Arkkipiispa Leo tuomitsee Irja Askolan käynnin Uspenskin alttarissa
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015030319295331_uu.shtml
Ja ehdon tahdoin kerjää verta nenästään vaikka onkin nainen?
Ei voi millään edes kuvitella, että tuolle tasolle edennyt hengenmies = nainen, uskontojen ja kulttuurien tuntija, menee ja hölmöilee ynnä munaa ittensä!
Moukka!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015030319295331_uu.shtml
Ja ehdon tahdoin kerjää verta nenästään vaikka onkin nainen?
Ei voi millään edes kuvitella, että tuolle tasolle edennyt hengenmies = nainen, uskontojen ja kulttuurien tuntija, menee ja hölmöilee ynnä munaa ittensä!
Moukka!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Askolalla ei muuten piispan tehtäviin ole muodollista pätevyyttä. Tämä tiedetään yleisesti teologisen korkeamman tutkinnon suorittaneiden keskuudessa. Hän on poliittisin perustein virkaan asetettu koska
1. On lesbo
2. On nainen
Piispa Leo vs Askola on kuin vertaisi toisiinsa taidetta ja amerikkalaista C-tason homopornotöherrystä.
Askola on typerä haahuilija ja jokapaikan touhottaja joka taisi paljastaa ortodokseille että Ambrosius on heikko lenkki. Hänelle pitää järjestää ylimääräiset sulkeisharjoitukset.
Jos ei huomannut mihin käveli?
Ämmä on julkisuudenkipeä lesbo joka ei tajua että maailmassa on vielä ihmisiä joilla traditiot on kunniassa. Kuvitelee mamma että kaikki ovat muuttuneet setalesbohomoarvoliberaaleiksi maailmanhalaajiksi.
"EvLutOn..."Täysin samaa mieltä kanssasi Askolasta. Hän luulee koko maailman muuttuneen kaltaisekseen. Inhottaa ja puistattaa.
Olemattoman jumalan väliportaan täytyy olla älyllisesti vajavaista sakkia. Hyvänä puolena näkisin, että ehkä rivijäsenet kirkoissa kysyvät itseltään miksi kaikkivaltias on taaskin kyvytön kommunikoimaan tahtoaan näille väliportaan vedättäjille. Miettikääs seurakuntalaiset, miten vähällä työllä nämä lihovat teidän ruokapöydästä ja viitsivät vielä riidellä keskenään.
Helsinki: homojen, lesbojen ja kantaväestön arvotyhjiössä elävien muiden pervojen kasvava tuleva Kalifaattikeskus. Pian saatte Koraanin koulukirjaksenne. Hyvää matkaa mamuhelvettiin.
MIkä koulutus Askolalla on?
Isä Ambrosius kutsui hänet alttarille joten kai sinne sitten täytyy mennä jos kerran kutsutaan.
Ei välttämättä. Taisi käydä Askola omin luvin.
"2010 hän oli piispakunnasta ainoa, joka ei ollut teologian tohtori"
Ks. Wikipedia ja Irja Askola
Askolalla on ns. henkilökohtainen ongelma. Hän ei tajua mitä se monikulttuurisuus oikeastaan on. Hän luulee että kaikista ihmisistä on tulossa homomyönteisiä arvoliberaaleja. Hän erehtyy ja erehtyy pahemman kerran. Nyt hän sai tästä havainto-opetusta. Tätä hän saa kohdata jatkossa yhä enemmän Helsingin muuttuessa kaikkea muuta kuin vain arvoliberaalista homo-onnelaksi jo pelkästään maahanmuuton takia.
Oikeastaan Askolan maailmankuva on hyvin samanlainen kuin amerikkalaisilla ulkopolitiikan hengenjättiläisillä: näkemys siitä kuinka kaikista on tehtävä "amerikkalaisia" eli heidät "käännytetään". Askolan tapauksessa tämä toimii siten että kaikista maailman ihmisistä: afrikkalaistista, muslimeista, ortodokseista, kiinalaisista, intialaisista hinduista, venäläisistä, latinomestitseistä - kaikista tulee muka jossain vaiheessa länsimaisen pluralismin omaksuneita postmoderneja hedonistisia "homoemoja".