Kyllä valheellisuus on Venäjällä saavuttanut jo täysin käsittämättömät mittasuhteet. Uutistietojen mukaan Boris Nemtsovin murhan jälkeen Putinin toimistosta on annettu seuraava lausunto:
" Putin tuomitsi Nemtsovin ampumisen vielä perjantain ja lauantain välisenä yönä tiedottajansa Dmitri Peskovin välityksellä. Peskov sanoi, että Nemtsovin kuolema vaikuttaa palkkamurhalta ja saattaa olla "provokaatio". Oppositioliike oli suunnitellut Ukrainan sotaa vastustavan laajan mielenosoituksen Moskovaan sunnuntaiksi.
Peskovin mukaan Putin on ottanut murhan tutkinnan "henkilökohtaiseen valvontaansa". "
Staputler siis vastaa "henkilökohtaisesti" parhaiden KGB-miesten kanssa siitä, että murhatutkimukset eivät edisty eikä Kremlin palkkaamaa murhaajaa saada koskaan selville. Näinhän se homma käy, kun kaikki KGB-konstit otetaan tehokäyttöön vastustajien eliminoimiseksi.
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1425022874696
Pukki kaalimaan vahtina?
4
72
Vastaukset 4
Vaitiolo on myöntymyksen merkki?
Tehtaankadun ammattikirjoittajat eivät ole vielä kommentoineet aloitustani, joten ilmeisesti hekin ovat Staputlerin touhuista samaa mieltä kanssani. Vaitiolo on siis myöntymyksen merkki?
Ureamiesten viisastuminen on oikein hyvä asia Karjalan palauttamisen kannalta. Ureamiesten asiaton höpinä ei silloin haittaa palautusneuvotteluja, joten palauttaminen onnistuu paremmin. Pitää oikein ottaa ryyppy tai kaksikin asian kunniaksi.Staputler pysäytti valvontakamerat?
Venäjällä mitään ei jätetä sattuman varaan, kun valtakunan turvallisuudesta on kysymys. Staputler pisti Kremlin valvontakamerat sopivasti huoltoon sillä hetkellä, kun Nemtsov murhattiin. Tällä konstilla Staputler sai varmuuden siitä, että oikeaa syyllistä ei ikinä saada selville. Kyllä nämä entiset KGB-miehet osaavat hommansa.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1425264637271.html- SeAvarakatseinen
Kylläpä Homma niin sanotusti Haisee.
Uskottavampi selitys olisi ollut valvontaviranomaisten "kauhea kankkunen" niin kuin silloin, kun länsisaksalainen Matias R U S T laskeutui pienkoneellaan Moskovan punaiselle matolle....Torille!
http://www.telegraph.co.uk/sponsored/rbth/features/9306507/remember-mathias-rust-1987.html
http://fi.wikipedia.org/wiki/Mathias_Rust
R Y S S I E N Kätyrit ovat taas tänä aamuna vierittäneet palstaa...
Hyvä saada taas asiallisia tekstejä palstalle. Pukki tosiaan vahtii kaalimaata?
Staputlerin opiskelukaveri KGB-opistosta johtaa Nemtsovin murhatutkimuksia, joten lopputulos on jo varmasti tiedossa. Murhaajaa ei ikinä saada käpälälautaan, vaan loppuraportissa tullaan mainitsemaan, että kilpailevien oppositioryhmien edustaja mahdollisesti suoritti murhan. Näin se Venäjän oikeuslaitos toimii, kun pukki vartioi kaalimaata.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015030319293039_ul.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 86638
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s31580Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?37523Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 34502
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?62495- 63491
- 68479