Merkel on KGB:n agentti. Putlerilla ote

EUn_desantteja

... Merkelin agenttitaustasta, ja tietueet hänen historiastaan, joten Merkel toimii yhä KGB:lle.

http://hommaforum.org/index.php/topic,99110.0.html

Tuosta vaikkapa tämä kommenteista:

"BBC dokumentti ja melko hyvä esitys siitä kuka ja mikä Angela Merkel on. Tosin vain englanniksi.

Merkelin esitys Ukrainan suhteen Vladimir Putinin kanssa ei jätä enää mitään epäilystä siitä onko Merkel kgb:n värvätty. Putin päätti lunastaa Angela Merkel pelimerkin mutta läpeensä fiksuna daamina tämä tajusi raahata mukaan ranskan idioottipresidentin. Muuten olisi alkanut näyttämään vähän liikaa Molotov-Ribbentropilta koko tapaaminen.

Eli Angela Merkel on stasin kautta kgb:lle siirtynyt operatiivi tai henkilö jolle sattuman kautta tuli tilaisuus nousta Saksan johtoon. Ja toisin kuin Willy Brantin kohdalla, kgb ei hölmöillyt eikä antanut kaataa Merkeliä. Willy Brant joutui eroamaan kun paljastui että hänen apulaisensa Günter Guillaume, oli stasin agentti.

Putin puhuu täydellistä saksaa, Merkel venäjää. He voivat keskustella toistensa äidinkielellä kuin omallaan (jos haluavat). Mutta hassua on se että Vladimir Putin oli juuri se henkilö joka "pelasti" tai "suojasi" DDR:n kaatuessa parhaat agenttinsa ja heidän tietonsa. Ja on todennäköistä että hän nappasi Angelan kansiot itse itselleen monien muiden mukana. Mutta ajan kuluessa hänestä nousikin venäläiselle tiedustelupalvelulle huomattavan arvokas henkilö. Niin arvokas että häntä on luultavasti suojattu ja avustettu vielä kauan Saksojen yhdistyttyä.

Nyt tulee aito siviilitarkkailu-kysymysmerkki, Merkelin puhelinvakoilu

Minä rokenen väittää, että Merkel on ollut paitsi tietoinen myös "hyväksynyt" oman puhelinvakoilunsa jonka avulla hän on tarvittaessa toimittanut tietoa Venäjälle. Kannattaa muistaa että Merkel älähti vasta kun yhdysvaltalainen tietovuoto paljasti että kaikki muutkin tiedustelupalvelut ja jopa yksityiset toimijat vakoilivat kanslerin puhelinta. Tästä oli tullut "puolijulkinen puhelin" mikä vaaransi kanslerin vuodot Venäjälle ja vasta sitten Merkel rähähti. Kun kaikki tiesivät että tämän puhelin vuotaa "kaikkialle".

Merkel ei ole minusta mikään propagandisti vaan taitava taustavaikuttaja joka on keksinyt että Saksalla ja Venäjällä on enemmän yhteisiä kuin erottavia intressejä. Ja pakko olla. Saksan vihreät mielipuolet ovat tehneet Saksasta täysin riippuvaisen Venäjän kaasusta. Aikaisemmin epäilin sitä onko Angela kgb:n värväämä, Ukrainan rauhanneuvottelujen jälkeen siitä ei ole enää epäilystä. Merkel on kuin onkin kgb:n hanskassa ja Putin ovelana miehenä käytti tätä välineenä hyväksyä ja legitimoidan sotatoimensa Ukrainaan.

Saksa ei muuten ole oppinut mitään sitten Molotov-Ribbentropin...mikä ei ole toisaalta edes uutinen. "

14

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MerkelinAviotonPentu

      hiioppi

    • huomasitko

      Linkki ei taida mennä oikeaan paikkaan. Kokeile uudelleen?

      • AnotheBug

      • Surkeus

      • CopypasteJaLisPilkku

        Siis pilkku korvautuu välillä rivinvaihdolla, välillä välilyönnillä.


    • minkäs_teet

      Saksa on ns. pissassa ydinvoima-, tuulimylly- ja maakaasuhölmöilyssään.

    • NKVD

      Älä nyt pahasti ylläty, mutta tässä vähän ajan tasaista tietoa:

      KGB:tä ei enää ole olemassa.

      • Eller_hur

        Nimen muutos ei poistane otetta Merkelistä, eller hur?


    • realitystory

      Tosiasiassa Merkel johtaa EU akkalaumaa,jotka ovat kaapista tulleita byrokraattihomoja, ainoata miestä vastaan, jolla on valtaa .
      Vihreänä kateudesta euroopan viimeisen valtion johtajalle, nämä markkinatalouden orjat kiehuvat vihaa Putinia kohtaan, joka on siis never surrender.
      Obama on myös irvokas värillinen muoti nukke tontillaan.
      Ei mitään valtaa maailmalla.

    • Kyllä KGB on mutta se toimii vain Valko-Venäjällä.

      • dsfkööryuii

        Kyllä ja sekin on oikeastaan KDB jos käytetään valkovenäjänkielistä versiota: Камітэ́т дзяржа́ўнай бя́спекі, КДБ, Kamitet dzjaržaunai bjaspeki


    • PutlerinOte

      Putin haluaa naapurimaihin mahdollisimman paljon ummikkovenäläisiä, joilla on maan kansalaisuus ja ennen kaikkea äänioikeus...

    • hdflflöjrwxacxxy

      Hommafoorumin pojat on taas kerran ylittäneet itsensä.

    • AngelaHitler

      Angela(lue enkeli) Merkel(lue ihme) on Adolf Hitlerin tytär, keinohedelmöitetty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2242
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      218
      2119
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1428
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      16
      1183
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1051
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      84
      930
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe