Benn Zyskowic, nyt köyhät kyykkyyn !

TakinkääntöMM

Zyskowiczin sakset leikkaisivat kaikkein eniten köyhien tukia. Hän jäädyttäisi muun muassa Kelan tulonsiirrot neljäksi vuodeksi. Yksin tästä syntyvä säästö olisi 870 miljoonaa.
Tätä ei moni enää muista, mutta vielä viime vaalikaudella Zyskowicz tuki voimakkaasti näiden samojen tulonsiirtojen kasvattamista.
Zyskowiczin mieli on muuttunut monessa muussakin asiassa. Hän on ollut päättämässä tuulitukiautomaatista, lapsilisien indeksiin sitomisesta ja hammashoitokorvausten kasvattamisesta. "Zysse" on puhunut lämpimästi opintotuesta ja jopa kehunut kehitysapua.
Nyt hän haluaa rassata näitä kaikkia.

5

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paskathousussa

      Juutalaiset osaa pisnekset.

    • Eiköstuo

      Benn joutaisi eläkkeelle ?

    • jälki-viisas

      15 minuuttia ja "säästöä" sellaiset 700 miljoonaa. Juutalaisilla on oma laskuoppi

      • Kaituoon

        Suomalainen !


    • Benin kannattaisi leikata vain viiksensä. Ne aiheuttavat vain radikalisoitumista. Tässä viesti sisäministerille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      237
      2678
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1134
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1088
    4. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      995
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      907
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      841
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      41
      797
    9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      237
      790
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      120
      753
    Aihe