8.3. Jasmin Mäntylän elämään astui skottimies!

Virheitä..?

8.3.2015 Jasmin Mäntylä

Tervehdys Englannista. En ota nyt tarkemmin kantaa mihinkään viime päivien uutisointeihin ja saman syyn takia en ole myöskään kirjoittanut tänne johonkin aikaan.

Voin sydämestäni sanoa vain sen, että uskon kaikkien asioiden ja ihmisten tulevan elämääsi/maailmaasi jonkin oikean syyn ja tarkoituksen vuoksi. Siksi en ikinä kutsu mitään tai ketään virheeksi, silloin väheksyisin jotain, mikä on luultavasti tarkoitettu tapahtuvaksi. Syytä ei voi aina tietää heti, ainoastaan aika voi näyttää sen.

Oikein ihanaa naistenpäivää kaikille IhaNaisille myös tälle sunnuntaille – olemme kaikki sen ansainneet. ❤

xxx

http://blogbook.fi/jasminmantyla/
491120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 49

Vanhimmat

Tässä se nyt tuli: ei kadu ja pitää ovia auki molempiin suuntiin. Entäs jos kumpikin herra sanookin " sorry, mut ei enää kiinnosta".... Silloin viimeistään alkaa anteeksipyytely ja takaisin Denun luo vonkaaminen.

Äänestä

Sääliksi käy vanha mies, joka joutui Jasminin kynsiin. Jassulla oli pakkomielle saada huru-ukko nalkkiin naimalla tämän ja nyt sitten elämään tupsahtelee vieraita nuorempia miehiä. Suhde skottimieheen jatkuu ja huru-ukko kannattelee aisaa ja on joutunut kaikkien naurunalaiseksi, koska nuorikko haluaa tehdä asiasta niin julkisen kuin mahdollista.

Mitä Jasmin näillä selittelyillään luulee voittavansa? Kuvitteleeko hän saavansa ymmärtämystä ja sääliä itselleen? Koko huru-ukon kaveripiiri naureskelee tämän selän takana. Ennemmin saa pidettyä kapallisen kirppuja kurissa kuin kiimaisen Jasminin.

Äänestä
  • Paapasta tehtiin cuckold, kuinka voi vielä enemmän miestään loukata?

    Äänestä

  • en voisi onnellisempi olla, sanoi Jasmin ja katsoi rakastavan naisen silmillään elämänsä rakkautta, eli itseään.

    Äänestä

Jäzzzmin vois koittaa rimjobbin muodossa anteex pyyntöä ;-)

Äänestä

No tuolla logiigallahan kaikki on sallittua kun oma etu on kyseessä. Ei pitäisi lupailla papin edessä uskollisuutta myötä - ja vastoinkäymisessä kun asenne on noin itsekäs.

Äänestä
  • Kertakaikkiaan pöyristyttävää.Se nimi piti saada.
    Huono juttu kaikin puolin.

    Äänestä

Toivottavasti Dennis ymmärtää laittaa Jasminin pihalle. Avioerokin irtoaa varmaan nyt helpommin, kun tunnustaa pettäneen.

Äänestä
  • Jasmin käyttäytyy törkeästi, kun hän tuo kaiken yksipuolisesti omasta näkökulmastaan julkisuuteen. Dennis ei voi puolustautua tai kertoa omaa näkemystään asiasta, kun hän ei muutenkaan kirjoittele edes fb-profiilissaan. Inhottava tilanne vanhalla miehellä ja Jasmin vain kertoo kaikki henkilökohtaisetkin asiat julkisuuteen. Tuskinpa Dennis tai hyänen tyttärensäkään tietävät, mitä kaikkea Jasmin suoltaa näppikseltään ulos. Täytyy vähän valaista Denniksen tyttäriä asioista...

    Äänestä

Jasmin kiristää pappaparkaa, että jos et tee, mitä haluan, lähden nuorempien miesten mukaan. Jasmin haluaa pitää papan yliotteessaan. Sairasta touhua ja kyllä papan tyttäret jossakin vaiheessa puuttuvat tuohon ihan varmasti. Nyt tyttäret ehkä uskovat, mistä suomalaiset yrittivät heitä varoittaa.

Papparainen yrittää sinnitellä noita-Jassun otteessa, kun ei hän halua menettää kasvojaan, ettei vanha mies riitäkään Jassulle. Ex-vaimo Paulinekin nauraa räkättää Dennikselle, että siitäs sait :)

Äänestä
  • Sairasta on noi sun olettamukses myös...Vai että oikeen kiristää....Mee nyt jonnekin juttelemaan kiltille tädille joka kuuntelee.......

    Äänestä

Oikee otsikko on, Skotti astui mrs.j brämlyn

Äänestä

Onko niin ettei aisuri Denulla pelaa vehkeet? Voisiko tämä olla syynä siihen miksi Jasmin hyppäsi aidan toiselle puolelle? Jos paapalta tulee vehkeestä ainoastaa lämmin hönkäys eikä mitään muuta?

Äänestä
  • riettaalta rakastajaltako? Epäilenpä, että meni Jasminin mielestä liian riettaaksi Denniksen kanssa.

    Äänestä

-- Voin sydämestäni sanoa vain sen, että uskon kaikkien asioiden ja ihmisten tulevan elämääsi/maailmaasi jonkin oikean syyn ja tarkoituksen vuoksi.

Sittenhän sen pitäis antaa jokaikiselle ukolle joka ruinaa sitä sänkyyn! Nehän tulee Jasun elämään saadakseen pesää, koska ovat puutteessa. Ja se on aina oikea syy ja tarkoitus hakeutua naisen seuraan. Varsinkin jos nainen osoittautuu vastaanottavaiseksi ja kevytkenkäiseksi.

Oikeestihan Jasun elämä on hiton tylsää ja väritltöntä lihavan britin kanssa, joten joku siimojaan kokeileva skottikalastaja on niin tervetullut. Oikeesthan sen ei olis pitänyt naimisiin mennäkään, harmaatahan se elämä oli ennen häitäkin, joten ei mikään yllätys toi avioelon mitättömyys. Mut ilmeisesti oli laskeskellut että Suomessa on sillä jo koetut markkinat eikä saalista ole saatu, niin on parempi jäädä Englantiin, avioitua ja alkaa vihittnä vaimona etsiskeleen parempaa saalista. Ja näinhän on käynytkin. On se niin ovela! Vaikka kyllähän tälläkin palstalla asia haistettiin jo ajat sitten.

Äänestä

Jassu on nyt tarrautunut kynsin hampain skotin lahkeisiin eikä aio päästää irti, ihan parhautta! Valehtelee että kotona kaikki hyvin mutta haikailee kovasti skotin perään. Luulee skotin tulleen elämäänsä pelastaakseen sen tylsästä elämästä papsumurun kanssa. No, skotti flirttaili vähän Jasun kanssa, ja takuulla kaikkien muidenkin hotellin naisvieraiden kanssa, ja Jasu luuli sen kosivan! Oottelee nyt papsumurun luona koska prinssi saapuu Skotlannista hakeen Jasun luokseen vaikka skottiprinssi on jo tainnut unohtaa koko episodin.

Äänestä

Tätä menoa Jassu on kohta lähtöruudussa eli vinttikomerossa. Katkerana ja elämään pettyneenä miestenvihaajana. Koska tottakai oli papsun syytä ettei Jassu saanut homehotlan hörökorvaista virkailijaa Skotlannista kolmanneksi aviomiehekseen.

Äänestä

Olihan tuo jo tiedossa että häiden jälkeen täytyy saada uutta säpinää. Uusi mies, ero, erovuodatusta jne. Ja että sitä eroa tullaan hakemaan niin pian kuin mahdollista.

Äänestä

-- Voin sydämestäni sanoa vain sen, että uskon kaikkien asioiden ja ihmisten tulevan elämääsi/maailmaasi jonkin oikean syyn ja tarkoituksen vuoksi.

Mitäs jos Jas itse astui Denun elämään tuodakseen miehelle piristystä ja hoivatakseen tätä? Mitäs jos skottimies astui Jasun elämään koetellakseen Jasun rakkautta, vilpittömyyttä ja uskollisuutta?

Äänestä
  • Niinpä. Mutta Jassuhan itse näkee asian siten että skottimies astui hänen elämäänsä viedäkseen hänet pois ankeasta Boron luukusta vanhan brittimiehen kynsistä. Prinssi saapui valkealla ratsulla pelastamaan viattoman prinsessan. Ja 7-satu jatkuu.....

    Äänestä

Voin sydämestäni sanoa sen....joopajoo. Minä olen niin vanhanaikainen, että kun naimisiin mentiin, lähdin tähän hommaan sitoutumalla. Nykyään erotaan liian heppoisista syistä, ei haluta nähdä vaivaa suhteen eteen, eikä vaivaa sen toisen puoliskon eteen..you know. Vie vuosia, että kaksi ehkä täysin erilaista luonnetta löytää ja luovii molemmille jonkinlaisen kompromissin elää yhdessä ja se kannattaa! Huuma haihtuu, rakkaus muuttuu, mutta se, että pariskunta on päättänyt pysyä yhdessä, vaatii paljosti muutakin, kuin woohoo tai nipsnaps tai niiin mua-juttua. Anteeksi saarnani, mutta pakko purkaa, kun ottaa niin päästä! Jos Jasmin olisi nyt fiksu, niin lopettaisi kaikenlaisen kommentoinnin.

Äänestä

Ala-arvoinen tyrkky. Kaikki mihin se koskee, menee pilalle. Miehet ovat iskeneet kätensä pa.kaan, voi voi. Osaisipa nyt edes tuo skotti pitää varansa, kun vielä pääsee eroon. Jassulle jää aina luu käteen, osaa pilata elämänsä - jatkossakin, yay!

Äänestä
  • Lähtolaskenta takaisin vinttikomeroon on alkanut...Luu jää vetäjän kateen.

    Äänestä

Tulispa Raili Suominenkin kommentoimaan. Rapa pauhasi kovastikin silloin kun zäässin skotlannin häämatkaa syksyllä räävittiin. "Ei kaikki halua minnekään hienolle hawaijille.. jäkäjäkä" Eli siellä se zääs vikitteli muita miehiä jo silloin ja täällä Rapa vaan haukkui ja puolusti.

Äänestä
  • Jasu vänkäs häämatkallaan kännykän kuoria ja skottimiehen huomiota. Kohta uusi matka, jolloin lupaukset lunastettiin...Jääkö Jassulle vaan skottikuoret käteen? Hah hah! Ihan parhautta taas!

    Äänestä

  • Luu jää vetävän käteen mutta skottikuoret Jasun kouraan.

    Äänestä

  • Kun noin kovasti vingut kommenttiani, niin tokihan olen aina kohtelias ja vastaan, kun kysytään.

    Onko se jotenkin teiltä tai multa pois, jos joku vikittelee ketäkin?

    Skotlanti on aivan varmasti aivan mahtava lomapaikka mihin vuodenaikaan tahansa. Jos on hyvää samanhenkistä seuraa, niin lomailu/matkailu on jokapaikassa yhtä kivaa. Olen nukkunut näreen alla syksyisin, laavuilla, kuusten oksien päällä puolijoukkueteltoissa, henkilöautoissa, anopinkuljetushärpäkkeessä (oli niin paljon murkkuja, etten viihtynyt sammalikossa), auton takaluukussa, lattioilla, lehmien syöttöpöydällä, heinäladossa, tallin ylisillä, traktorissa, traktorin lavalla, vaatehuoneessa, kaverin sohvalla, lukemattomilla eräkämpeillä, lentokoneissa, hotelleissa. Kivaa se on aina ollu, kun on ollut hyvää matkaseuraa.

    Se on ihan oikeesti niin, että itse siitä matkasta tekee näköisensä.

    Äänestä

  • railisuominen kirjoitti:

    Kun noin kovasti vingut kommenttiani, niin tokihan olen aina kohtelias ja vastaan, kun kysytään.

    Onko se jotenkin teiltä tai multa pois, jos joku vikittelee ketäkin?

    Skotlanti on aivan varmasti aivan mahtava lomapaikka mihin vuodenaikaan tahansa. Jos on hyvää samanhenkistä seuraa, niin lomailu/matkailu on jokapaikassa yhtä kivaa. Olen nukkunut näreen alla syksyisin, laavuilla, kuusten oksien päällä puolijoukkueteltoissa, henkilöautoissa, anopinkuljetushärpäkkeessä (oli niin paljon murkkuja, etten viihtynyt sammalikossa), auton takaluukussa, lattioilla, lehmien syöttöpöydällä, heinäladossa, tallin ylisillä, traktorissa, traktorin lavalla, vaatehuoneessa, kaverin sohvalla, lukemattomilla eräkämpeillä, lentokoneissa, hotelleissa. Kivaa se on aina ollu, kun on ollut hyvää matkaseuraa.

    Se on ihan oikeesti niin, että itse siitä matkasta tekee näköisensä.

    Muistitko häämatkallasi nussia myös jota kuta muuta miestä kuin omaasi?

    Äänestä

Jasu taitaa nukkua taas krapulaansa pitkään kun ei ole blogissaan blokkaamassa....Keskusteluja käyty taas myöhään kaljatuopin ja punkkupullon ääressä. Mahtavaa että noilla kahdella on jotain puhumista keskenään! Ihan parhautta!

Äänestä

Blogbook:

"Tervehdys Englannista. En ota nyt tarkemmin kantaa mihinkään viime päivien uutisointeihin ja saman syyn takia en ole myöskään kirjoittanut tänne johonkin aikaan.

Voin sydämestäni sanoa vain sen, että uskon kaikkien asioiden ja ihmisten tulevan elämääsi/maailmaasi jonkin oikean syyn ja tarkoituksen vuoksi. Siksi en ikinä kutsu mitään tai ketään virheeksi, silloin väheksyisin jotain, mikä on luultavasti tarkoitettu tapahtuvaksi. Syytä ei voi aina tietää heti, ainoastaan aika voi näyttää sen.

Oikein ihanaa naistenpäivää kaikille IhaNaisille myös tälle sunnuntaille – olemme kaikki sen ansainneet. ❤

xxx"

Ai mitä ne naiset ovat ansainneet? Oikeuden käydä vieraissa? On se aika feministi toi jassu. Femakothan ne aina rääkyy miten miehet on sikoja eikä ansaitse muuta kuin olla naisten nöyryytettävänä.

Äänestä

"Voin sydämestäni sanoa vain sen, että uskon kaikkien asioiden ja ihmisten tulevan elämääsi/maailmaasi jonkin oikean syyn ja tarkoituksen vuoksi."

No, mikä ihmeen tarkoitus skottimiehen astumisesta DenunKIN elämään oli? Antaa Denulle helppo tie päästä Jaasminesta nopeasti eroon? Näin uskon asian perimmiltään olevan. Se onkin Denun pelastusrengas!

Äänestä
  • "Voin sydämestäni sanoa vain sen, että uskon kaikkien asioiden ja ihmisten tulevan elämääsi/maailmaasi jonkin oikean syyn ja tarkoituksen vuoksi."

    Olishan tuo helppo tapa elää, jos pystyis elämään niin. Uus mies tulee vastaan -> hän tulee vastaan jonkun suuremman tarkoituksen takia, joten iskenpä hänet ja vien hotellihuoneeseen. Kotona aviomies huutaa -> sekin on merkki jostain.

    Minä puolestani sanon, että jos pettää miestään jo ensimmäisen avioliittovuoden aikana, siihen on selkeä syy: silloin ei ole valmis avioliittoon. Silloin on vielä ihan liia itsekäs lapsi, jonka isäsuhde ei ole kunnossa. Tai tässä tapauksessa isäsuhdetta ei tietenkään ole ollutkaan...

    Äänestä

Dessun kannattaisi potkaista Jassu halpalennolla, sinne mistä tulikin eli remonttikuntoiseen evakkotorppaan. Jassu tyrii ja pilaa kaiken aina vaan.

Äänestä

Jasmin vaikuttaa kyllä tyytyväiseltä itseensä kaiken jälkeen. Ei Dennis sitä jätä, toi muija on mestari manipuloimaan. Ja vitut se oikeesti jostain skotista välitä, sen piti vaan tekaista joku kohu seiskaan ja skottiparka valikoitui uhriksi. Tai kyllä sekin tietenkin toimi väärin, sen asemassa ei pitäis vokotella asiakkaita. Ei varsinkaan naimisissa olevia.

Äänestä

Saahan sitä nyt vähän naisasiakkaiden kanssa flirtata, varsinkin jo itse tekevät aloitteen. Kuuluu toimenkuvaan. Ja jos muija on kovin halukas, niin voi vaikka polkaistakin. Jassuhan se miesten perässä on aina juossut, oli ne sitten varattuja tai ei. Elämä on tylsää ja tyhjää vanhan ja varattoman eläkeläisukon kanssa ja juodaan liikaa, olihan tää ihan odotettavissa. Koko sakki olleet päissään kun ellun kanat kun Denu nosti hotellissa ison metelin. En usko että skotti haluaa olla Jassun kans tekemisissä enää vaikka Jassu kuinka vilkuttelee kännykän kuoria instassa ja blogissaan. Itku pitkästä ilosta ja suuri poru lyhyestä. Wabbaduu!

Äänestä
  • Itse asiassa kukaan esimies ei saa toimia niin. Se on sääntö jonka toi tyyppi rikkoi. Ja tod uskon siihen että Jassu ei välitä siitä sen enempää kun Denustakaan, se on halunnut vaan saada ittensä lehtiin.

    Äänestä

  • Jassumemyselfandi kirjoitti:

    Itse asiassa kukaan esimies ei saa toimia niin. Se on sääntö jonka toi tyyppi rikkoi. Ja tod uskon siihen että Jassu ei välitä siitä sen enempää kun Denustakaan, se on halunnut vaan saada ittensä lehtiin.

    Jassu sekä se skotti on molemmat toimineet väärin, Denu on ainut syytön jutussa. Harmi sille.

    Äänestä

Jotkut ymmärtävät toiselle aiheuttamansa kärsimyksen vasta kun itse kokevat saman. Skotti huvittelee aikansa, mutta Dennis ei otakaan takaisin. Minkäslaisia selityksiä sitten luemme kun 32 v vauva jälleen mamman ja mummon mökissä piilottelee?

Äänestä
  • ku kolome immeistä väänttä piaruu pirtissä. Lanttu haisoo!

    Äänestä

Jassu luulee leikkivänsä miesten kanssa, mutta molemmat miehet tulevat jättämään Jassun. Aiempi Jassun elämä ennustaa hyvin tulevaisuutta. Sopuero vaikka Jasmin jätetään. Sitten taas tyttö Rhodokselle tarjoilemaan ja uusi mies kuvioon. Jossain vaiheessa tulee lapsi kuvioon, joten nyt on Seiska iskenyt näppinsä kultakaivokseen!

Äänestä
  • Jasmin ei välitä muusta kun julkisuudesta ja itsestään. Se on täysin selvää. Sitä mitkään erot ole ennenkään haitanneet.

    Äänestä

  • Miksi ajatellaan että on jotenkin katkeraa jos on pappaa kiinnostavamman löytänyt. Fakta kuitenkin on että pappa sai vielä elämänsä ehtoopuolella pitkäksi aikaa nuorta, nättiä naista mitä ei 99.9% vastaavista ukoista tapahdu.

    Äänestä

Olihan tää kuvio tiedossa koko ajan, mitä sitä taivastelemaan. Seiskahäiden jälkeen ero mahdollisimman nopeasti, uusi mies jakoon ja sitä rataa. Sehän on Jassun työtä, tuottaa sisältöä seiskalle.

Äänestä

"Kevätsiivousta" ;)
Käyttäjältä Jasmin Mäntylä
09.03.2015 17:29

Tänään on tullut siivottua turhaa ja ylimääräistä tavaraa pois Englannin kodista. Huomenna sitten viemään kamat hyväntekeväisyyteen. Pikku kevätsiivous on aina paikallaan.. ;) xxx "

55 minuuttia sitten |Souvenier from Scotland
Vai tyhjennät sinä jo kaappeja. Jatkuuko matka Ouluun vai skottihotelliin?

45 minuuttia sitten | Jasmin Mäntylä
Kotona on hyvä olla, myös Englannissa ja tuskinpa nuo minun vaatteitani ovat ;);)

OMG! Jassu ei tyhjentää jo Denun vaatekaappeja! Ja kuva todisteeksi mukaan! Ihan parhautta, niin mua ja wopotiwoo!

http://www.seiska.fi/images/upload/ugc/web/1716/2015/03/09/p19fvif4iqmnb8bbrdmeqm1f264.jpg

Äänestä
  • No, tottakai kaikki turha ja ylimääräinen saa huushollista huutia, kuten nyt Denu ja sen vaatteet. Mitä nopeemmin, sen parempi. Just saying.

    Äänestä

Kaikki vanha joutaakin tunkiolle, uutta ja freessiä tilalle. Happy girl, love my life, tästä tulee hyvä kevät!

Äänestä

Eikö komistukselle nam nam löydy Suomesta miestä.

Äänestä

Niin skotti astui jassun

Äänestä

Tuo hääkuva on vähän sen näköinen, että kerää sinä äijä vihkiraamattuja vaan, mutta minua ne ei hidasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Jassunselitykset kirjoitti:

Virheitä..?

8.3.2015 Jasmin Mäntylä

Tervehdys Englannista. En ota nyt tarkemmin kantaa mihinkään viime päivien uutisointeihin ja saman syyn takia en ole myöskään kirjoittanut tänne johonkin aikaan.

Voin sydämestäni sanoa vain sen, että uskon kaikkien asioiden ja ihmisten tulevan elämääsi/maailmaasi jonkin oikean syyn ja tarkoituksen vuoksi. Siksi en ikinä kutsu mitään tai ketään virheeksi, silloin väheksyisin jotain, mikä on luultavasti tarkoitettu tapahtuvaksi. Syytä ei voi aina tietää heti, ainoastaan aika voi näyttää sen.

Oikein ihanaa naistenpäivää kaikille IhaNaisille myös tälle sunnuntaille – olemme kaikki sen ansainneet. ❤

xxx

http://blogbook.fi/jasminmantyla/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu