Ta Daa!!! PS vaaliohjelma julki!!!!!

https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisten-eduskuntaohjelman-paateemat-julki/

Julkinen talous kestävälle pohjalle – isänmaan turvallisuudesta ei tingitä – suomalaisista huolehdittava – kilpailukyky ja yrittäjyys etusijalle – ei saa kiusaa.

Siinä joitakin teemoja.

Tästä on hyvä jatkaa, laariin sataa taas!!
1476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

rehellisesti onko muuta järkevää vaihtoehtoa kun persut?

Äänestä

PS on paras. Muut puolueet ovat olleet vallankahvassa ja maa kuraalla. Nyt on PS:n aika mennä hallitukseen ja muuttaa Suomen suunta.

Äänestä

No siinäpä sitä täyttä asiaa, jo onkin yksiin vaaleihin. Uurnilla tavataan. Että silleen.

Äänestä
  • Kyllä pitää esittää ohjelma ennen vaaleja kuten persut nyt, eikä olekaan hullumpia esityksiä.

    Äänestä

  • Tämä sixpack -hallituksen järkkäämä tilanne on suoraan Koraanin mukainen rangaistus puolisonsa pettäneille naisille. Suomessa tämän rangaistuksen saa siitä että ikää on liikaa, hirveä rikos ja synti?

    "..– Vanhusten hoidon tilanne on katastrofaalinen. Vanhuksia kärrätään koteihinsa kuolemaan yksin, Mäntylä kertoi.

    Äänestä

Hyviä ja järkeviä vaaliteemoja!

Äänestä

Suomella ei ole enää varaa olla koko maailman sossu.Jos maailma kaatuu siihen, että noita Suomalaisten tuottavan työn vähiä verorahoja käytetään vain Suomalaisten perustarpeisiin ja maan nostamiseen jaloilleen tästä lamasta, niin kaatukoon . Että silleen.

Äänestä

Minusta tuli Perussuomalainen nyt.

Äänestä

Onhan siinä hyviäkin lupauksia. Herra säätiöltä unohtui kertoa, että mistä rahat näihin lupauksiin. Suomalaiset ovat nykyisin hyvin valveutuneita valtion taloudesta ettei tällaisilla katteettomilla lupauksilla enää äänestäjiä kuseteta..ei ainakaan suurinta osaa.

Äänestä
  • kyllä se siellä kerrotaan ihan selvästi katsoppas uudelleen?

    Äänestä

  • Herra Säätiö tietää itsekin ettei nämä säästöt toteudu muiden puolueiden kanssa. Pitäisi olla realisti näissä asioissa. Muut puolueet eivät tule puolittamaan kehitysapua, eivät tarpeettomasti lähde anelemaan alennusta jäsenmaksusta mutta ymmärtävät hyvin ettei autoveron poisto tuo valtion kassaan tuloja. Myöskään mikään muu puolue ei tule ehdottamaan eriarvoista asemaa maahanmuuttajille perustuslain vastaisesti. Jollain pitäisi lupaukset rahoittaa mutta ei näillä konsteilla, kun ollaan realisti.

    Äänestä

Kehitysavusta voi ottaa huoletta yli puolet pois . On suorastaan häpeä jos siihen ei mukamas kyetä .

Äänestä
  • Kerralla nolliin kehitysapu ja mamutus. Kerran se kirpaisee. Tuskin siinä maailma kaatuu, jos Suomi jättää maksamatta noita apuja. Realismia peliin Suomi ei ole maailmannapa.
    Tuossa kehitysavussa pöyrii iso joukko suoja työpaikoissaan pitkin maailmaa hienoilla maastureilla. Että silleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PS_tulevaisuuden_puolue kirjoitti:

https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisten-eduskuntaohjelman-paateemat-julki/

Julkinen talous kestävälle pohjalle – isänmaan turvallisuudesta ei tingitä – suomalaisista huolehdittava – kilpailukyky ja yrittäjyys etusijalle – ei saa kiusaa.

Siinä joitakin teemoja.

Tästä on hyvä jatkaa, laariin sataa taas!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu