Pukki kaalimaan vahtina?

Kyllä valheellisuus on Venäjällä saavuttanut jo täysin käsittämättömät mittasuhteet. Uutistietojen mukaan Boris Nemtsovin murhan jälkeen Putinin toimistosta on annettu seuraava lausunto:

" Putin tuomitsi Nemtsovin ampumisen vielä perjantain ja lauantain välisenä yönä tiedottajansa Dmitri Peskovin välityksellä. Peskov sanoi, että Nemtsovin kuolema vaikuttaa palkkamurhalta ja saattaa olla "provokaatio". Oppositioliike oli suunnitellut Ukrainan sotaa vastustavan laajan mielenosoituksen Moskovaan sunnuntaiksi.

Peskovin mukaan Putin on ottanut murhan tutkinnan "henkilökohtaiseen valvontaansa". "


Staputler siis vastaa "henkilökohtaisesti" parhaiden KGB-miesten kanssa siitä, että murhatutkimukset eivät edisty eikä Kremlin palkkaamaa murhaajaa saada koskaan selville. Näinhän se homma käy, kun kaikki KGB-konstit otetaan tehokäyttöön vastustajien eliminoimiseksi.

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1425022874696

4

72

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaitiolo on myöntymyksen merkki?

      Tehtaankadun ammattikirjoittajat eivät ole vielä kommentoineet aloitustani, joten ilmeisesti hekin ovat Staputlerin touhuista samaa mieltä kanssani. Vaitiolo on siis myöntymyksen merkki?

      Ureamiesten viisastuminen on oikein hyvä asia Karjalan palauttamisen kannalta. Ureamiesten asiaton höpinä ei silloin haittaa palautusneuvotteluja, joten palauttaminen onnistuu paremmin. Pitää oikein ottaa ryyppy tai kaksikin asian kunniaksi.

      • Staputler pysäytti valvontakamerat?

        Venäjällä mitään ei jätetä sattuman varaan, kun valtakunan turvallisuudesta on kysymys. Staputler pisti Kremlin valvontakamerat sopivasti huoltoon sillä hetkellä, kun Nemtsov murhattiin. Tällä konstilla Staputler sai varmuuden siitä, että oikeaa syyllistä ei ikinä saada selville. Kyllä nämä entiset KGB-miehet osaavat hommansa.

        http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1425264637271.html


      • SeAvarakatseinen

      • Pukki tosiaan vahtii kaalimaata?

        Staputlerin opiskelukaveri KGB-opistosta johtaa Nemtsovin murhatutkimuksia, joten lopputulos on jo varmasti tiedossa. Murhaajaa ei ikinä saada käpälälautaan, vaan loppuraportissa tullaan mainitsemaan, että kilpailevien oppositioryhmien edustaja mahdollisesti suoritti murhan. Näin se Venäjän oikeuslaitos toimii, kun pukki vartioi kaalimaata.

        http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015030319293039_ul.shtml


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      665
    2. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      86
      638
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      31
      580
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      578
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      37
      523
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      49
      511
    7. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    8. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      62
      495
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      479
    Aihe