Mies on aivan sairas, rääkkää kalaa tunnista toiseen ja nostaa kuiville. Sitten otetaan valokuva ja retostellaan, että tätä kalaa roikotin tunnin koukku kitusissa. Hyi helvetti ja toimittajajoukko tekee haastatteluja toisensa perään tuosta idiootista. Herätkää.
Jasper Pääkkönen Suomen pahin eläinrääkkääjä.
17
632
Vastaukset
- Eläimellistä
Eikös tuo "pyydä päästä" kalastus ole Enlantilainen tapa alunperin ? Ja siellähän nämät Loodit metsästää kettujakin koiralaumalla joka sitten repii ketun hengiltä.
- Eläin
Miten on nämä härkätaistelut Espanjassa tai kukkotappelut kaukoidässä ?
- Kalamies101
Nuo on kielletty, ainakin osassa Espanjaa ei enään näe härkätaisteluja.
- ghqthqy
nehän salli taistelut uudelleen ainakin osissa kieltoalueita.
- Onkipoikanen
Tuo on kettutyttöjen juttuja, ei se kala siitä kärsi jos nyt muutaman minuutin on kuivilla, aina ne siitä virkoaa.
Ei se koukusta ja parin minsan kuivillaolosta vaan melkein kaikki kalan energiat menee siinä väsytyksessä. Kutukalalta lähtee aika varmasti nirri kohta veteen pääsemisen jälkeen.
- usdfusdf-aka-asdfasdf
jagdpanzer kirjoitti:
Ei se koukusta ja parin minsan kuivillaolosta vaan melkein kaikki kalan energiat menee siinä väsytyksessä. Kutukalalta lähtee aika varmasti nirri kohta veteen pääsemisen jälkeen.
älä mitään eikös ne suunnittele ylä ja alamittaa kaloille,kohta niitä ei kai saa ottaa mukaansa ollenkaan.
- Soutuveneuistelija
Joo. katotaan vaan, niin kohta aletaan rustaamaan kalastusasetusta. Kun tämä LEX Pääkkönen meni läpi eduskunnassa. Sitten kielletään loppukin kalastus.
- Ej76
Miksi pitää päästää takaisin, ruokaahan ne kalat on? Pöljää touhua on!
- Onkiukko81
Niiin pöljää touhua, että ei voi kyllä järjellä käsittää. Ja vielä pöljemmältä tuo asia tuntuu, kun nuo toimittajaparat paapovat tuota vesseliä joka helkkarin ohjelmassa. Mitä tuo herra kalastuksesta tietää, ei yhtään mitään... huh...huh " Satuja suomen lapsille" vai sopisiko paremmin "Kuningas ilman vaatteita".
- 5kertaa_vapautettu_lohi
No missäs se Animalia oikein on. Tässähän sillä olisi yksi sopiva kohde.
- usdfusdf-aka-asdfasdf
ne ovat kerjäämässä rahaa toimintaansa hämäräperäisillä kuvilla ja manipuloiduilla osatotuuksillaan.
- uighåu9gh
Ai Animalia vai, no tuota... ne ei halua puuttua tuohon Jasperin harjoittamaan eläinrääkkäykseen, kun Jasper on niin söpö.
- Ej76
Jarper Pääkköset pitäs panna panna. Koulun penkille ainakin kolmeksi vuodeksi, että vähän lamppu syttyä. Ei noin idioottimaisia juttuja enää tulis maailmalle.
- Anonyymi
vankilaan..Sadisti..Narsisti..
- Anonyymi
Olisko ..Narsistisadisti..kuka muu voi noin olla..ja harrastaa..
- Anonyymi
Pääkkösen "killuttimet" olis pitäny ripustaa kiikkumaan keittiön valaisimeen, merkiksi siitä ettei jälkipolvelle opeteta eläinrääkkäystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait883515Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51759Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51512- 291331
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es53926Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70872Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35862Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47820Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4777Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60774