Me maksamme YLE:lle pakkoveroina ja saamme siitä ruotsalaista ohjelmistoa jota tulee joka kanavalta vaikka sitä varten on oma YLE femma. YLE:n tuottamat propaganda ohjelmat Suomi on venäläinen ja toinen propaganda ohjelma Suomi on ruotsalainen mitä tuleekaan seuraavaksi eikö Suomi olekkaan itsenäinenvaltio vai mitä on?
YLE:n pakkovero on kansalaisten muilutusta pahemmastapäästä ja nyt YLE tekee niillä rahoilla mitä RKP:n politrukit määräilevät ja puolueeton medialaitos on nyt valjastettu räikeästi RKP:n propagandan lietsontaan. Onko sitä ohjelmaa missä ei mustamaalattaisia Soinia ja yleensä Perussuomalaisia ja ajatelkaapa ne äänestäjämäärät ihmisiä jotka kannattavat Soinia hekin maksavat YLE:n pakkoveroa ja saavat siitä hyvästä halveksuvaa ivaa päällensä.
YLE tukee nykyisin myös ruotsin STV:n toimintaa ja YLE femma lähettää STV:n kanavanohjelmaa pääosiltaan ympärivuorokauden. YLE:n toiminta on röyhkeää kansalaisten ylikävelemistä kaikkine ruotsituksineen.
Eikä YLE:ltä voi muuta odottaakaan kuin ylimielistä pakkoruotsiproagandaa.
Kansa joka pimeydessä katsoo YLE:n propagandaa
OikeinPahaaTekee
2
<50
Vastaukset
- niinseonasia
Jos se kansa ei katso YLE:n ohjelmia. Se lukee vain netistä sivarihintin kirjoituksia.
Persu elää kuplassaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815