Työkseen kymmeniä vuosia johtajiakin väessä arvioineelle näkyi oitis millainen mies Stubb on. Lyhyt vastaus: Kokovartalomulkero.
Stubb'n supliikki hämää
Johtajana
964
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Stubb poistaisi työttömyyden ja "työvoimapulan" leikkaamalla ansiopäivärahoja. Ansiopäivärahan puolittaminen kasvattaisi leipäjonoja kaksinkertaiseksi ja puolittaisi työttömien kulutuksen. Suurin pula suomessa on todellisista kokopäiväisistä työpaikoista ja ylitarjontaa työmarkkinoilla aiheuttavat ulkomaalaiset varsinkin rakennusalalla jotka aikaansaavat kotimaisessa kulutuksessa miinusmerkkisen lumipalloefektin lähettämällä ansiot kotimaihinsa.
Vaimoni on amerikkalainen, New Jerseystä kotoisin. Kun hän näki ensimmäistä kertaa Stubbin TVssä niin hän kysyi: Onko tuo mies homoseksuaali? Kerroin että ei ole vaan hän on meidän pääministeri ja vissiin ihan hetero kuitenkin. Vaimoni tuumasi että aika narsistisen oloinen kaveri taitaa olla, itseään täynnä ja piraijan kasvot.
joo,ja majavan hampaat
Meidän edesmenyt TOIVO hevonen irvistele aina samallatavalla kun Stubb
Kuka enää ihmettelww hallituksen kyvyttömyyttä.Pääministeri sanoo,että 40%
työajasta menee kansainvälisen politiikan hoitoon ja lopun ajan hän on
kiertänyt vaalikentillä,kouluissa aivopesemässä.
Eduskunta-aikaa ei tulisi tuhlata vaalikiertueihin.
Kotimaan asiat eivät kiinnostaneet sen paremmin Kataista kuin Stubbiakaan.
Stubb-teini teki valtiontalouden kannalta erittäin merkityksellisen teon kun vaati ministerien palkkoja pienemmiksi.
Hallituksen fiksuin ministeri otti sarkastisesti kantaa.
Luuleeko Stubb tosiaan, muiden kokoomuslaisten kanssa ihmisiä noin tyhmiksi?
TUppi btietää että ei ole seuraavan hallituksen mi9nisteri.
Silloin voi ihan vapaasti harjoittaa popylismia vaikka ministerien palkoilla.
Toiset luulevat, että pelkällä puhumisella pärjää, mitään ei tarvitse oikeasti tehdä.
Stubb'sta puhuttiin tv:ssa tänään ulkopolitiikan osaajana, muka jonkun tutkimuksen mukaan.
Tässä kohtaa on huomautettava, että kielitaito ja hyvä supliikki eivät tee kenestäkään ulkopolitiikassa pätevää toimijaa.
Stubb'lta puuttuu senioriteetti ja harkintakyky, jotka ovat Suomen ulkoasioiden hoidossa välttämättömiä.