neitsyt minä APUA

neitsytapua

Mun poikaystävä on mua vuoden nuorempi. Hän ei ole neitsyt, mutta minä olen. Hän tietää sen eikä painosta minua mihinkään, mikä todellakin on hyvä asia! :) Mutta en tiedä onko normaalia, että olen näin hermostunut ja jännittynyt aina kun mietin tilannetta kun se tapahtuu. Osaanko toimia? Sattuuko? Vuodanko verta? Apua..

6

322

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dgrfdertgrdt

      On erittäin normaalia olla hermostunut ekaa kertaa miettiessä, siksi kai liian monet sen kokevatkin kännissä. (Et tietty sanonut kuinka hermostunut NÄIN hermostunut on, mutta pieni paniikkikin on normaalia.)
      Osaatko toimia? Eihän seksissä ole kyse oikein tekemisestä. Osaat varmaan jatkaa silloin kun tuntuu kivalta ja muuttaa asioita silloin kun ei tunnu. Ihan samat sosiaalisen toiminnan perussäännöt siihenkin pätee. Kaiken muun voi improvisoida.
      Sattuuko? Vuodatko verta? Kai olet ennenkin laittanut emättimeesi sormia, tamponeja... Ei penis satu emättimessä yhtään sen enempää kuin mikään muukaan esine. Tietysti joku muu käyttää sitä, joten pientä kömpelyyttä voi ilmetä, mutta penis on kuitenkin aika paljon lämpimämpi ja pehmeämpi kuin dildo. Teknisesti se ei oikeastaan ole kuin pitkänomaisen esineen viesti emättimeen, ei juuri eroa sormesta.
      Yhdyntää ennen pitäisi vaan osata rentoutua. Tiedän ettei se ole helppoa. Mutta esileikkiä voi jatkaa vaikka kuinka pitkään niin että tuntuu hyvältä. Välillä voi kokeilla työntää sisään ja jos ei tunnu kivalta niin jatkaa esileikkiä. Esileikkivaiheessa (pettingiä) voi olla päiviäkin.

      • ota-iisisti-M

        Ei tarvii eka kerralla ees olla rento. Useimmilla on eka kerralla aika surkee tunne, mut kyl se siitä sit paranee aina hillittömään hekumaan asti.


    • tietääsen

      onko normaalia, että olen näin hermostunut ja jännittynyt aina kun mietin tilannetta kun se tapahtuu.
      # on se normaalia ja tuo osoittaa, että olet ihan tavallinen nuori nainen

      Osaanko toimia?
      # ei ole mitään mitäpitää osata, äläkä ala kontrollifriikiksi joka suorittaa asioita jota osaa. Ensimmäisellä kerralla si tarvitse eikä pidä ostata mitään. Juuri siksi opettelu on kivaa. usoein ensimmäinen kerta ei onnistu ja niin on hyvä, harjoittelu on kivempaa kuin onnistuminen.

      Sattuuko?
      # saattaa sattua jos hölmöilette, hosutte, pelkäät, jännität, olet kuiva tms.

      Vuodanko verta?
      # muutama tippa voi tulla, mutta sillä ei ole mitään merkitystä

      Apua..
      # et tarvii mitään apua. Kaikki sujuu luonnostaan kunhan varaatte paljon aikaa lämmittelyyn ja harjoitteluun.

    • odotaavioon

      Se että olet hermostunut johtuu siitä että et ole vielä kypsä neitsyyden menetykseen. Odota rauhassa kunnes tuoreena aviovaimona alatte hommat (mieluummin neitsyt)aviomiehesi kanssa.

      • odottaahautaan

        Olen 40v neitsyt ja todella hermostunut neitsyyden menettämisestä. Kiva kuulla, että se johtuu vain siitä että en ole vielä valmis siihen. Jatkan rauhassa aviopuolison odottelua ja raportoin 20 vuoden päästä uudestaan.


    • mina voi autta sinua..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      74
      7369
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      212
      7204
    3. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      67
      5216
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      130
      4959
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      73
      4764
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      109
      4591
    7. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      39
      4510
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      82
      4216
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3988
    10. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      157
      1630
    Aihe