sotatoimensa Ukrainaan.

Saksa ei muuten ole oppinut mitään sitten Molotov-Ribbentropin...mikä ei ole toisaalta edes uutinen. "

14

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MerkelinAviotonPentu

      hiioppi

    • huomasitko

      Linkki ei taida mennä oikeaan paikkaan. Kokeile uudelleen?

      • AnotheBug

      • Surkeus

      • CopypasteJaLisPilkku

        Siis pilkku korvautuu välillä rivinvaihdolla, välillä välilyönnillä.


    • minkäs_teet

      Saksa on ns. pissassa ydinvoima-, tuulimylly- ja maakaasuhölmöilyssään.

    • NKVD

      Älä nyt pahasti ylläty, mutta tässä vähän ajan tasaista tietoa:

      KGB:tä ei enää ole olemassa.

      • Eller_hur

        Nimen muutos ei poistane otetta Merkelistä, eller hur?


    • realitystory

      Tosiasiassa Merkel johtaa EU akkalaumaa,jotka ovat kaapista tulleita byrokraattihomoja, ainoata miestä vastaan, jolla on valtaa .
      Vihreänä kateudesta euroopan viimeisen valtion johtajalle, nämä markkinatalouden orjat kiehuvat vihaa Putinia kohtaan, joka on siis never surrender.
      Obama on myös irvokas värillinen muoti nukke tontillaan.
      Ei mitään valtaa maailmalla.

    • Kyllä KGB on mutta se toimii vain Valko-Venäjällä.

      • dsfkööryuii

        Kyllä ja sekin on oikeastaan KDB jos käytetään valkovenäjänkielistä versiota: Камітэ́т дзяржа́ўнай бя́спекі, КДБ, Kamitet dzjaržaunai bjaspeki


    • PutlerinOte

      Putin haluaa naapurimaihin mahdollisimman paljon ummikkovenäläisiä, joilla on maan kansalaisuus ja ennen kaikkea äänioikeus...

    • hdflflöjrwxacxxy

      Hommafoorumin pojat on taas kerran ylittäneet itsensä.

    • AngelaHitler

      Angela(lue enkeli) Merkel(lue ihme) on Adolf Hitlerin tytär, keinohedelmöitetty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4774
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      208
      3804
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      108
      2220
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1258
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1246
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1105
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      493
      1059
    Aihe