israel matkalla

Kannatta lukea päivän hesarista juttu "se on pieni tyttö". Saa Hitman&Co. taas hokea "terroristi"- mantraa...
Mihin olet menossa Jumalan valittu kansa????
8688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tämä: "Me palestiinalaiset otamme kaiken, myös koko Jerusalemin... Kaikki ne rikkaat juutalaiset, jotka saavat korvausta, matkustavat Amerikkaan... Me PLO:ssa keskitymme Israelin jakamiseen fyysisesti kahteen leiriin. Viidessä vuodessa meitä on kuusi tai seitsemän miljoonaa arabia asumassa Länsirannalla ja Jerusalemissa... Ymmärtäkää, että me suunnittelemme Israelin valtion eliminoimista ja puhtaasti palestiinalaisen valtion perustamista... Minulla ei ole käyttöä juutalaisille; he ovat ja pysyvät juutalaisina. Nyt me tarvitsemme kaiken sen avun, jonka voimme saada taistelussamme yhdistyneen Palestiinan luomiseksi arabi-muslimien vallan alaisena!"
- Jasser Arafat, tammikuun 30, 1996, puheessaan "The Impending Total Collapse of Israel", Tukhomassa

Tämä on myös lukemisen arvoinen:

Hollantilainen sanomalehti Trouw julkaisi 31.3.1977 PLO:n toimeenpanevan komitean jäsenen Zahir Muhsinin haastattelun:

"Palestiinalaista kansaa ei ole olemassa. Palestiinan valtion luominen on vain keino jatkuvaan taisteluumme Israelin valtiota vastaan arabien yhtenäisyyden puolesta. Todellisuudessa ei ole eroa jordanialaisen, palestiinalaisen, syyrialaisen tai libanonilaisen välillä. Vain poliittisista ja taktisista syistä puhumme tänään palestiinalaisen kansan olemassaolosta, sillä arabien kansalliset etunäkökohdat vaativat, että asetamme erillisen "Palestiinan kansan" vastustamaan sionismia. Taktisista syistä Jordania, joka on suvereeni valtio tunnustetuin rajoin, ei voi vaatia Haifaa tai Jaffaa, kun sen sijaan palestiinalainen voi epäilemättä vaatia Haifaa, Jaffaa, Beer-Shevaa ja Jerusalemia. Kuitenkin, sillä hetkellä kun olemme vallanneet koko Palestiinan emme odota minuuttiakaan kun yhdistämme Palestiinan ja Jordanian."

Osaako kukaan sanoa miksi tämä tyttö oli sillä "kielletyllä alueella", jossa Israelin sotilailla on lupa ampua kenet tahansa?

Lopuksi linkkejä: http://www.frontpagemag.com/media/slideshowimages/slide1.html
http://www.rotter.net/israel/
http://www.betar.co.uk/terror.php
http://www.helsinki.fi/~pjojala/PLO_peruskirja.html

Äänestä
  • Niin???? Lueppa joka Sharonin kommentti tai katso edes tekoja.

    "Osaako kukaan sanoa miksi tämä tyttö oli sillä "kielletyllä alueella", jossa Israelin sotilailla on lupa ampua kenet tahansa?...No kymmenvuotias ei aina ajattele aikuisen lailla. Sata metriä on kuitenkin aika pitkä matka aiheuttaa jotain uhkaa hampaisiinasti aseistetteju sotilaita kohti. On siis oikeutettua ampua parikymmentä luotia pikkutyttöön???

    Äänestä

Ne varmaan ajatteli, että tytöllä on pommi repussa. Jos niitä on käsketty ampua kaikkia reppuselkäisiä kielletyllä alueella. Ketkä muut historiassa vain noudattivat käskyjä...

Äänestä
  • Tämä oli jotain mitä en ole aikoihin nähnyt. Piste.

    Äänestä

Muutama korjaus lähinnä J.R:ää haukkuvien teksteihin:

-Tyttö oli 13 v. ja kaukaa katsottuna kenties epävarma tunnistettavaksi

-Tyttö oli menossa kouluun, ei sieltä tulossa; miksi hän aamulla jo tarkastuspisteen ohitettuaan löytyikin kävelemästä juuri sillä kielletyllä alueella, jossa ammutaan kyselemättä kaikki kissaa suuremmat kävelijät?

-Oliko joku tai jokin pakottanut tytön tekemään tahallisen provokaation, jotta palestiinalaiset pääsisivät taas todistamaan maailmalle, kuinka "julma Israel" kohtelee viattomia siviilejä?

-Miksi sekä tuosta HS:n raportista että myös täällä kirjoittaneiden Israelin tuomitsijoiden lauseista ei löydy yhtään moitetta veritekojaan tekeviä ääripalestiinalaisia kohtaan?

-Viimeinen ja kipein kysymys:
Heijastaako vihamielinen asenteenne kenties juutalaisvastaisuutta teissä itsessänne?

Äänestä
  • "-Viimeinen ja kipein kysymys:
    Heijastaako vihamielinen asenteenne kenties juutalaisvastaisuutta teissä itsessänne?"

    Heijastaako palestiinalais vastaisuutesi kenties siionismiä?

    Äänestä

  • - No ei se ainakaan sotilaiden radiokeskustelussa ollut tippaakaan epäselvä. Radiokeskustelussa myös sotilas sanoi että ammutaan vaikka olisi kolmevuotias. Oletko kuunnellut sen keskustelun?

    - Pikkutyttö varmaankin tietää nämä päivittäin vaihtuvat "kielletyt alueet".

    - Nää provokaatiopuheet on kuin suoraan natsisaksasta.

    - Jutusssä käsiteltiin kuohuntaa joka tapahtuu iippo-armeijassa.

    - Ei heijasta. Olen ollut usesati Isrealissa. Ihan mukava maa, mutta barbaarinen armeija ennenpikää korruptoi koko maan.

    Äänestä

jenkit toteuttaa perversioitaan irakilais ja afgaanivangeilla, YK rauhanturvaajat raiskaavat alaikäisiä Afrikassa, venäläiset pistävät pinoon tsetseenejä ja nämä koululaisia ja potilaita, YK poliisit pyörittää bordellia Kosovossa, kakaroiden elinkauppa kukoistaa etelä-Amerikassa, Belgiassa ja Portugalissa pedofiilirengas oli hallitustason suojeluksessa. Eli maailmassa on paljon monille kamalia asioita. Kun nyt matkailupalstasta on kyse niin itse mietiskelen vain sopivia kulkuyhteyksiä mukavaan lomanviettoon jälleen kerran Israelissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


helvettiin kirjoitti:

Kannatta lukea päivän hesarista juttu "se on pieni tyttö". Saa Hitman&Co. taas hokea "terroristi"- mantraa...
Mihin olet menossa Jumalan valittu kansa????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu