Sotahullu Staputler halusi mahdollisimman näyttävän alkulaukauksen Venäjän uudelle vallankumoukselle, joka tulee johtamaan Staputlerin syrjäyttämiseen ja Karjalan palauttamiseen takaisin Suomelle. Kohta Moskovassakin on yhtä suuret mellakat kuin Kiovassa oli vuosi sitten. Kyllä homma nyt lähtee käyntiin.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015022819276354_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015022819275867_ul.shtml
Näyttävä alkulaukaus vallankumoukselle?
2
60
Vastaukset
- SeAvarakatseinen
Kylläpä veti Putinin naamataulun kalpeaksi MURHAUUTINEN:
Putin tuomitsi kritisoijansa Nemtsovin murhan
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015022819275964_ul.shtml
Ja kun Huomena pistävät Moskovassa ne toisinajattelijat ns. ranttaliksi. Tarvitaan paljon HOMO = OMOH miehiä ja ehkä taas panssarivaunuja Moskovan kaduille järjestyksenpitoon .... siis tietysti niin, ettei R YS S I E N määräämä järjestys mene sekaisin.
Toivottavasti tämä on käännekohta Venäjälle. Suomen Itärajan taakse syntyy uusi valtio, minkä pääkaupunki on St. Petersburg ... vai olisiko tuon uusi nimi "INKERI"!
Suomalaisasiantuntija: Murha voi olla käännekohta Venäjällä - Ulkomaan uutiset - Ilta-Sanomat
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1425089903830.html
Suomea on varoitettu:
IS tapasi surmatun Putin-kriitikon vuonna 2010 - näin hän varoitti Suomea - Ulkomaan uutiset - Ilta-Sanomat
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1425089576167.html
....
Saas nähdä koska R Y S S I E N kätyrit vastaavaavat .... osaamattomuudelllaan ....
ts. vierittävät palstaa ruikku-viestellään Selkeämpi linkki
Tässä Ylen uutisessa on asia selvitetty niin hyvin, että Tehtaankadun ureamiehetkin sen ymmärtävät.
http://yle.fi/uutiset/kadulle_ammuttu_nemtsov_haukkui_vain_tunteja_ennen_kuolemaansa_putinin_hullut_sotatoimet/7836254
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996926Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116660SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1624962Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943874Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963811Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723717Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103532Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03240Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62069Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161649