neitsyt minä APUA

neitsytapua

Mun poikaystävä on mua vuoden nuorempi. Hän ei ole neitsyt, mutta minä olen. Hän tietää sen eikä painosta minua mihinkään, mikä todellakin on hyvä asia! :) Mutta en tiedä onko normaalia, että olen näin hermostunut ja jännittynyt aina kun mietin tilannetta kun se tapahtuu. Osaanko toimia? Sattuuko? Vuodanko verta? Apua..

6

380

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dgrfdertgrdt

      On erittäin normaalia olla hermostunut ekaa kertaa miettiessä, siksi kai liian monet sen kokevatkin kännissä. (Et tietty sanonut kuinka hermostunut NÄIN hermostunut on, mutta pieni paniikkikin on normaalia.)
      Osaatko toimia? Eihän seksissä ole kyse oikein tekemisestä. Osaat varmaan jatkaa silloin kun tuntuu kivalta ja muuttaa asioita silloin kun ei tunnu. Ihan samat sosiaalisen toiminnan perussäännöt siihenkin pätee. Kaiken muun voi improvisoida.
      Sattuuko? Vuodatko verta? Kai olet ennenkin laittanut emättimeesi sormia, tamponeja... Ei penis satu emättimessä yhtään sen enempää kuin mikään muukaan esine. Tietysti joku muu käyttää sitä, joten pientä kömpelyyttä voi ilmetä, mutta penis on kuitenkin aika paljon lämpimämpi ja pehmeämpi kuin dildo. Teknisesti se ei oikeastaan ole kuin pitkänomaisen esineen viesti emättimeen, ei juuri eroa sormesta.
      Yhdyntää ennen pitäisi vaan osata rentoutua. Tiedän ettei se ole helppoa. Mutta esileikkiä voi jatkaa vaikka kuinka pitkään niin että tuntuu hyvältä. Välillä voi kokeilla työntää sisään ja jos ei tunnu kivalta niin jatkaa esileikkiä. Esileikkivaiheessa (pettingiä) voi olla päiviäkin.

      • ota-iisisti-M

        Ei tarvii eka kerralla ees olla rento. Useimmilla on eka kerralla aika surkee tunne, mut kyl se siitä sit paranee aina hillittömään hekumaan asti.


    • tietääsen

      onko normaalia, että olen näin hermostunut ja jännittynyt aina kun mietin tilannetta kun se tapahtuu.
      # on se normaalia ja tuo osoittaa, että olet ihan tavallinen nuori nainen

      Osaanko toimia?
      # ei ole mitään mitäpitää osata, äläkä ala kontrollifriikiksi joka suorittaa asioita jota osaa. Ensimmäisellä kerralla si tarvitse eikä pidä ostata mitään. Juuri siksi opettelu on kivaa. usoein ensimmäinen kerta ei onnistu ja niin on hyvä, harjoittelu on kivempaa kuin onnistuminen.

      Sattuuko?
      # saattaa sattua jos hölmöilette, hosutte, pelkäät, jännität, olet kuiva tms.

      Vuodanko verta?
      # muutama tippa voi tulla, mutta sillä ei ole mitään merkitystä

      Apua..
      # et tarvii mitään apua. Kaikki sujuu luonnostaan kunhan varaatte paljon aikaa lämmittelyyn ja harjoitteluun.

    • odotaavioon

      Se että olet hermostunut johtuu siitä että et ole vielä kypsä neitsyyden menetykseen. Odota rauhassa kunnes tuoreena aviovaimona alatte hommat (mieluummin neitsyt)aviomiehesi kanssa.

      • odottaahautaan

        Olen 40v neitsyt ja todella hermostunut neitsyyden menettämisestä. Kiva kuulla, että se johtuu vain siitä että en ole vielä valmis siihen. Jatkan rauhassa aviopuolison odottelua ja raportoin 20 vuoden päästä uudestaan.


    • mina voi autta sinua..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      39
      4538
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      52
      2429
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      48
      1462
    4. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      96
      1312
    5. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      28
      1267
    6. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      39
      1204
    7. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      54
      1169
    8. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1004
    9. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      975
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      61
      957
    Aihe