VENÄJÄ-DOKUMENTTI / VIELÄ KERKIÄÄ KATSOA

Tässä linkki PARHAASEEN NATO-MAINOKSEEN:

Dokumenttiprojekti: Venäläiset valtaajat - 15 pv jäljellä Kesto: 59 min

http://areena.yle.fi/tv/2475667
45102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 45

Vanhimmat

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ ei meitä kiinnosta kokkare joten LEPO!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • En ole kokkare, vaan terveen maalaisjärjen omaava PERSU ! !

    Äänestä

  • Idiootin parasta kirjallista ilmaisua. Jo nimimerkin kirjain yhdistelmä paljastaa järjenjuoksun tason.

    Äänestä

  • Näin on.

    Äänestä

  • Ryssän paska pisti parastaan!

    Äänestä

  • Finninaama pitää nyt vaan turpansa kiinni.

    Äänestä

toimitaan oikein. Arveluttavat liiketoiminnot pitääkin ottaa valtion haltuun. Suomessa ahneuden takia tuotantoa ulkomaille siirtäviä yrityksiä pitäisi ottaa valtion haltuun, mutta poliitikot eivät tee mitään ja levittelevät vain käsiään kun teollisuus pakenee Suomesta. Suomen kansallinen etu pitäisi mennä kaiken yläpuolelle.

Äänestä
  • Voi vittu mikä urpo, osta menolippu moskovaan ja pysy siellä

    Äänestä

Venäläiset pitäisi tappaa. Kaikki. Vauvasta vaariin ja sinne pitisi tuottaa kokonaan uusi ihmisrotu joka koostuu sivistysmaiden kansalaisista. Muuten tuo eläintarha ei koskaan pääse tolpilleen.

Äänestä
  • Ei nyt kansaa tappaa. Tappaisivat Putinin ja nämä muut rahoja ja valtaa kähmivät poliitikot.

    Äänestä

  • AaaaaPeeee kirjoitti:

    Ei nyt kansaa tappaa. Tappaisivat Putinin ja nämä muut rahoja ja valtaa kähmivät poliitikot.

    on vielä huonommin asiat. Siellä ei oteta yrityksiä haltuun mutta yhtiöt jakavat laitonta vaalirahaa demokraateille ja repubklikaaneille. Lukuisia ihmisiä, jotka ovat yrittäneet hankkia todisteita laittomasta vaalirahoituksesta, on tapettu.

    Äänestä

  • USA_ssa kirjoitti:

    on vielä huonommin asiat. Siellä ei oteta yrityksiä haltuun mutta yhtiöt jakavat laitonta vaalirahaa demokraateille ja repubklikaaneille. Lukuisia ihmisiä, jotka ovat yrittäneet hankkia todisteita laittomasta vaalirahoituksesta, on tapettu.

    USA ei uhkaa Suomea venäjä uhkaa!

    Äänestä

  • Ehkä liian raju kommentti, näin natokannattajankin mielestä, sitä paitsi haiskahtaa kiihotukselta kansanryhmää vastaan.

    Äänestä

Paras dokumentti mitä Suomessa on koskaan esitetty

Äänestä
  • Sanoisin dokumenttia maailman parhaaksi,koska siinä on kuvattu aitoja tilanteita venäjän fasistihallinnon toteuttamista operaatioista, mikä ei liene ollut kovin yksinkertainen toteuttaa!

    Äänestä

Kannattaa ehdottomasti katsoa, tosin voi järkyttää heikompia katsojia.

Äänestä
  • Järkytyin, mutta positiivisesti, Venäjän luhistuminen ei ole kaukana.

    Äänestä

  • Syväkurkku Kokkare "tietää".

    Äänestä

  • kdjdvfd kirjoitti:

    Syväkurkku Kokkare "tietää".

    Suksi ryssä vittuun

    Äänestä

  • SircusRussia kirjoitti:

    Järkytyin, mutta positiivisesti, Venäjän luhistuminen ei ole kaukana.

    Näin se on nähtävä, kaikille onneksi!

    Äänestä

No ei teodellakaan kiinnosta joku KOHU juttu. Näitä tulee ja menee tasaiseen tahtiin.

Äänestä

  • Suksi ryssä vittuun

    Äänestä

  • Jos ohjelma ylittää käsityskyvyn, pysy kommentoimassa pikkukakkosen tuotantoa.

    Äänestä

  • Missä siinä on kohu, selvää rehellistä asiaa!

    Äänestä

Paras dokumentti mitä Suomessa on koskaan näytetty, voi järkyttää heikompia katsojia, mutta siitä huolimatta kannattaa katsoa vaikka useamman kerran

Äänestä

NATO on ainoa vaihto ehto kun tutustuu Dokumentin kautta venäjän valtausvimmaan.

Äänestä

Kannattaa samalla katso tämä Putin doku:

http://areena.kokeile.yle.fi/1-2654308

"Putinin ympärillä rikollisuuden ja korruption väitetään lisääntyneen. Valta on keskittynyt itsevaltaiselle Putinille, hänen oma varallisuutensa on karttunut."

Äänestä

  • Suoraa fasismin oppikirjasta

    Äänestä

Katso ihmeessä jos haluat tietää totuuden venäjän toimista

Äänestä
  • Kannatta ottaa talteen DVDlle

    Äänestä

Venäjän agressiivinen fasismi on vaarallinen ilmiö katso dokumentti ja ihmettele miksi nykyaikana moinen on mahdollista

Äänestä
  • Suomessa kaikki tajutaan vasta jälkijunassa, näppylänaamat ei edes tiedä missä mennään

    Äänestä

Suomen ainoa mahdollisuus selvitä venäjän valloituspolitiikan toimenpiteistä on liittyä natoon

Äänestä
  • Hakemus pitää jättää mahdollisimman pian.

    Äänestä

Hyvä dokumentti kannattaa katsoa, voi järkyttää heikompia katsojia!

Äänestä

Rehellinen kuvaus nykyvenäjän rosvohallinnosta

Äänestä

Dokumentti on saanut hyvän vastaanoton ympäri Eurooppaa juuri rehellisyytensä ansiosta, siinä ei kaunistella mitään vaan asiat näytetään kaikessa karmeudessaan!

Äänestä

Suomelle on ainoa vaihtoehto selvitä venäjän valloituspolitiikan uhasta liittyä kiireellä natoon

Äänestä

Kannattaa katsoa, suosittelen kaikkien puolueiden johtohenkilöiden, ei ole aihetta enää nuoleskella venäläisiä!

Äänestä

Suomen on pidettävä koko ajan silmät auki venäjän suhteen, valloituspolitiikan on todellinen uhka naapurivaltioille.

Äänestä

Venäjän trollit saivat 6-0 pataansa kun dokumentti esitettiin televisiossa, Bäckman hävinnyt kuin pieru Siperiaan,

Äänestä

Ylelle kuuluu iso kiitos rehellisen dokumentin esittämisestä!

Äänestä

On erittäin suuri onni että Suomessa voidaan näyttää dokumentteja joista selviää venäjän todellinen tila.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuomiNatoon kirjoitti:

Tässä linkki PARHAASEEN NATO-MAINOKSEEN:

Dokumenttiprojekti: Venäläiset valtaajat - 15 pv jäljellä Kesto: 59 min

http://areena.yle.fi/tv/2475667

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu