Tuli vain mieleeni

Kiinnostaisko persuja hallitusyhteistyö sellaisen kokoomuksen kanssa, joka olisi asennoitunut ja sopeutunut Juhana Vartiaisen johtamaan tilaan?
450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sillä nyt ei ole mitään väliä, mikä persuja kiinnostaa, me ei oteta niitä riesaks hallitukseen.

Äänestä
  • Kokoomuksella menee lujaa.

    Äänestä

  • Kokoomus ei hallitukseen pääse.

    Äänestä

Vartiaisen linjaahan Kokoomus on aina ihannoinut . . .köyhät ja hädänalaiset kyykyyn.
Juhana olisi omiaan euroviisuihin, sopisi kuin nakuutettu poruukkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vastaveto_kepusdp kirjoitti:

Kiinnostaisko persuja hallitusyhteistyö sellaisen kokoomuksen kanssa, joka olisi asennoitunut ja sopeutunut Juhana Vartiaisen johtamaan tilaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu