Jousimies on rasittava

ihminen___123

Puhuu koko ajan itsestään. Ei kestä yhtään kritiikkiä. On kärsimätön ym. En jaksa yhtään koko tyyppiä. Omasta mielestään hauska ja aina oikeassa vaikka ei pidä ollenkaan paikkaansa.

6

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysyjä

      Kauanko jouskari on puhumaton ja näyttää mieltään, kun on kuullut hieman vihjailtua krittiikkiä, josta suuttui ihan tajuttomasti? nyt kulunut kuukausi, ei ole puhunut sanaakaan....kauanko on odotettavissa tätä "näytelmää"?

      • jouskariN

        Jouskarina voin sanoa et jos oot suututtanu kunnolla et todennäköisesti kuule hänestä enää.


      • jouskariN kirjoitti:

        Jouskarina voin sanoa et jos oot suututtanu kunnolla et todennäköisesti kuule hänestä enää.

        Jaa. Mulla on ollut jouskarimies yli 7 vuotta. Yhteenottoja on ollut alussa, koska hän ei siedä ollenkaan mitään kritiikkiä esim. koskien valehtelua. On erottukin monta kertaa, mutta aina palattu yhteen. Tai oikeammin olemme yhdessä vain noin puolet vuodesta. Sellainen avioliitto.

        Sen olen oppinut, että on paras pitää suunsa kiinni, vaikka tuntuisi kuinka sanoa jotain, ja hänen äitinsäkin kielsi "suututtamasta" häntä. Ja en tunne ketään niin itseään ihailevaa kuin hän on. Ja siihen kai liittyy sekin, että kaiken pitää mennä hänen ehdoillaan. Että onko vähän rasittava? Mutta osaa hän rakkauttakin osoittaa monin tavoin, joten kyllä sen kanssa pärjää, kun tavoille oppii.


    • Arvoitusta

      Kun suuttui vihjaillusta kritiikistä ja kuukausi mennyt puhumattomuutta. Eikö siis enää koskaan puhu mitään, vaikka sama harrastuskin meillä on? Itse en ole tehnyt enkä suoraan sanonut mitään. Tuntenee syyllisyyttä kun on toiminut väärin. Siis ikuinen mykkäkoulu odotettavissa vai voinko itse tehdä jotain? Olen ottanut saman linjan......tunteet silti on. Vielä.

    • Arvoitusta

      Lisään vielä edelliseen. Onko mahdollista, että hän tahallaan nyt tekee minua mustasukkaiseksi eli vähän heittää suolaa haavoihin, vaikka minä en ole syyllinen. Mutta kovasti minua loukkasi suuttuessaan! Mina kuuntelin enkä sanonut paljon mitään....En vaan tiennyt vihjailullani suututtavani hänet niin tulisesti. Onko tässä mitään keinoa, kuin vain antaa ajan kulua ja hänen palata ehdoillaan, jos haluaa. Vai voinko yrittää heittää jotain kevyttä huumorilla höystettyä? Neuvoja nyt jousimiehiltä kaipaan.

    • arvoitusta

      No niin, 6 viikkoa meni, mutta sitten tuli puhetta normaalisti!! Siis toivoa on!!?? En palannut enää suuttumusaiheeseen. Vastedes olen viisaampi. Niin ihanan kiehtovan haasteellinen on jousimies. Sanon vesimiesnaisena.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      58
      3991
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      93
      2358
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2022
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1783
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1561
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1526
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1182
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1128
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      109
      1084
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1052
    Aihe