Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Iso?

Mikä on iso? Kaverit kysyvät baari-illan jälkeen, oliko sillä iso. Oon ollu vasta 2 miehen kanssa, joten kokemuksia ei hirveästi ole. Millasta voin kutsua jo isoksi?
1310669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

No semmosta 20-30 senttistä voi jo sanoa aikas isoks..

Äänestä
  • niin tiedät senjälkeen, mikä on iso. Lähetä yhteystiedot jos et ole alaikäinen...

    Äänestä

No mun mielestä sellaisia 17 cm dildon mittaisia voi luonnossa pitää jo isoina. Insinööri laskisi tästä, että yli 17cm. on siis iso. Leveydessä ehkä 5 cm. ja paksuudessa 13-14cm.

Mitä muut naiset mieltä?

Äänestä
  • entä mites mahtaisit suhtautuu 16 senttii pitkään ja 4 senttii leveään, 12 ja risat ympärystä.. onko siitä mihkään sit? tai millasia kokemuksia sulla on eri kokoluokista?

    nyt ku kerrankin saadaan naisnäkökulmaa. Jos toivottavasti siis myös olet nainen =)

    Äänestä

  • Kommentoi samalla näitäkin mittoja:
    pituus 17,2cm navan puolelta
    leveys 5,1cm
    ympärys 15,7cm

    Äänestä

Onko sit 15 cm pituinen ja 4 cm sit pieni?

Äänestä
  • Vielä kotiin kasvattamaan!

    Täällä on lisäksi 18 vuoden ikäraja!

    Äänestä

  • sinä kirjoitti:

    Vielä kotiin kasvattamaan!

    Täällä on lisäksi 18 vuoden ikäraja!

    enää kasva, ikää on sen verran kertynyt... mut kaikki ne ovat kädestä kiittäneet paitsi ne jotka ovat pyörtyneet ;-)

    Äänestä

  • EI OO PIENI JOS ON 15CM JA 4CM.mun mielestä just sopivan kokonen...ei mulla pisempi varmaan ees menis,ku sen tarvii mennä ihan kokonaan sisään ni tuntuu paremmalle. Eli just hyvä! Musta tuntuu että monet miehet liiottelee sen kokoo...lisää muutaman sentin,onko näin? Koska ei toi 15 oo pieni ja kaikki väittää omaasa paljon isommaks.

    Äänestä

Jos on pakko luokitella, pidän isona mainitsemat mitat täyttäviä. Sitä en väitä, että pienempi olisi yhtään huonompi. Kuten palstalla on puhuttu, tarvii toinen isompaa ja toinen pienempää.

Äänestä
  • Sehän riippuu paljoti asennoistakin, jos esim. ratsastaa miehen päällä, on superiso vähän epämukava, kun pitää varoa ettei tule kurkusta ulos;-) No, ei, sehän voi oikeasti olla aika kivuliastakin liian ison kanssa, mutta turhauttavaa liian pienen kanssa...
    No, onneksi meitä on kaikilla mahdollisilla mitoilla varusteltuna...toivonmukaan jokainen löytää itseleen parhaan mahdollisen seksikumppanin.

    Äänestä

Iso on iso, ja liian íso on sellainen joka ei mahdu sisälle. Ei siinä ole mitään senttimääriä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Blondi kirjoitti:

Mikä on iso? Kaverit kysyvät baari-illan jälkeen, oliko sillä iso. Oon ollu vasta 2 miehen kanssa, joten kokemuksia ei hirveästi ole. Millasta voin kutsua jo isoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu