Maanviljelijä voittaa nämä vaalit

Gallupit sen kertovat. Sipilästä tulee vääjäämättä pääministeri. Seuraavan neljän vuoden aika tulemme näkemään huikean tulonsiirron pääkaupunkiseudulta maakuntiin. Ruoka ei tule halpenemaan. Keskiolut laimennetaan lähelle kakkosolutta. Minkäänlaisia liikennehankkeita ei tule menemään pääkaupunkiseudulla läpi. Meille Helsingissä koittaa ankeat ajat.
Peräsuolinkaisten on tällä kertaa mentävä hallitukseen. Keskusta vie sitä halitusneuvotteluissa aivam minne haluaa. Sipilä tietää, että jos Persut eivät hallitukseen mene kutistuu Soinin puolue takaisin mariginaaliin.
Putin saa uuden kaverin. Tuleva ulkoministeri Väyrynen on jo kirjoitellut Kremliin illalliselle puhetta. Ehkä tilaamme pari toimimatonta venäläistä ydinvoimalaa lisää. Stubb aloitti tämän Putinin nuoleskelun ja kaikki isot puoluejohtajat hännystivät. Ilman idän nuolemista ei vieläkään ole hallitukseen asiaa. Olisimme voineet tilata ydinvoimalan Japanista tai Koreasta. Se olisi Putinia näpäyttänyt.
Lestadiolainen Sipilä, fundamentalisti Räsänen ja katolilainen Soini hallituksessa. Mitä pahaa liberaali Suomi on tehnyt? Juokaa keppananne kun vielä voitte.

0

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Korjaa toki jos...

        Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
        Ikävä
        31
        3627
      2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

        Oletko päättänyt etukäteen?
        Ikävä
        128
        1466
      3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

        Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
        Suomalaiset julkkikset
        11
        1341
      4. Mies muistatko kun näit

        Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
        Ikävä
        71
        1058
      5. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

        Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
        Ikävä
        190
        1052
      6. Koetko sä mitään

        Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
        Ikävä
        58
        1041
      7. olet kaiken rakkauden arvoinen

        Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
        Ikävä
        26
        977
      8. Olisi kiva

        Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
        Ikävä
        38
        951
      9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

        Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
        Ikävä
        67
        930
      10. Oot mun koko maailma

        Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
        Ikävä
        78
        895
      Aihe