On mistä valita
6
55
Vastaukset
Soini on nykyään läskimpi, kuin kuvassaan.
- Eikinä
Onneksi ei olla noiden varassa ;)
- Halla-ahon_äänestäjä
VERORAHOILLA ELÄVÄ YLE SENSUROI KUIN DIKTAATTORI MUGABE
Lue Ylen sensuurista Perussuomea vastaan
http://artoluukkanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/188142-tapiolan-vainioilla-ja-sensuurin-kourissa
2. Viime viikon torstain ja perjantain viikon mietelause oli täydellinen yllätys. Se oli otettu uusimmasta kirjastani "Vapaan pudotuksen Suomi". Täydellinen yllätys - naapuri soitti ja sanoi, että kuuntelehan radiota.
Huomasin kuitenkin, että sitä ei aluksi haluttu Areenaan kuten muita mietelauseita - nyt se on poistettu sieltä kokonaan. Vaikka se oli siellä 3 päivää. Ehkäpä joku Ylellä ajatteli, että kyllä se sensuuri on hyvä asia - vaikka edes jälkijunassa. Katsokaa vaikka: unavailable: http://areena.yle.fi/radio/2567536. Miksi Yle sensuroi? Tasapuolisuutta!!! Muistakaa YLE - Mugabe ei ole hyvä roolimalli!
Yle harjoittaa sensuuria verorahoilla
http://artoluukkanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/185993-ohjelma-jota-yle-ei-voinut-lahettaa
Ohjelma, jota piti itsesensuroida Selitän väitteeni. Sain viime viikolla YLE:n toimittajalta Kalle Haataselta henkilökohtaisen kutsun hänen radio-ohjelmaansa. Haatanen on kokenut toimittaja, joka on ohjelmissaan keskustellut poliittisista ja yhteiskunnallisista aiheista. Viime viikolla nauhoitetun ohjelman tarkoituksena oli käsitellä uutta kirjaani: Vapaan pudotuksen Suomi. Tyhjätaskuna karhun kainalossa”. Noin 50 minuutin mittaisen ohjelman tarkkoina aiheina olivat Suomen henkinen tila ja Venäjän tilanne.
Ennen ohjelmaa sovittiin, että ei puhuta puoluepolitiikkaa. Minusta se oli kohtuullinen pyyntö. En siis puhunut perussuomalaisuudesta , vaaleista tai politiikasta. Toimittaja nosti kyllä asian esille. Ohjelma meni mukavasti ja toimittaja Haatanen piti sitä itse asiassa erittäin onnistuneena. Tunnelma oli rento. Kokonaisuuden piti tulla ulos 7 pnä helmikuuta.
Suomalaisen itsesensuurin kiemurtelut ja anteeksipyynnöt. Sain tänään 2. helmikuuta sähköpostiviestin, jossa toimittaja kertoi minulle että ei aio laittaa juttua eteenpäin. Sen sisältö oli kuulemma ”villi”. Soitin hänelle ja tiedustelin syitä tähän hyllytykseen. Haatanen ei kuulemma ollut saanut ohjeita keneltäkään vaan tehnyt päätöksensä itse. Hän kuitenkin pahoitteli ja pyysi anteeksi…asia oli nolo. Kyseessä oli kuulemma hänen mokastaan. En oikein usko tähän selitykseen. Toimittajamme oli nauhoituksen jälkeen innoissaan ja sitä mieltä, että tulipa hyvä juttu. - pelkkiäsivareita
Onko listalla yhtään isänmaanystävää, vai onko kaikki sivareita kuten Halla-aho? Ja homo vielä.
Miksi listalla ei voisi olla isänmaanystäviä, jotka toimivat kuin sotaveteraani ovat tarvittaessa tehneet ja maata puolustaneet. Miksi valitaan noin kiitämätöntä porukkaa ja pohjasakkaa puolueen ehdokkaiksi, vaikka piti niiden piti olla "puhdistettuja".- sivareita
Tarkoitatko Arhinmäkeä vai Haglundia ??
- Anjakoskelainen
Jos sivari homo olisi vasemmistoliiton listoilla, niin sehän olisi vain ansio siellä. Joskaan eihän Halla-ahoa hyväksytty persujen listoille kun puolueesta menossa "puhdistukset" hallituspaikan toivossa. Aivan räikeimmät tapaukset sieltä lakaistaan pois ja pian tuo sivari homo ei enää saa kirjoitella höpötyksiään ainakaan persujen nimissä. Ehkä hän hyppääkin vasemmistoliittoon Arhinmäen kaveriksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1751461
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411039Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38735- 14660
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21650- 36643
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28642Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577