Kuva puhukoon puolestaan

Kuvat kertovat, että missä kepun ehdokkaan Ella Lazarevan painopistealueet ovat.

http://www.ellalazareva.fi/5.html32.jpg

http://www.ellalazareva.fi/5.html10.jpg

Mieti, ketä äänestät.
1379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Lisää moniosaajia Suomeen. Tätä tarvitsemme. Otakaamme esimerkkiä Ruotsista.

Äänestä

Suomi tarvitsee kiireesti puoli miljoonaa kamelipaimenta helpottamaan kiljuvaa työvoimapulaa.

Äänestä

Mitä kuva kertoo? Kertoo sen että Lazareva ei seiso Isiksen keskellä heidän lippuaan liehuttaen vaan lapsien ja rauhallisten ihmisten keskellä. Ilmeisen ihmisrakas rotuun tai uskontoon karsomatta. Mitään pahaa kuva ei kerro.

Äänestä
  • -mahtaakohan tehdä lapsille selväksi, että tämä on Suomi ,eikä täällä sitten ryhdytä mitään islamismia hoilottamaan ja aiheuttamaan ihmisille ongelmia??

    Äänestä

  • Kun Suomeen valitaan kansanedustajia, niin oletusarvo on se, että kansanedustaja tekee työtä Suomen puolesta eikä jonkun toisen maan puolesta. Tuollainen suhtautuminen on omiaan silloin kun halutaan työskennellä vaikkapa punaisen ristin tai amnestyn piirissä. Suomalaisen kansanedustajan ensisijainen työtehtävä on ajaa Suomalaisten asiaa.

    Äänestä

  • Se on siinä !

    Äänestä

  • tuskinpa kirjoitti:

    -mahtaakohan tehdä lapsille selväksi, että tämä on Suomi ,eikä täällä sitten ryhdytä mitään islamismia hoilottamaan ja aiheuttamaan ihmisille ongelmia??

    Miksi pitäisi opettaa lapsia kieltämään juurensa ja uskontonsa. Meillä on uskonnonvapaus ja oman kulttuurin säilyttäminen on suotavaa ja siihen kannustetaan. Ei ole tarkoitus ottaa keneltäkään omaa minuuttaan pois ja kasvattaa heistä pikkusuomalaisia.

    Äänestä

  • Maassa maan tavalla. Viisas vanha sanonta.

    Äänestä

  • sedrftyguhi kirjoitti:

    Maassa maan tavalla. Viisas vanha sanonta.

    Tottakai maassa maan tavalla. Eihän se liity mitenkään kulttuurin ja uskonnon säilyttämisen oikeuteen.

    Äänestä

Hyi, miten vastenmielisiä kuvia ! Ehkä tarkoitus on saada maahanmuuttajilta ääniä Keskustalle.

Äänestä

KEPU on erittäin myötämielinen Kehitysavulle ja pakolaisille! Esim. Paavo Väyrysen sydäntä lähellä on Kehitysapu! itse olen kuullut omasta suustaan!
Jos KEPU hallitusvastuussa vaikeaa on kehitysavusta leikata! Tuo NEEKERIHYYSÄÄMINEN sais jo Suomenmaassa loppua!

Äänestä

Maatalous ja maahanmuutto eivät siis osallistu "talkoisiin" . Eipä tämä mitään uutta ole että yksityinen sektori maksaa edelleen miltei kaikki . Julkinen sektori syö jo kuormasta 60 %:tia . Sairas sairas yhteiskunta . T. yksityisyrittäjä , ei tukipummi .

Äänestä

Siksi äänestän kepua!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huolestunut-kansalainen kirjoitti:

Kuvat kertovat, että missä kepun ehdokkaan Ella Lazarevan painopistealueet ovat.

http://www.ellalazareva.fi/5.html32.jpg

http://www.ellalazareva.fi/5.html10.jpg

Mieti, ketä äänestät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu