No nyt se tapahtu!

Nyt se putini tapatti sen oppositiojohtajan.
5154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miksi Putin tapattaisi henkilön, jonka kuolemasta hyötyy ainoastaan länsirahottainen Putin-vastainen oppositio -- joka alhaisesta alle 5%:n kannatuksestaan huolimatta aikoo juuri par'aikaa (lännen kehotuksesta) aloittaa suuren anti-Putin-mielenosoituskampanjan ja tarvitsee kipeästi uutta protestiaihetta ja marttyyria? Tämä haiskahtaa väärän lipun operaatiolta. Jopa puolueettomat kirjoittajat lännessä ovat kanssani samaa mieltä.

Äänestä
  • Tarkoitatko että ne kaikki toismieliset vuosien varrella ja Putinin vastustajat joka on tapettu ja kuolleet hämärissä olosuhteissa, olisi lännen töitä. Taitaa Venäjälläkin olla aika pieni % joka sisimmässään niin uskoo. Mutta voin vaikka veikan lyödä että niin se lopuksi tutkitaan ja tuomitaan.

    Äänestä

  • Sinun kanssasi samaa mieltä ei ole kukaan, ei edes äitisi.

    Kommunismin tie vie kuolemaan, kuten historia kertoo..

    Miksi kommarit muuten pelkäävät niin kovasti vapaata mediaa ????

    BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :))

    Äänestä

  • Suomessa ei paljonkaan "vapaata" mediaa ole. Onpahan vain Erkon ja Bonnierin äänitorvet, jotka toistavat USA:n ja sen liittolaisten poliittista retoriikkaa tosiasioina.

    Yhdysvalloissa suuri osa mediasta seuraa todellisia tapahtumia, minkä vuoksi niiden kuva esimerkiksi Ukrainan ja Venäjän tilanteesta ei ole vainoharhainen, kuten meillä.

    Kommunismi ja Venäjä eivät liity toisiinsa kuin historiassa. Nykyvenäjä on kapitalistisempi kuin useimmat EU-maat. Omistaminen ei tosin ole pelkästään länsimaisissa käsissä, mikä joitain tuntuu kovasti harmittavan... Wanhat kommarit saattavat suhtautua Venäjään ymmärtäväisemmin, koska heillä ei ole piintynyttä russofobiaa. Aatteellista yhteyttä Kremliin ja siellä nykyisin valtaa pitävään Venäjän kokoomukseen kommareilla ei ole ollut 25 vuoteen.

    Äänestä

  • dfjkks kirjoitti:

    Sinun kanssasi samaa mieltä ei ole kukaan, ei edes äitisi.

    Kommunismin tie vie kuolemaan, kuten historia kertoo..

    Miksi kommarit muuten pelkäävät niin kovasti vapaata mediaa ????

    BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :)) BUUAAHHH :))

    Tässä näkyy Suomen nuoren uusoikeistolaisen "älymystön" henkinen taso tiivistetyssä muodossa.

    Ei äänioikeutta alle 18-vuotiaille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


igorin kirjoitti:

Nyt se putini tapatti sen oppositiojohtajan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu