Elämän iloa onko sitä ? Ei ainakaan mulla ole jokainen sentti menee heti ku tulee.Lääkkeet ruoka asuminen ja yllätys laskut esim lääkäri käynti ,jos pääsee sinne.Mitä vois Lieksassa harrastaa ? Ei mitään juoru kerhossa istumista.Rahaa ei jää kukaan ei kahvilla käy.Kyllä ne juoksee juorukerhossa ja yms minne menee rahaa.No empä kaipaa ketään,kun kunnon ystäviä ei ole Lieksassa.Olkoon kotonna tai juoskoon juoruamassa.
Onko niitä
karkkipussi123
1
108
Vastaukset
- mieli.ruvella
Onhan teillä ainakin hajuttomat maisemat, kun ei kylille tunge. Nyt kelpaa ainakin ulkonakin olla. Meillä etelän taajamissa on jo sulat asvaltit.
Näin sippijätkäkin voi körötellä kauppareissut munamankelilla. Takatalvea lievää luvattu ensviikon vaihteeks koko maahan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992045Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2891854Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3221667Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2031546- 301153
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941093Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht891057- 511037
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤631032- 581018