minua ollaan syrjitty

minun mielialani vaihtelee ja ajatukset eivät ole selvät koska minua ollaan kiusattu ja syrjitty aiemmin elämässäni ja olen todella nuori vielä.en tiedä mitä tehdä. olen jatkuvasti masentunut näistä ihmisistä kuin masennun tai ajattelen vähänkään miten voi uusissa asioissa mennä vähänkään huonosti niin kiusaajat tulevat mieleeni. ja nämä kiusaajat ovat todella taitavia kerämään huomiota ja hyväksikäyttämään yhteiskuntaa ja kavereita ja kaikkea mitä niiden ympärillä on. Ne eivät osaa puhua ja puhuvat huonosti kaikille.
15813
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Älä rankaise itseäsi huonoilla ajatuksilla ja fiiliksillä siksi että jotkut on paskiaisia.

Äänestä
  • "ja syrjitty" (kiini).

    No, entäs Martti Syrjä (Eppu Normaali). Eikö Martti Syrjää ole syrjitty?

    Äänestä

Olen samaa mieltä kanssasi. Minua on syrjitty oman perheen kesken, koulussa ja työpaikalla. Harrastuksenkin parissa olen kiusattu, vaikka teen kaikkeni toisten eteen. Muutin ja päädyin varsinaisen kiusanhengen naapuriksi, mikä kornia toistamiseen. En tiedä, lie helpompi muuttaa itseään, kun näitä piruja on kaikkialla.
Tämä suvaisemattomuus ja kiusanhenkisyys on lisääntynyt kovasti, en tiedä miten voidaan puhua vielä sivistysvaltioista. Koita jaksaa, me emme ole ainoita oireilevia.

Äänestä
  • Jos annat kiusaajien vaikuttaa mielialaasi ja elämääsi, he "voittavat". Kilpailu voi alkaa jo hiekkalaatikolla, kilpailu huomiosta, kilpailu kavereista, kilpailu leikkikaluista.
    Mieti mitä itse haluat? Tämähän on sinun OMA elämäsi. Olemassaoloa ei tarvitse pyytää anteeksi eikä kaikkea tarvitse tehdä muiden eteen. Sinulle kuuluu oma osuutesi.
    Kaikki olemme vapaina syntyneet ja samat kansalaisoikeudet kaikilla. - Koulutus mukaan luettuna.
    Kaikki harrastukset eivät vaadi suuria rahallisia uhrauksia. Uimahallit, ulkoilma, pyöräily ja lenkkeily piristävät mieltä.

    Äänestä

vitun köyhät

Äänestä
  • vitun kultapossukerholainen

    Äänestä

  • Hyvin sanottu työäijä.

    Äänestä

Kannattaa keskittyä koulutuksen hankkimiseen ja sitten työelämään sinne,
missä kukaan ei tunne sinua. Näin pääset irti kiusauksen ympyröistä.

Äänestä

Älä jää siihen tyhmyys-työttömyys-köyhyys kolmioon vetelehtimään.

Äänestä

Otetaanko jussina alkoholia vai syrjäydytäänkö muuten vaan .

Äänestä

Vitun rikkaat ja hyvin pärjäävät.

Eivät osaa muuta kuin haukkua heikoilla olevaa.

Fasistiriekkoja, kaikki tyynni.

Äänestä
  • Tyhmiä pitääkin kyykyttää.

    Äänestä

Pitäisikö perustaa supersyrjäytyneiden yhdistys ?

Äänestä
  • Täältä saisi heti runsaasti pisteitä.

    Äänestä

Entisen työpaikan esimiehet ovat väärässä.
Terveydenhuollon lääkärit ja muu henkilöstö on väärässä.
Sosiaalitoimen henkilöt ovat väärässä.
Muutkin virkamiehet ja oikeuslaitos on väärässä.
Pitääkö taas alkaa se yhden miehen mielenosoitus ?

Rehti ratkaisu olisi kuitenkin löytää se suurin ongelma nopeasti !
Ja sen näkeekin helposti. Vain vilkaisu peiliin riittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiini kirjoitti:

minun mielialani vaihtelee ja ajatukset eivät ole selvät koska minua ollaan kiusattu ja syrjitty aiemmin elämässäni ja olen todella nuori vielä.en tiedä mitä tehdä. olen jatkuvasti masentunut näistä ihmisistä kuin masennun tai ajattelen vähänkään miten voi uusissa asioissa mennä vähänkään huonosti niin kiusaajat tulevat mieleeni. ja nämä kiusaajat ovat todella taitavia kerämään huomiota ja hyväksikäyttämään yhteiskuntaa ja kavereita ja kaikkea mitä niiden ympärillä on. Ne eivät osaa puhua ja puhuvat huonosti kaikille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu