Kansa jäkättää Räsäselle mutta asiantuntijat pitävät Räsästä hyvänä ministerinä, paljon osaavampana kuin Stubbia. Taisi feministilesbojen mediaterroripropaganda häpätä kansaa?
ekspertit: Räsänen parempi Stubbia
Stubb-surkea
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tämän päivän Aamulehdessä sanottiin, että Stubb ei ymmärrä mitään suomalaisen ihmisen tavallisesta arkielämästä!
Niin se taitaa olla.
Siinä sanottiin myös, ettei Soini ymmärrä mitään ulkopolitiikasta eikä pahemmin muustakaan politiikasta.
Niin se taitaa olla.
Ei kansa "räkätä" kansalle vaan ainoastaan vihervasemmistolainen tärähtäneistö-homoisto-mususto
Siis kansa ei "räkätä" Räsäselle vaan punikkihintti-viherlesbot hesalaisloiset.
Räsänen on eripurahallituksen ainut tehtäviensä tasalla oleva ministeri. Tätä on vaikea myöntää niiden, jotka eivät äänestä kristillisiä vaaleissa. Ja heitähän on 96 %.
Että se niistä gallupeista.
Kansanedustajat pyrkivät arvioimaan enemmän puhdasta osaamista. Kansalaisten mielipiteisiin vaikuttaa varmaan aika paljon myös se pitävätkö he henkilöstä ja Päivi Räsäsestä eivät monet pidä. Omasta mielestäni Räsänen on kyllä välillä sekoillut myös työtehtävissään, esim. Paateron tapaus ja Tullin johtajan paapominen.
Useimmat ovat sitä mieltä, että uskonto ei kuulu politiikkaan. Mutta islamistien osalta tämä hyväksytään ilman muuta.