Ehdotuksenne Euroviisuihin...

6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No ei anakaan Pentti Kurikan nimipäiviä. Se on kappaleena todella surkea ei siksi että esittäjät ovat kehitysvammaisia, vaan ihan musiikillisesti. Mutta eipä mulla ole nimetä ketään en erikoisemmin pidä niistä muistakaan ja yleensä Suomeksi laulettua ei sinne edes kannata lähettää. Jouni Aslak on jäänyt parhaiten mieleen ja voisi selvitä finaaliin asti. Mutta sen näemme sitten kun sinne joku valitaan, itse en äänestele.

Äänestä
  • Juuri se pitää valita. Erikoisuus ja erilaisuus voittaa aina.

    Äänestä

Kun tuli kertaus kappaleista niin ainoastaan yksi jäi mieleen eli Jouni Aslak. Ei kyllä mikään hyvä taso biiseissä....mistään jaksanut innostua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Iillalla kirjoitti:

Mun on tämä: https://www.youtube.com/watch?v=PYrMCs48cic

Kertokaapa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu