Terkkuja Lidlistä

Kävin ostamassa viikonlopun safkat ja ei maksanut liikaa. Huomenna syön riisiä ja kanaa (kookosmaidossa muhitettua) ja sunnuntaina porsaankyljyksiä.
864
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No tervepä terve! Minusta tuntuu, että taisit kaljat unohtaa nyt kokonaan. Joten ei kuin takaisin hakemaan raikasta ja ravitsevaa, laadukasta saksalaista nobelaner-olutta. Joo, pakkaan jo kamat valmiiksi kun valviran tädit tulevat viemään linnaan, putkaan, vankilaan kulkematta lähtöruudun kautta.

Äänestä
  • Hyvää viikonloppua sinnekin! Olemme ilmeisesti molemmat Lidlin kantiksia.

    Äänestä

Älä, älä sitä kookosmaitoa käytä jatkuvasti. Siinä on kohtalaisesti kolesterolia.
Joskus voi käyttää, riisit kannattaa keittää kookosmaidossa ja laittaa sitruunan puolikas keittämisen ajaksi maitoon.

Äänestä
  • Ja siihen kolesteroli-huijaukseen ei kannata kenenkään lähteä. Tajuat varmaan itsekin, että se on pelkkää rahastusta..
    Sveitsiläisillä on maailman korkeimmat kolesterolitasot, mutta maailman pienin sydänkuolleisuus.

    Äänestä

Liiteri on kliffa mesta.

Äänestä

Kiitos hyvistä vinkeistä, kookosmaito on ollut monesti mielessä ostaa... Se muiden muassa kun K-marketissa ja S:ssä maksaa puolet enennän vaikka lähtömaa olisi sama palmurivistöä kaikille kaupoille!?
K-kauppa on riistohinnoissa mutta kummasti sielläkin väkeä käy lähiostarilla!

Minä taas puolestani kävin täydentämässä asumistukeani, eli kun vastikkeet alenee pitää muutosilmoitus tehdä. No kävi ilmi Kelan ystävällinen nainen eli virkailija laski ettei tukeni laske siitä huolimatta juuri mitenkään, vaikka vuokrani laskee "huomattavasti" uudehkon talomme kustannusten kuten rahoitusvastikkeiden koron % aleneman johdosta näin ilahduttavasti kaikki siirrettiin asukkaiden eduksi! Mukana on myös huoneistojen lämmön säästöstä tullutta lisää, laskettiin noin +1-2 astetta huonelämpötilaa kauttaaltaan, joka hipoi + 24-25 ast- kaiken aikaa siis talvella myös, ja nyt kun ei muutosta juurikana huomaa... kun kuitenkin poistoilman talteenottojärjestelmä joka lämmittää ns."raakailmaa! että tuleva ilmakin on jo sopivasti lämmintä!
Nyt passaa säästöä tulee ja pienelläkin tuolla pärjää kun säästää, ja viitsii vaikkapa Lidliin saakka kävellä, no miksei jos säästöä on 100-150 € /kk! Normaalikaupan siis kotimaisten tappioksi! K- ja S-etukortit ovat muuhun käyttöön ei aina ruokaan! Kivat teille.

Äänestä

http://www.hs.fi/talous/a1421636417723
Vattin ylijohtaja Vartiainen: Kun ruoka halpenee, ei palkkoja tarvitse nostaa !!!

( TÄLLEEN... isomaha pönöttäjä porho J. Vartiainen antaa hyvitystään kansalle joka maksaa tämän palkan 15.000 e /kk ! )

Talous 19.1.2015 11:48 Päivitetty 19.1.2015 14:13
Piia Elonen Helsingin Sanomat


LUE KOKO JUTTU HS:sä

Äänestä

Meidän lähimmästä Lidlistä on yleensä perjantaina töitten jälkeen myyty jo lihalaarit tyhjiksi, ikävä kyllä. Kävin duunimatkalla c--ymarketissa ihmettelemässä hintoja ja voi VI-TTU! Vaikka olenkin hyväpalkkainen niin en todellakaan maksa kalafileestä yli kolmea kymppiä kilo! Prismaan en edes vaivaudu, meidän porukka elää ruoalla eikä bonuksilla! Bonussirkuksessa säästetyt rahat käytetään matkusteluun tai muuhun mukavaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sdntt kirjoitti:

Kävin ostamassa viikonlopun safkat ja ei maksanut liikaa. Huomenna syön riisiä ja kanaa (kookosmaidossa muhitettua) ja sunnuntaina porsaankyljyksiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu