Perhettään auttamaan tulleesta kiinalaisvaarista tehtiin rikollinen, mutta pääasia että jihadisteilla menee hyvin
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1425533753538.html
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1425533753538.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Oli varmaa kauhea uhka Suomen valtiolle tuo pappa ? Että silleen.
Näinhän se täällä menee; ahkerat mamut pihalle, ja neekeröivät paskamamut tilalle vaikka sitten väkisin.
Hölmladiassa on tämä maan tapa . Että silleen.
IS:ssa oli hetken kommentointimahdollisuus, kunnes se napsaistiin pois.
Alkoi kai tulemaan niin paljon sensuroitavaa, että se oli pakko poistaa.
Ilta-Sensuuri unohti sen vain vahingossa päälle.
Hahah, näinpä näkyi tapahtuvan kun luin sieltä jo kommentteja. On ne saatana säälittäviä paskoja tuolla iltasanomissa, pitää sensuroida kun tosiasioista kirjoitetaan!!
Juu. Ahkerat ja lainkuuliaset pihalle mitään kyselemättä. Somalai taas ei lennä pihalle edes murhasta. Joko tajuatte että joku agenda tässä on taustalla, jolla pyritään saattamaan länsimaat kaaokseen.
Se syynä, kun suomalaiset naiset eivät kykene synnyttämään riittävästi. Pitäisi tehä vähintään 4-5 lasta jokaisen,-että ei tarvittaisi ainakaan muslimeita tänne,-sikiämään kuin kanit ?
Että siitähän vedetään ainoa johtopäätös, että naisilla on valtava vaikutus maan tulevaisuuteen,-joko pahassa tai hyvässä !
Näistä asioista päättävillä on pakko olla kusta päässä, muuta ei voi päätellä.....
Entäpä jos paljastui, että kohta on koko kiinalainen suku serkunserkkuja myöten täällä, sosiaalihuollon varassa, jos ei tulpata heti !
Viranomaisethan eivät voi kertoa julkisesti asiasta ilmitulleita seikkoja, ennenkuin oikeuslaitos antaa siihen luvan.
OLISI VIENYT MUSLIMILTA PAIKAN !!!!!
Kaipaamme moniosaajia, kuten raiskaajia, kirves- ja vasaraosaajia! Vittuun tuollaiset kiltit kinuskivaarit!
Tuonikäiset ei enää RAISKAA ja tee RIKOKSIA joten täysin turhaa jäädä tänne, ei RIKASTUTA mitenkään Suomea ja saattaa olla liian kiltisti, ei työllistä riitävästi mamuvirkamies koneistoa!
Suomea rikastutetaan nuorilla afrikkalaisilla sosiaalitoimistojen asiakkaiksi.
Sellaisina he myös pysyvät loppuikänsä, joten heillä on suuri työllistävä vaikutus sosiaalitoimistoille.
SELLAISINA NE PYSYVÄT-koska Hyvin harvat HEISTÄ ees KIITTÄVÄT Suomen kansaa,-että saivat täältä turvapaikan !!!
SEN pitäisi OLLA YKSI varma jakoperuste siitä, että kuka TÄNNE VOI TULLA ja JÄÄDÄ,-ja KIITTÄMÄTTÖMÄT LENTÄKÖÖT ULOS TÄSTÄ MAASTA !!!
HYVÄT TAVAT KUNNIAAN;_ TOTAALISESTI,-niin MOUKAT ja HUIJARIT PALJASTUU HETI !!!
Otetaan papan tilalle perheen yhdistämällä apiloita rikastamaan hoivataan heitä sitten kun kukkaa kämmenellä
Ettekö te tiedä että Kiina on Dollari Gorillan päävastustaja?
Voi miten Abdullahin voinnista huolehditaan Jopa herätellään tule ottamaan ruokaa otitko lääkkeet mitataan verenpaineet sosiaalitoimen edustajat tulevat heidän luokseen saatte turvapaikan heti
Kun "somaliperheitä" yhdistettiin, viranomaiset oli armeliaampia, Jopa naapurinkin lapset ja sedät kelpasivat perheenjäseniksi.
http://www.aka.fi/fi/T/Tiedeuutiset2/Tata-tutkimme/Aiemmin-julkaistut-jutut/Kuinka-somalien-perheiden-yhdistaminen-tapahtuu-oikeasti/
Mutta kun hyysäriämmät ovat päättämässä, kelpaa vain yönmusta metriletku luonteesta riippumatta.
Älykkäämmät, lainkuuliaiset ja ahkerat aasialaiset jäävät täten rajojen ulkopuolelle. On jopa suuri vaara että tänne tulisi kauniita aasialaisia naisia! Parempi ottaa säkkiinpukeutuneita musliminaisia, jotka eivät saa koskeakaan länsimaiseen vaaleaan lihaan.
En ymmärrä minäkään, että jos tänne Suomeen on pakko ottaa vierasmaalaista porukkaa niin miksei otateta porukkaa Aasiasta. Työtä arvostavia ja kohteliaita ihmisiä, osa pitkälle kouluttautuneita. Thaimaalaisia tunnen ja pari kiinalaista eikä koskaan ole ollut ongelmia.
Mutta päästetäänkö kiinalaista isoisää Suomeen?
Ei, vaan on pakko rahdata Lähi-idästä "räjähdysherkkää" porukkaa ja Mustan Mantereen kuuluisia koneinsinöörejä joiden todelliset taidot riittää vuohenlypsyyn jos aina siihenkään. Eivät haluakaan sopeutua yhteiskuntaan ja jos ei suomalaiset tavat miellytä niin porukalla turpiin kantaväestöä ja aina välillä joku suomalainen mullan alle nukkumaan. Kaikki on heikäläisten mielestä rasismia, kantasuomalaista naistakin voi huoletta väkisin panna koska naisen kielto varmaankin johtui rodullisista ennakkoluuloista. Lehdet ja muu media vaikenee näistä "sopeutumisvaikeuksista" sitä mukaan kuin niitä tapahtuu.
Ruotsissa meno on jo vuosia sitten riistäytynyt täysin käsistä ja hyvää vauhtia päin helvettiä mennään Suomessakin.
Eikö lakimme kuulu olla sama kaikille kansalaisuudesta riippumatta. Minusta ihan oikea päätös sillä perusteella häätää tuo ulkomaalainen maastamme.
Tätähän te rasistit juuri haluatte. Miksi tässä tapauksessa pitäisi tehdä poikkeus, elämmehän demokraattisessa tasa-arvoisessa maassa. Eihän egyptiläinen, venäläinen ja irakilainen iso-äitikään saanut jäädä maahamme lapsiensa perheisiin asumaan.
Hyvä!
Suomessa asuvat kiinalaiset ja aasialaiset yleensä aiheuttavat melko harvoin ongelmia suomalaisille.
Erään S-kirjaimella alkavan Afrikan maan tuontirikkaudet aiheuttavat niitä joka päivä ja väkivaltaisia vaaratilanteita ainakin joka viikonloppu.
Ei kyl mun mielest tämä kommentointinäyttää siltä, että mä ainakin elän ihan väärässä maassa. Persumaa jääpi taakse niin pian kuin vaan mahdollista.
Hyvästi, alahan kalppia jo! Kukaan ei jää kaipaamaan. Muuta vaikka somaliaan niin saat nauttia erittäin pian ihanasta rikastuksesta.
Kiinalaisen isoisän paikka on olla lapsenlapsensa luona hoitamassa, jotta vanhemmat voi käydä töissä. Vailla pelkoa että paäiväkodissa joku juffufin kersa tempaa alpeanaamaa turpaan. Näitä tapauksia, ja koton aopetteu. Kiinalainen ei olisi elänyt fatan varoilla. Jos oikeus olisi toiminut oikein lain mukaan. Olisi hän sanut suomessa olla ja asua.
Mutta kohta meiltä viedään totuus ja annetaan juffudien hillua etsien pillua.
mielummin tänne kiinanpappa kuin LAISKOJA LOISIVIA MUSLIMI-JIHADISTEJA
Ei se käy. Meidän on yksinkertaisesti pakko saada tänne maailman laiskin, väkivaltaisin ja eniten kristittyjä vihaava paskasakki koko maailmasta...
mua oksettaa noi loispummit somalit ym mut-iai-set---ulos vaan maasta sinne mistä ovat tänne lähteneetkin
On parempi että somalit änkee kymmenet penskansa päiväkotiin apinoimaan ja lähtevät ite loisiin ostarille kun päästää kiinalaisisoisää hoitaan lapsenlasta
Saman tyyppinen juttu pari vuotta sitten. Suomalaismies nai thaimaalaisen naisen. Naisen nuori kouluikäinen sisko tuli Suomeen. Oppi nopeasti kielen ja kävi jo lukion ensimmäistä vuotta. Maahanmuutto ja oleskelulupaa ei myönnetty. Syynä epäilys, että tyttö oli vain aviovaimon siskon tyttär!
Tyttö ei ollut yhteiskuntamme elätettävänä, Hän oli perheessä auttanut lastenhoidossa ja perhe huolehti tytöstä ja kuntansi koulunkäyntikulut. Ilmeisesti liian helppo tapaus, siitä oli päästävä eroon! Ahkeruus ja suomenkielen oppiminen ei ole soveliasta!
miksi puhutte somaleista noin rumasti???? he ovat niin ahkeria,ystävällisiä,toimeliaita ,vähään tyytyväisiä ,suvaitsevaisia,rehellisiä ja kaikin puolin sosiaalisia kantaväen kanssa toimeen tulevaa väkeä .