Kuuntelen heviä. Harrastan Tarot tulkintaa. Ihossani on saatanallisia tatuointeja.
Jos meneisin heidän salille esittäen , että ole aidosti kiinnostunut heidän asiastaan. Ja sitten jossain kohtaa esitteleen saatanalliset kuvani ja kerron okkultismi harrastuksestani.
Olisniko enää tervettullut??
Puhumattakaan päihdeongelmastani.
"Juopukuaa viineistä ja aineista oudoista, niistä kerron profeetalleni, niistä ei teille harmia koidu" A.C
Jos meneisin heidän salille esittäen , että ole aidosti kiinnostunut heidän asiastaan. Ja sitten jossain kohtaa esitteleen saatanalliset kuvani ja kerron okkultismi harrastuksestani.
Olisniko enää tervettullut??
Puhumattakaan päihdeongelmastani.
"Juopukuaa viineistä ja aineista oudoista, niistä kerron profeetalleni, niistä ei teille harmia koidu" A.C
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ainakaan minua ei huolittaisi en minä myöskään huolisi jehovan todistajia, joten pysyn Luther - säätiön jäsenenä
Jehovan todistajat vihaavat kaikkia muita uskontoja. Heillä ei ole myöskään juuri laisinkaan tietoa toisista uskonnoista/kulttuureista.
He eivät voi edes käydä kirkossa jonkun häissä tai hautajaisissa ym....
Silti he väittävät olevansa kristittyjä. Se on outoa.
Kyllä he olivat erotetun MIchael Jacksonin oikeudenkäynneissä kotona ja hautajaisissakin tai muistopaikalla! Äiti oli tekemisissä eikä eronneeen kanssa oisi saanut olla?
Höpönlöpön torninkaataja, olen minäkin ollut useissa kirkkohautajaisissa , kirkkohäihin ei ole kyllä kutsuttukaan.
Joskus joku JT saattaa jättää tulematta kirkkohautaisiin koska se voisi häiritä muita läsnäolijoita, ts. tulkitsisivat penkissä istumisen, kun muut nouset seisomaan epäkunnioittavaksi käytökseksi. 1. Mooseksen kirjasta, muistaakseni 3. luvusta löytyy se kohta "maasta olet tullut" jne, lueppa ja mietippä kuka ne sanat sanoi, kenelle ja Miksi (Oliko se siunaus?).
Myöskin tuo ajatuksesi että ei ole tietoa muista uskonnoista ei pidä paikkaansa. On yksilökohtaista kuka on ottanut selvää muista uskonnoista ja kuka ei. Itse ainakin olen lukenut muiden uskontojen perusteluja käsityksilleen, ja olen myös ladannut koraanin Ar/Eng tablettiini, ei sillä että uskoisin Muhammedin olleen oikeassa mutta haluan nähdä heidän perustelunsa erinäisille asioille.
Rutherfordt oli juoppo vetoa siihen sillä oli 4 luxusresidenssiä tuomittiin vakoilusta natseille ja 2 cadillacia joita oli vaan huippuihmisillä - sekä 6 palvelijaa! Uskollinen ja ymmärtäväinen orja - lakimies kettu ! Että sitä uutta valoa pukkaa ...
Etiskeliä ? Siis tarkoitat varmaan että huolittaisiinko sinut takaisin.
Kokouksiin tietenkin saa kaikki tulla, mutta et sinä kastetuksi tai kastamattomaksi todistajaksi pääsisi :)
Katsos kun jos meinaa Jehovan todistajaksi tulla niin vaaditaan muutakin kuin "nimi paperiin".
Pitääkö tatskat hävittää ? Eikö Jeesus sanonut etteivät terveet tarvitse parantajaa vaan sairaat? Miten te julkeatte hylätä ihmisiä kun Jumala itse sanoo: Minä vihaan hylkäämistä!
Kuka hylännyt ja kenet ja minkähänlaisia tatskoja trolli pelllellä on ?
Tarkoitatko nyt 'normaaleja' tatuointeja vai ns. saatanallisia tatuointeja? Normaaleja tatuointeja ei tarvitse hävittää mutta luulisin (! huom. Henkilökohtainen mielipide !) että jos joku henkilö haluaa alkaa palvomaan Jumalaa, hän Itse varmaankin haluaisi poistattaa tatskat jotka osoittavat hänen harrastavan okkultismia/ palvovan sitä vastapuolta..?
Mihin viittaat hylkäämisellä? Erotettuihinko? Ei heitä ole hylätty, miksi muuten vanhimmat kävisivät heidän luona aika ajoin?
Viittaisitko jatkossa raamatun jakeisiin (kirja luku:jae) että kaikki näkisimme mistä lainauksesi ovat. Muutenhan minäkin voin naputella vaikka että Jumala sanoo "mitenonnnämä on juntti"
Olennaista on aivojen jättäminen narikkaan, kuten entinen todistaja on sanonut. Vartiotorni luetaan ja kehutaan, opetellaankin, mutta siitä ei saa keskustella. kokouksilla on johtaja, joka jakaa puhenvuorot, 1) lue kysymys sivun alareunasta 2) vastaa kysymykseen vastaavalla numerolla merkitty lause lukemalla. ja !!) jos puhut muuta, sinulle ei jaeta enää puheenvuoroa.
Todistajan opeissa valehdellaan lahkohistoria esim. maailmanlopun ennustevuosien osalta, joita on paljon, samoin Jeesus on palannut useaasti.
Opeissa on selviä virheitä ja törkeitä valheita, perusteluina alkuperäislähteen väärennöksiä.
Oppineet puhuvat mielenhallintavaikutuksesta, että todistajat tuon hyväksyvät. Kansa, joutuessaan tuon kanssa tekemisiin, saattaa sanoa esim. hulluiksi tai roistoiksi. Silloin ei tietysti mene vartiotorni kaupaksi.
Entä todistaja ? Hän ei näe asiassa kummallisempaa kuin jatkaa seuraavalle ovelle ja yrittää pyydystää sieltä sitten lahkoansaan. Siten hän uskoo pääsevänsä lahkon v. 1935 perustamaan paratiisiin. Mielenhallintamenetelmissä on olennaista maailmanlopun pelko, loppu on pian, ja pelastumismahdollisuuden voi tarjota vain lahko.